Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
27. januára 2020, 10:55
Čas čítania 0:44
Jakub Paulík

Pri práci si odsekol prst. Na ruku mu prišili palec z nohy

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Na palec z nohy si musel nejaký čas zvykať. Bol totiž výrazne ťažší.

Obuvník David Lee prišiel pri nehode v práci o palec na pravej ruke. Obával sa, že už nebude môcť manuálne pracovať, no doktorom sa podarilo Davidovi prišiť na ruku jeho palec z nohy. Ako píše Lad Bible, 40-ročný muž už plnohodnotne pracuje.

David opisuje, že po tom, ako mu prístroj odsekol jeho palec, necítil žiadnu bolesť. V relatívnom pokoji vypol stroje a privolal ambulanciu. Lekári v Royal Derby Hospital mu odporučili operáciu, pri ktorej by bol jeho palec z nohy prišitý na miesto odrezaného palca na ruke. Vzhľadom na to, že sú Davidove ruky jeho živobytím, pri rozhodovaní dlho neváhal.

Spočiatku sa mu zdal palec z nohy na jeho ruke príliš ťažký, postupným cvičením si však na to začal zvykať. Po príchode z nemocnice mal pred prístrojom, ktorý ho pripravil o prst, pomerne rešpekt. Po prvej opravenej topánke sa však opäť dostal do formy.

Odporúčané
Zubárka Dominika: Všetci si chcú bieliť zuby, no nik si ich nevie ani len vyčistiť (Rozhovor) Zubárka Dominika: Všetci si chcú bieliť zuby, no nik si ich nevie ani len vyčistiť (Rozhovor) 14. januára 2020, 14:24

Operácia, ktorú obuvník úspešne podstúpil, je výnimočná a David patrí medzi malé množstvo ľudí, ktorí si ňou prešli. Jedna z chirurgičiek Jill Arrowsmith prezradila, že išlo o jej prvého majstra obuvníka a vyjadrila radosť nad jeho návratom k práci, ktorú miluje.


Pri práci si odsekol prst. Na ruku mu prišili palec z nohy
Zdroj: BPM Media
Domov
Zdieľať
Diskusia