Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. januára 2020, 9:22
Čas čítania 1:02
Viktor Kniš

Doprava na Slovensku bude v piatok kolabovať. Autodopravcovia blokujú celú krajinu, ktorou bude prechádzať megabager z Prešova

NEWS ŠTRAJK
Uložiť Uložené

Štrajk začína o ôsmej ráno a bude trvať dvanásť hodín. Okrem kamiónov blokujúcich cesty od Košíc po Bratislavu bude dopravu komplikovať aj obrovský bager z Prešova.

Slovenskí autodopravcovia aj v piatok 10. januára pokračujú v štrajku a žiadajú 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta, kým štát nevyberie nového správcu.

Kamiónmi budú blokovať už takmer celé Slovensko, zo západu sa rozširujú aj do ďalších miest a hraničných priechodov. Podľa facebookovej stránky Polície SR budú od ôsmej ráno budú blokovať Trstenú, Košice, Šahy, Medveďov, Komárno, Ružomberok, Žilinu, Považskú Bystricu a Slovenské Ďarmoty. Štrajk by mal trvať do ôsmej hodiny večer. 

„Nie sme pripravení na kompromis. Teraz to dobojujeme do konca. Tentoraz neodídeme. Keď môže parlament zasadať pre Irak, môže aj pre dopravcov Slovenska,“ vyhlásil koordinátor blokády a člen Únie autodopravcov Slovenska Vladimír Sopúch. Podpredseda únie v rozhovore v rádiu Expres skonštatoval, že štrajkujúci úzko spolupracujú s políciou aj inými záchrannými zložkami. 

Domov
Zdieľať
Diskusia