Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. mája 2021, 11:53
Čas čítania 1:24
Dominik Vetrák

Jupiter’s Legacy je jedno z najväčších prekvapení roka. Tento superhrdinský seriál od Netflixu si zamiluješ

Jupiter’s Legacy je jedno z najväčších prekvapení roka. Tento superhrdinský seriál od Netflixu si zamiluješ
Zdroj: Netflix
FILMY A SERIÁLY JUPITER’S LEGACY
Uložiť Uložené

Na Netflixe nájdeš nový superhrdinský seriál. A rozhodne stojí za to vidieť ho.

Od uplynulého víkendu je na Netflixe Jupiter’s Legacy. Superhrdinský seriál podľa komiksov Marka Millara (Old Man Logan, Civil War, Kick-Ass) je pre nás jedným z najväčších prekvapení tohto roka. Po traileroch sme čakali fajné béčko, ničím výnimočný seriál od Netflixu, na ktorý sa však dobre pozerá a rýchlo ho zhltneme. Pravda je však trochu komplikovanejšia a nás to teší. 


Seriál je oveľa lepší, než sme čakali. Dej hovorí o skupine superhrdinov a rodine, ktorá ochraňuje planétu už od roku 1929. Príbeh rozprávajú v dvoch rovinách. Jedna sa venuje súčasnosti, a teda modernému svetu, kde sú už hrdinovia zostarnutí a majú deti, ktoré sa snažia vychovať tak, aby ich mohli nahradiť a ochraňovať Zem, keď oni zomrú. V druhej rovine sa pozeráme do minulosti – do roku 1929, keď sa to celé začalo.

Odporúčané
Tvorca vizuálnych efektov Vlado Valovič prezrádza, ako robia počítačové efekty pre Harryho Pottera, Pirátov Karibiku či Aquamana Tvorca vizuálnych efektov Vlado Valovič prezrádza, ako robia počítačové efekty pre Harryho Pottera, Pirátov Karibiku či Aquamana 11. mája 2021, 9:30

Zaujímavé je, že Jupiter’s Legacy ti neukáže zrod hrdinov v jednej epizóde či v rýchlom flashbacku. Získanie schopností vo vtedy ešte celkom obyčajnom svete bez nadľudí je celkom komplexná dejová línia s viacerými postavami, zvratmi a významnými dejovými udalosťami, ktoré formujú postavy. Užiješ si teda obidve časové roviny, bližšie spoznáš až prekvapivo charakterovo bohaté postavy a užiješ si aj skvelý dobový vizuál s úžasnými kostýmami. 

Domov
Zdieľať
Diskusia