Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. januára 2022, 7:23
Čas čítania 0:35
Daniel Mikolášik TASR

17-ročná Rakúšanka sfalšovala PCR test, aby sa dostala na párty. Za podvod musí zaplatiť pokutu

ZAUJÍMAVOSTI KORONAVÍRUS VIEDEŇ
Uložiť Uložené

Podvod odhalili pri snímaní QR kódu pred vstupom do klubu.

17-ročné dievča z Rakúska bude musieť zaplatiť pokutu 320 eur za sfalšovanie negatívneho PCR testu na koronavírus, s ktorým sa v septembri pokúsilo dostať na diskotéku. Rozhodol o tom krajinský trestný súd vo Viedni.


Vinníčka trest akceptovala, avšak keďže nemala na súde právne zastupovanie, rozsudok nenadobudol právoplatnosť. Dievča si podľa súdu nezaobstaralo aktuálny PCR test, ktorý sa v tom čase vyžadoval pri vstupe na diskotéku, ale rozhodlo sa pomocou počítačového programu upraviť svoj starý PCR test.

Podvod však odhalili pri snímaní QR kódu pred vstupom do podniku. Prokurátorka odmietla zastaviť stíhanie neplnoletej osoby, zdôrazňujúc, že proces musí mať celospoločensky výchovný charakter.

Obžalovaná sa bránila tým, že prekonala ochorenie covid-19, avšak v čase incidentu už odvtedy uplynulo sedem mesiacov. V škole ju pravidelne testovali pomocou antigénových testov, ktoré boli podľa nej opakovane negatívne. APA však v tejto súvislosti zdôrazňuje, že PCR testy majú väčšiu výpovednú hodnotu než antigénové testy.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash/David Jackson
Domov
Zdieľať
Diskusia