Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. apríla 2022 o 21:10
Čas čítania 1:30
Adam Novosad

Nahnevaný Heger odkazuje Ficovi a Pellegrinimu: Odídťe do ruskej politiky, tam patríte

NEWS EDUARD HEGER PETER PELLEGRINI ROBERT FICO VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

Eduard Heger reagoval na vyjadrenia Roberta Fica a Petra Pellegriniho, ktorí skritizovali dar systému S-300 pre Ukrajinu.

Robert Fico s Petrom Pellegrinim konajú v záujme Ruska, nahnevane napísal v statuse na Facebooku predseda vlády Eduard Heger. Premiér v piatok spoločne s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou vycestoval na Ukrajinu, kde navštívil mesto Buča, ale večer strávil v Kyjeve, kde absolvoval aj bilaterálne stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Darovanie systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine sa u bývalého premiéra Roberta Fica ani predsedu Hlasu Petra Pellegriniho nestretlo s pochopením. Fico to označil za šialenstvo, Pellegrini tvrdí, že Heger koná „proti národnoštátnym záujmom Slovenska". Aké konkrétne záujmy má na mysli v tejto súvislosti, však už šéf Hlasu-SD nespresnil.

Eduard Heger im teraz posiela veľavravný odkaz. „Robert Fico a Peter Pellegrini konajú v záujme Ruska a podporujú porážku Ukrajiny. Dokazujú to aj ich reakcie na darovanie obranného systému S-300. Toho systému, ktorý, pevne verím, bude na Ukrajine zachraňovať ľudské životy,“ napísal Heger na Facebooku.

Odporúčané
„Je to choré, prečo sa tu stretávajú?“ Handlovčania dúfajú, že sa Fico nebude vracať na miesto atentátu každý rok (reportáž) „Je to choré, prečo sa tu stretávajú?“ Handlovčania dúfajú, že sa Fico nebude vracať na miesto atentátu každý rok (reportáž) 15. mája 2025 o 21:39

„Kto dnes videl ten strašný masaker pred stanicou v Kramatorsku, vie, o čom hovorím. Týmto pánom nie je ľúto obetí, nevinných civilistov, žien i detí. Nie je im ľúto umučených, zničených osudov a zničených obydlí. Sú to demoralizovaní ľudia, ktorí sa spreneverili ľudskosti, mieru i demokracii,“ komentuje Ficove a Pellegriniho vyjadrenia.

Robert Fico pritom deň predtým, ako vláda oficiálne oznámila úspešný presun systému S-300 na Ukrajinu zverejnil na Facebooku video, v ktorom je protivzdušný systém zachytený v preprave po železnici. Od Hegera žiadal okamžité vysvetlenie a nazval ho vojnovým štváčom.

rusko, heger
Zdroj: Facebook/Eduard Heger

Podľa Hegera obaja politici predstavujú „škvrnu na obrovskej solidarite“, ktorú Slovensko preukázalo Ukrajine v súvislosti s ruskou agresiou. Táto solidarita Slovensko robí morálne lepším, napísal.

„Páni Fico, Pellegrini, zaradili ste sa do húfu európskych extrémistov. Odíďte zo slovenskej politiky a choďte do tej ruskej. Tam patríte,“ zakončil svoj status Heger, ktorý na Facebooku večer zdieľal aj fotografiu zo stretnutia s prezidentom Zelenským. Zelenskyj podľa premiéra odkazuje Slovensku, že mu Ukrajina veľmi ďakuje za pomoc.

Mohlo by ťa zaujímať:
– Chceš si zarobiť až 500 eur za deň? Slovákom chodia podozrivé SMS, na ktoré netreba reagovať, varuje polícia
Will Smith dostal za facku 10-ročný zákaz účasti na Oscaroch. Herec už na trest stihol zareagovať
– Počul si už o Staycatione? Týchto 5 zaujímavých miest si na Slovensku asi ešte nevidel
Domov
Zdieľať
Diskusia