Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. februára 2022, 20:30
Čas čítania 1:12
Viktor Kniš

Advokát Kubina: Keď Kočner a Zsuzsová písali o zuboch a svrabe, mysleli tým vraždu Kuciaka, tvrdia znalci (Rozhovor)

VIDEO VRAŽDA JÁNA KUCIAKA
Uložiť Uložené

Splnomocnenec rodiny Kuciakovcov Refresheru porozprával, ako bude vyzerať hlavné pojednávanie vo veci vraždy novinára a jeho snúbenice.

Najnovším hosťom v diskusnej relácii Face to Face s Adelom Ghannamom je advokát Peter Kubina, ktorý zastupuje rodinu Jána Kuciaka aj vyšetrovateľov NAKA, ktorých nedávno obvinili z manipulovania trestných konaní.

V tomto videu sa dozvieš:
  • Aké dôkazy budú prejednávať na hlavnom pojednávaní.
  • Čo tvrdia znalci, ktorí analyzovali komunikáciu v Threeme medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou. 
  • Prečo je podľa Kubinu pozitívom, že prípad vraždy Kuciaka spojili s prípadom objednávky vraždy prokurátorov.
  • Ako podľa Kubinu generálna prokuratúra manipuluje s prepismi nahrávok z kancelárie vyšetrovateľov NAKA.
  • Prečo advokát vyšetrovateľov NAKA považuje za vhodné medializovať kauzu, ktorá je súčasťou konfliktu bezpečnostných zložiek. 

Advokát Peter Kubina tvrdí, že spojenie prípadu vraždy Jána Kuciaka s objednávkami vrážd prokurátorov pomôže k rýchlejšiemu záveru. Keďže ide o väzobnú vec, sudcovia sa ňou budú musieť zaoberať prednostne. Splnomocnenec rodiny Kuciakovcov tvrdí, že aj napriek psychickému tlaku budú chcieť byť rodičia zavraždených detí prítomní na hlavnom pojednávaní aj tentoraz. Súdny proces s obžalovanými Kočnerom a Zsuzsovou bude pokračovať od 28. februára 2022. 

Odporúčané
Ľudia konšpirujú, že som zabil svoju mamu. Aj my máme svojho Kočnera, vraví syn zavraždenej novinárky z Malty Ľudia konšpirujú, že som zabil svoju mamu. Aj my máme svojho Kočnera, vraví syn zavraždenej novinárky z Malty 25. februára 2023, 16:30

Kubina upozorňuje na nový dôležitý dôkaz, ktorým je znalecký posudok. Odborníci skúmali významovú stránku správ z Threemy medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou. Tvrdia, že keď sa dvojica bavila o miznúcom snehu, vypadaných zuboch alebo svrabe, v skutočnosti mohla dohodovať vraždu. Ide o ďalší zo série dôkazov, ktorým sa bude musieť senát Špecializovaného trestného súdu zaoberať.

Advokát Peter Kubina zastupuje aj vyšetrovateľov NAKA, ktorých obvinili z ovplyvňovania trestných veci proti policajnej inšpekcii. Právny zástupca tvrdí, že orgány činné v trestnom konaní na čele s generálnou prokuratúrou manipulujú niektoré dôkazy, konkrétne prepisy z odposluchov. Vraj do uznesenia napísali len úryvky, ktoré sú v neprospech vyšetrovateľov, alebo citovali policajtov, ktorí vôbec neboli v práci. Kubina zároveň tvrdí, že keď sa policajti z NAKA rozprávajú o potenciálnom sledovaní oponentov bez povolenia súdu, ide o bežný postup, ktorý je v súlade so zákonom. 

Domov
Zdieľať
Diskusia