Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. apríla 2022, 9:44
Čas čítania 1:07
Ivan Koribanič

Skrat Cristiana Ronalda voči malému fanúšikovi s rozbitým mobilom má dohru. Už nie je ambasádorom organizácie Save the Children

Skrat Cristiana Ronalda voči malému fanúšikovi s rozbitým mobilom má dohru. Už nie je ambasádorom organizácie Save the Children
Zdroj: Getty Images/Alex Pantling/Staff
ŠPORT ANGLICKO CRISTIANO RONALDO FUTBAL MANCHESTER UNITED PREMIER LEAGUE
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Ide o reakciu organizácie na Ronaldovo nešportové správanie zo zápasu anglickej Premier League proti Evertonu. Manchester United tento zápas prehral 0 : 1.

Cristiano Ronaldo už nie je ambasádorom medzinárodnej neziskovej organizácie Save the Children, píše AS.

Ide o reakciu organizácie na Ronaldovo nešportové správanie zo zápasu anglickej Premier League proti Evertonu. Manchester United tento zápas prehral 0 : 1.

Cristiano Ronaldo následne pri odchode z ihriska do tunela udrel 14-ročného fanúšika po ruke. Ten si ho tesne pred úderom nahrával na mobil, no následkom úderu mu z ruky vypadol a rozbil sa.

Odporúčané
VIDEO: Cristiano Ronaldo rozbil pri odchode z ihriska telefón malému fanúšikovi, tvrdí jeho mama VIDEO: Cristiano Ronaldo rozbil pri odchode z ihriska telefón malému fanúšikovi, tvrdí jeho mama 10. apríla 2022, 8:37


Organizácia Save the Childen vydala stanovisko, že tento čin narúša všetky hodnoty, ktoré sú pre nich dôležité.

Chlapcova matka dokonca zverejnila fotku, na ktorej vidno chlapcovu ruku s modrinou. Chlapec je pritom autista, má dyspraxiu.

Čo je dyspraxia?
Dyspraxia patrí medzi špecifické poruchy učenia sa. Ide o vývojovú poruchu funkcií týkajúcich sa riadenia pohybu, definovanú ako postihnutie či nezrelosť v plánovaní a organizácii pohybov. Takto postihnuté dieťa prejavuje nesúlad medzi svojimi pohybovými schopnosťami a vekom, ťažko si osvojuje komplexné pohybové zručnosti a jeho hrubá motorika je oneskorená.


Po údere od Ronalda zostal podľa matky šokovaný a plakal, až kým neprišiel domov. V celej veci sa Ronaldo neskôr na Instagrame ospravedlnil. „Nikdy nie je ľahké vyrovnať sa s emóciami v ťažkých chvíľach. Napriek tomu musíme byť vždy úctiví, trpezliví a ísť príkladom všetkým mladým, ktorí milujú túto krásnu hru. Rád by som sa ospravedlnil za svoj výbuch, a ak to bude možné, rád by som pozval tohto fanúšika, aby si pozrel zápas na Old Trafford v znamení fair play a športového ducha.“

Reakcia chlapca menom Jake Harding sa však s Ronaldovou predstavou nezhoduje. „Syn bol v šoku a nechcel ani počuť o tom, že by sa vrátil na futbalový zápas,“ dodala jeho matka.

V Refresheri ti každodenne prinášame aktuálne správy zo sveta. Viac noviniek nájdeš v našej sekcii news.
Domov
Zdieľať
Diskusia