Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. februára 2022, 20:30
Čas čítania 0:41
Viktor Kniš

Ivan Korčok vo Face to Face: Odveta Putinovi musí prísť (Rozhovor)

VIDEO IVAN KORČOK RUSKO-UKRAJINSKÝ KONFLIKT
Uložiť Uložené

Najnovším hosťom v diskusnej relácii Face to Face s Adelom Ghannamom bol minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

V exkluzívnom rozhovore pre Refresher hovoril aj o možnej utečeneckej vlne, ktorá na Slovensko s veľkou pravdepodobnosťou čoskoro príde.

V tomto videu sa dozvieš:
  • Čo sa bude podľa Korčoka diať v najbližších dňoch.
  • Či je Slovensko pripravené na utečeneckú vlnu.
  • Viac o sankciách proti Rusku.
  • Ako musel riešiť diplomatický škandál s oblievaním ukrajinskej vlajky.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok naznačuje, že dnes je prakticky nemožné odhadnúť, aký bude ďalší postup Kremľa, ak ide o inváziu na Ukrajine. Podobne ako všetci predstavitelia európskych krajín, aj on odsudzuje obsadenie východnej časti Ukrajiny ruskými vojskami. Vladimir Putin si v posledných hodinách prisvojil územia ovládané separatistami, čím porušil medzinárodné dohody. 

Ivan Korčok tvrdí, že v tejto súvislosti musí Európska únia zareagovať tvrdo. V rozhovore pre Refresher hovoril aj o možnej utečeneckej vlne, ktorá na Slovensko s veľkou pravdepodobnosťou príde, ak bude ruská agresia pokračovať. Tvrdí, že si uvedomuje neochotu koaličných partnerov pomáhať utečencom. 

Odporúčané
Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) 10. augusta 2023, 14:16

V rozhovore Korčok Refresheru opísal, ako musel riešiť na diplomatickej úrovni, keď extrémistickí poslanci v Národnej rade SR vyliali vodu na ukrajinskú vlajku. 

Domov
Zdieľať
Diskusia