Detailnejšie podrobnosti týkajúce sa spolupráce so Slovenskom však predseda vlády nespresnil.
Premiér Eduard Heger na Svetovom ekonomickom fóre v Davose komunikoval so zástupcom spoločnosti Meta Nickom Cleggom. Predseda vlády na Facebooku informoval, že mu Clegg za firmu, pod ktorú spadá sociálna sieť Facebook, prisľúbil pomoc.
Slovensko bude s Metou podľa jeho slov „intenzívnejšie spolupracovať“ na znížení počtu „dezinformácií a agresívnych prejavov“. Debatu dvojica viedla krátko po tom, ako kongresmani USA požiadali šéfa Mety Marka Zuckerberga, aby na Slovensku zasiahol vo veci rozsiahlej ruskej propagandy.
„Facebook na Slovensku využívajú približne tri milióny ľudí. Táto sieť predstavuje jeden z najväčších zdrojov nenávistných prejavov, extrémizmu a klamstiev. Hoci spoločnosť Meta navonok deklaruje, že proti takému obsahu bojuje, nielen my na Slovensku vnímame, že toto úsilie nie je dostatočné,“ upozornil Heger na sociálnej sieti. Aj z toho dôvodu je väčšia miera komunikácie so spoločnosťou Meta veľmi dôležitá.
„Čím dlhšie dovolíme, aby na najsilnejšej sociálnej sieti na Slovensku prevládali dezinformácie a nenávistné prejavy, tým viac hazardujeme stratu slobody a demokracie. Pretože to je ich primárny účel. Rozvrátiť naše hodnoty a vybudovať mylné idey o totalitných režimoch,“ dodal predseda vlády. Dezinformácie a prokremeľská propaganda sú pritom od začiatku vojny na Ukrajine intenzívnejšie než v minulosti.