Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
20. októbra 2021, 13:30
Čas čítania 4:07
Martin Adam Pavlík

RECENZIA: Duna

RECENZIA: Duna
Zdroj: Continental film
FILMY A SERIÁLY TIMOTHÉE CHALAMET DUNA FILMY 2021 FRANK HERBERT JASON MOMOA NOVÉ FILMY NOVÉ FILMY V KINÁCH (KINOPROGRAM) ZENDAYA
Uložiť Uložené

Konečne sme sa dočkali najnovšej filmovej adaptácie kultového sci-fi diela Franka Herberta. Ako to dopadlo?

Kanaďan Denis Villeneuve sa zrodil, aby točil sci-fi. Opäť predviedol absolútne sebavedome a nekompromisne vysokú školu réžie. Opäť sa mu podarilo divákov na dve a pol hodiny doslova prikovať k sedačkám v kine, aby si mohli plnými dúškami užiť filmový zážitok, aký sa rozhodne nevidí často. Jeho Duna je vizuálny skvost vyrážajúci dych. 


Presne pre takéto filmy je stvorené veľké plátno. A čím je väčšie, tým lepšie. Ak môžeš, utekaj teda do Imaxu – bezpochyby umocní celkový dojem. Omnoho viac si vychutnáš všetky ponuré zábery, najmä tie z vtáčej perspektívy, v spojení s burácajúcou, miestami ohlušujúcou úžasnou hudbou, ktorá v momente zvyšuje tep a vyvoláva zimomriavky. 

Päťdesiatštyriročný režisér ťa pomaly, no precízne vtiahne do tajomného, zložitého, zároveň geniálne prepracovaného vesmírneho sveta vytvoreného Frankom Herbertom, kde panuje nevraživý boj o moc a postavenie. Kde sa jeden rod snaží vyhladiť ten druhý, kde vyhráva silnejší či prefíkanejší.

Priemerné hodnotenie čitateľov
Tvoje hodnotenie
Aké hodnotenie by si dal ty?
Zobraziť výsledky
Skryť výsledky
0/10
Domov
Zdieľať
Diskusia