Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. augusta 2020, 15:41
Čas čítania 4:29
Viktor Kniš

Luxusné megasídlo pri Nitre malo byť zrejme pre Bödöra. Ten však skončil vo väzbe a vila je zrazu na predaj

NEWS
Uložiť Uložené

Medzinárodná aukčná spoločnosť Sotheby's predáva megasídlo, ktorého nepapierovým majiteľom môže byť Norbert Bödör

Pred niekoľkými dňami pribudla na medzinárodnom portáli Sotheby's nová ponuka z Nitrianskych Hrnčiaroviec. Ide o obrovskú jednopodlažnú vilu, ktorej úžitková plocha je viac ako 1000 metrov štvorcových.

Má 5 spální, 4 kúpeľne, wellness zónu a garáž pre viac než 5 áut. Megasídlo sa nachádza na južnom svahu pod kopcom Zobor a ako uvádza samotný portál, „vila je určená pre náročného klienta.“

V tomto článku si prečítaš:
  • Aké prepojenia ukazujú, že túto nehnuteľnosť stavali zrejme pre Norberta Bödöra
  • Kto je Peter Kopják, na ktorého firmu je momentálne stavba napísaná 
  • Ako okomentoval luxusnú nehnuteľnosť v Nitrianskych Hrnčiarovciach realitný expert 
  • Aké všetky „náhody“ sa už v súvislosti s Petrom Kopjákom, Norbertom Bödörom a touto nehnuteľnosťou stali
  • Ako sa Norbert Bödör zbavoval iných nehnuteľnosti pred vzatím do väzby 

Podľa listu vlastníctva je majiteľom luxusnej nehnuteľnosti architektonické štúdio CONCEPT Reality&Investment. Jeho jediným spoločníkom a štatutárom je architekt Peter Kopják z Komárna. Zo svedectiev a prepojení vyplýva, že k nadštandardnej usadlosti má obzvlášť blízko aj Norbert Bödör – nitriansky oligarcha, ktorý je dnes väzobne stíhaný ako obvinený v kauze Dobytkár. 

V závere minulého roka denník Plus 7 dní upozornil, že Peter Kopják pravdepodobne stavia pod nitrianskym vrchom Zobor vilu pre Norberta Bödöra. Potvrdili im to miestni obyvatelia, no naznačuje to aj viacero operácii –  Kopják začal robiť biznis s rovnakou štátnou firmou (Transpetrol) patriacou pod ministerstvo hospodárstva, ktorá dala firmám Bödörovcov zarobiť desiatky miliónov. Dialo sa tak práve v čase, keď v Nitrianskych Hrnčiarovciach začalo vyrastať toto megasídlo. Približne v rovnakej dobe zachytilia Pluska, ako sa Norbert Bödör stretol s pravou rukou ministra hospodárstva Petra Žigu. 

Vila sa však pravdepodobne prezradila úplne sama. Na vizualizáciách na stránke slovakiasothebysrealty.sk na jednej z fotiek vidíme nápis „Petra Residence.“ Manželka Norberta Bödöra sa krstným menom volá Petra. 

Do tohto megasídla pri Nitre sa mal zrejme nasťahovať Bödör. Namiesto toho skončil vo väzbe a tak je vila na predaj
Zdroj: crinvestment.eu
Odporúčané
Kto sú Bödörovci, čo ich spája so Smerom, vedením polície a prečo sú nebezpeční aj po vzatí Norberta Bödöra do väzby? Kto sú Bödörovci, čo ich spája so Smerom, vedením polície a prečo sú nebezpeční aj po vzatí Norberta Bödöra do väzby? 20. júla 2020, 11:18
Bödörovci stoja za spoločnosťou Bonul a o ich prepojeniach na vedenie polície, NAKA a špičky strany Smer už vypovedalo viacero svedkov v rôznych kauzách. Dokazovať to majú lukratívne štátne zakázky za milióny eur, ktoré bezpečnostná firma oligarchov z Nitry za vlády Smeru získala. Okrem toho získali podozrivým spôsobom napríklad aj zákazky na rekonštrukciu známeho vinárstva.

„Vplyvná nitrianska skupina, ktorá má väzby na Smer aj vedenie polície“takto opísal v apríli 2017, teda rok pred tým, ako bol zavraždený, skupinu bödörovcov investigatívny reportér Aktualít Ján Kuciak.

Luxusná hacienda za minimálne 2 milióny hľadá zahraničného kupcu

Podľa realitného experta je cena nehnuteľnosti v súčasnom stave minimálne 2 milióny eur a bude náročné predať ju Slovákovi. Bude sa preto treba zamerať na zahraničnú klientelu. Viackrát sme sa pokúsili skontaktovať aj konkrétnu maklérku, ktorá nehnuteľnosť na Sotheby's ponúka, na na správy ani telefonáty nereagovala. 

„Nedostavaná luxusná nehnuteľnosť priamo pri lese síce nie je v Bratislave, no svojou cenovkou a rozlohou sa nemusí hanbiť ani pred najdrahšími nehnuteľnosťami hlavného mesta. Iba samotný pozemok s rozlohou skoro 10-tisíc metrov štvorcových má hodnotu prinajmenšom 1 000 000 eur,“ povedal nám realitný expert z renomovanej realitnej spoločnosti na Slovensku. 

Podľa neho by sa len veľmi ťažko dala postaviť stavba s úžitkovou plochou nad 1000 metrov štvorcových za menej ako 1 000 000 eur. Približne v tejto cene sa môže pohybovať hrubá stavba v stave, v akom je teraz. 

Domov
Zdieľať
Diskusia