O úplatkoch vraj rozhodoval Norbert Bödör. „Záviselo to od výšky sumy, on rozhodoval o tom, kto akú sumu dostane, resp. nedostane,” povedal vyšetrovateľovi bývalý riaditeľ kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó.
Lojalita, prepojenosť alebo známosť s funkcionármi. Toto sú najzákladnejšie faktory, na základe ktorých oligarcha z Nitry Norbert Bödör vybudoval organizovanú skupinu vysokopostavených policajtov.
Bödörova schéma mala 3 základne ciele – udržanie politickej moci strany SMER-SD, obsadenie všetkých dôležitých najvyšších funkcií v bezpečnostných zložkách štátu a zadováženie finančnej hotovosti, resp. iných výhod.
Vypovedá o tom bývalý riaditeľ kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó. „Po roku som si uvedomil kritériá, prečo som bol oslovený a zároveň prehováraný na túto pozíciu,” vysvetľuje Makó. “Norbert Bödör a Tibor Gašpar ma presviedčali, aby som túto pozíciu zobral,” hovorí tiež.
K bödörovcom sa Makó dostal vďaka známosti s otcom Norberta – Miroslavom, ktorého pozná od roku 1998. Ich vzťah sa ešte viac upevnil, keď začal Ľudovít Makó podnikať v oblasti bezpečnostných služieb podobne ako nitriansky BONUL.
Každý mesiac 10-tisíc eur pre Makóa
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Akým spôsobom si podľa Ľudovíta Makóa zostavil Norbert Bödör vlastné policajné impérium, ktoré kompletne ovládal
- Ako boli všetci prepojení
- Na základe akého vzťahu Bödörovcov so Smerom mali dosadiť Tibora Gašpara
- Prečo mal Norbert Bödör platiť každý mesiac Ľudovítovi Makóovi 10-tisíc eur z firmy BONUL