Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. decembra 2021, 12:23
Čas čítania 0:37
Kamila Šebestová

Ozbrojený muž prenikol na pozemok hradu Windsor. Britská kráľovná tam oslavuje Vianoce

Ozbrojený muž prenikol na pozemok hradu Windsor. Britská kráľovná tam oslavuje Vianoce
Zdroj: TASR/AP
NEWS BRITSKÁ KRÁĽOVSKÁ RODINA LONDÝN
Uložiť Uložené

Muža sa podarilo polícii zatknúť. 95-ročná kráľovná Alžbeta je teda v bezpečí.

Polícia v sobotu zatkla 19-ročného ozbrojeného muža, ktorý prenikol na pozemok kráľovského sídla hradu Windsor. Britská kráľovná Alžbeta tam momentálne oslavuje vianočné sviatky, informuje televízia Sky News. Muž sa tam údajne dostal okolo 8.30 h ráno. Jeho identitu zatiaľ neprezradili, známe je len to, že pochádza zo Southamptonu.

Muž sa dostal na vonkajší pozemok hradu Windsor, nepodarilo sa mu však preniknúť do žiadnej z budov. Podľa Sunday Mirror bezpečnostná kamera zachytila muža s kušou v ruke. Polícia však zatiaľ nepotvrdila, o akú zbraň presne išlo. Podľa niektorých zdrojov sa muž vyšplhal na plot pomocou rebríka, ani tieto informácie však zatiaľ nie sú potvrdené. 

95-ročná kráľovná Alžbeta trávi vianočné sviatky na hrade Windsor pre zlú pandemickú situáciu v krajine. Obyčajne je totiž vo svojom sídle v Sandringhame. Vo Windsore trávi čas so synom Charlesom a s jeho manželkou Camillou. Obyvateľom Veľkej Británie poslala včera vianočný odkaz. V uplynulých dňoch smútila za zosnulým princom Philipom, ktorého spomína vo svojom prejave. 

Domov
Zdieľať
Diskusia