Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. decembra 2019, 21:47
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Z nemocnice uniesla v športovej taške dieťa. Predala ho za vyše 1 800 €

ZAUJÍMAVOSTI DETI DIEŤA ÚNOS
Uložiť Uložené

Peniaze si ale príliš dlho neužívala.

22-ročná Asel Zhapanova z nemocnice z kazachstanského mesta Taraz uniesla malé dieťa, ktoré predala v prepočte za 1 862 €. Ako píše Daily Mail, súd mladú ženu uznal za vinnú vo veci únosu a obchodovania s ľuďmi, a preto ju odsúdil na 7-ročný trest odňatia slobody.

Podľa vyjadrenia vyšetrovateľov na súde mala Zhapanova uniesť dieťa v momente, keď sa jej matka odišla najesť. Zábery z miestnych kamier (pozri nižšie) poukazujú na to, že odsúdená z miesta činu odchádzala so športovou taškou, v ktorej mala podľa obžaloby niesť dieťa.

Odporúčané
Štokholmský syndróm alebo keď sa rukojemnícka dráma zmení na priateľstvo Štokholmský syndróm alebo keď sa rukojemnícka dráma zmení na priateľstvo 18. júla 2019, 8:53

Personál nemocnice Ukrajinčanku vpustil do priestorov z dôvodu, že ešte len pred troma dňami na danom mieste porodila dieťa. V deň únosu prišla s tvrdením, že ide navštíviť známeho.

Matka uneseného dieťaťa po príchode na oddelenie ihneď zalarmovala políciu. Tá skontrolovala kamerové záznamy a 22-ročnú Ukrajinčanku vystopovala v blízkom hoteli.

Zhapanovej sa medzičasom podarilo predať dieťa za 1 862 €. Spoločne s kupcom však bola na mieste zatknutá a dieťa sa tak šťastne vrátilo naspäť k svojej matke. Celý prípad dokázali policajti vyriešiť len za krátke 2 hodiny.

Domov
Zdieľať
Diskusia