Ani sme sa nenazdali a máme tu opäť ďalšiu vymakanú S-kládu, ktorá okrem nového športového bodykitu zahŕňa až 850 koní.

Ani sme sa nenazdali a máme tu opäť ďalšiu vymakanú S-kládu, ktorá okrem nového športového bodykitu zahŕňa až 850 koní.
O nemeckej tuningovej firme German Special Customs sa na našich stránkach v najbližších dňoch ešte určite dočítate. Nepredbiehajme však. Táto spoločnosť, ktorá si pri úpravách automobilov obyčajne nedáva "servítku pred ústa", pripravila ďalšiu drsnú úpravu. Hovorím o najnovšej generácii luxusného automobilu značky Mercedes-Benz, o triede S. GSC si zobrali na paškál opäť najvýkonnejšiu verziu, ktorú automobilka zatiaľ ponuka, teda prevedenie S 63 AMG.
Po dizajnovej stránke došlo k radikálnym zmenám. Predné partie dostali drsnejší a športovejší nárazník s veľkými otvormi a s prídavnými LED-diódami. Treba však povedať, že sa úpravcovia inšpirovali pri návrhu u samotnej nemeckej automobilky, keďže vo veľkej miere predné partie pripomínajú športové modely AMG, najmä zo série Black Series. Nové sú odvetrávacie otvory na kapote ale aj pozmenená farby masky, ktorá dodáva v kontraste s bielym lakovaním ešte väčší štýl. Vzadu dominuje mohutný nárazník so štvoricou výfukov a na čierno nalakované detaily karosérie vrátane malého spojlera. Celok je postavený na nových čiernych 21' diskoch. Firma GSC však dodáva, že obrázky na ktoré sa pozeráte, sú zatiaľ len v rovine kvalitných počítačových úprav, kedže exteriér ešte vylaďujú.
Pod kapotou sa nachádza 5,5-litrový osemvalec, ktorý je na požiadanie možné vylepšiť až na hodnotu cez 850 koní! Hovoríme teda o výkonnostných parametroch na úrovni verzie Brabus 850 6.0 Biturbo iBusiness. Rýchlostné údaje zatiaľ nie sú známe, avšak predpokladá sa maximálka ľahko prekonávajúca 320 km/h a akcelerácia pod 4 sekundy. Cenové relácie, ako i fotografie interiéru nie sú v tejto dobe ešte dostupné.
