Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. mája 2022, 12:22
Čas čítania 1:28
Dominik Vetrák

Doctor Strange 2 je po Spider-Manovi najlepšie zarábajúcim filmom od čias pandémie. Po víkende má už takmer pol miliardy dolárov

Doctor Strange 2 je po Spider-Manovi najlepšie zarábajúcim filmom od čias pandémie. Po víkende má už takmer pol miliardy dolárov
Zdroj: Marvel Studios
FILMY A SERIÁLY DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS
Uložiť Uložené

Doctor Strange in the Multiverse of Madness je obrovským hitom. Marvel natočil ďalší miliardový film.

Hollywoodsky magazín Variety informuje o kinotržbách snímky Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Tie sú pre štúdiá Marvel a Disney veľmi pozitívne. Komiksovka totiž za premiérový víkend zarobila v kinách v USA a Kanade 185 miliónov dolárov.

Odporúčané
Tip na seriál: We Own This City (HBO Max) Tip na seriál: We Own This City (HBO Max) 7. mája 2022, 10:30

Ide o 11. najväčší otvárací víkend v histórii USA a Kanady. Doctor Strange 2 zaznamenal najväčší otvárací víkend tohto roka, keď prekonal doterajšieho držiteľa rekordu The Batman (134 miliónov dolárov). Ide o druhý najväčší otvárací víkend pandemického obdobia hneď po snímke Spider-Man: No Way Home (260 miliónov dolárov). 

Film zarobil v zahraničí 265 miliónov dolárov, takže celosvetovo má na konte 450 miliónov dolárov. V oboch prípadoch ide po Spider-Manovi o druhé najlepšie výsledky z pandemického obdobia. Najnovšiu marvelovku nepremietajú v Rusku, na Ukrajine a s najväčšou pravdepodobnosťou sa nedostane do Číny a iných krajín na východe.

Kino program nové filmy v kinách Doctor Strange
Zdroj: Marvel Studios/Paramount Pictures/The Mediapro Studio/The Walt Disney Company

Sčasti za to môže aj niekoľkosekundová scéna, v ktorej vidíme, že postava America Chavez má dve matky a niektoré krajiny netolerujú absolútne žiadne aspekty LGBTI. Vzhľadom na to, že marvelovky v Číne zarábajú aj stovky miliónov dolárov, prídu štúdiá spoločnosti Disney a Marvelu o veľa peňazí.

Odporúčané
Kto je postava v potitulkovej scéne Doctora Strangea 2 a ako funguje mnohovesmír? Kto je postava v potitulkovej scéne Doctora Strangea 2 a ako funguje mnohovesmír? 6. mája 2022, 12:30

Zaujímavý údaj prichádza z Francúzska. Prvá časť Doctora Strangea tam za prvý premietací víkend zarobila 85 miliónov dolárov, zatiaľ čo druhá časť zarobila 90 miliónov už v piatok. Môže za to aj fakt, že marvelovské filmy majú veľmi silné tržby v prvých dňoch. Diváci totiž chcú vidieť novú marvelovku čím skôr, aby si nepokazili zážitok vinou ľudí, ktorí odhaľujú dej a prekvapenia. 

Z hľadiska celosvetových tržieb je Doctor Strange 2 na 6. mieste v rebríčku najväčších celosvetových premiérových víkendov. Z hľadiska marveloviek je v tomto rebríčku na 4. mieste, keď za prvý víkend zarobili viac len Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame a Spider-Man: No Way Home. Je viac-menej isté, že Doctor Strange 2 zarobí v kinách viac ako miliardu dolárov. 

Doctor Strange 2
Zdroj: Marvel Studios

Herec Benedict Cumberbatch v rozhovore pre The National Post prezradil, že pokiaľ bude mať Marvel záujem a budú pre postavu Doctora Strangea vytvárať zaujímavé príbehy, rád ju bude hrať aj nasledujúcich 10 rokov. 

Na tržbách je v súčasnosti zaujímavé, že Sonic 2 bude mať zrejme už čoskoro väčšie celosvetové tržby ako Fantastické zvery 3: Tajomstvá Dumbledora. Sonic 2 má aktuálne 349 miliónov dolárov a Fantastické zvery 363 miliónov dolárov.

Domov
Zdieľať
Diskusia