Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 17. 10. 2021 meniny má Hedviga

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Spievajú a sú bez rúšok, policajný prezident im sľuboval prekvapenie. Na proteste v Rimavskej Sobote je vyše 2000 ľudí Spievajú a sú bez rúšok, policajný prezident im sľuboval…
Michal inštaluje okná na mrakodrapoch: Keď mi z omrznutej ruky zliezli nechty, chcel som skončiť. Potom prišla výplata (Rozhovor) Michal inštaluje okná na mrakodrapoch: Keď mi z omrznutej ruky…
Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin americkej reportérke Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil…
Mia Khalifa: Bola som naivná, zraniteľná a ovplyvniteľná. Pornokariéru vraj ľutuje a chce pomôcť chrániť ženy Mia Khalifa: Bola som naivná, zraniteľná a ovplyvniteľná.…
Divoká súlož a ukájanie bez hanby pred plnou spálňou súťažiacich. Latinskoamerické Too Hot to Handle stráca všetky zábrany Divoká súlož a ukájanie bez hanby pred plnou spálňou…
Plačková a René obchodovali s kokaínom, tvrdia policajti z NAKA. Odpočúvali ich, doma im našli 6 telefónov a cudzí občiansky Plačková a René obchodovali s kokaínom, tvrdia policajti z NAKA.…
Refresher - Rozhovory

Poradca prezidentky Čaputovej: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor)

Mojím Instagramom sme chceli poukázať aj na to, aká bublina sú sociálne siete, že aj s mojou tvárou sa dajú nabrať tisíce followerov, tvrdí Peter Bátor.

Daniel Mikolášik
2. september 2019, 16:04 Čas čítania: 0:00
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Poradca prezidentky Čaputovej: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor)
Zdroj: Denisa Bodková/REFRESHER
Refresher - Rozhovory
0
Daniel Mikolášik
2. september 2019, 16:04

Poradca prezidentky Čaputovej: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor)

Mojím Instagramom sme chceli poukázať aj na to, aká bublina sú sociálne siete, že aj s mojou tvárou sa dajú nabrať tisíce followerov, tvrdí Peter Bátor.

Daniel Mikolášik
2. september 2019, 16:04
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Poradca prezidentky Čaputovej: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor)
Zdroj: Denisa Bodková/REFRESHER

Peter Bátor posledné mesiace ovláda slovenský Instagram. Vďaka špecifickému humoru a vtipným príspevkom zo zákulisia jeho práce si ho obľúbilo už mnoho ľudí a taktiež sa dostal aj k niektorým známym influencerom, ktorých okamžite zaujal.

 

Rodák zo Žiliny však nie je len obyčajný komik. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu na Univerzite Mateja Bela, pôsobil v NATO, na ministerstvách obrany a zahraničných vecí a takmer 20 rokov sa profesionálne venuje zahraničnej, medzinárodnej a bezpečnostnej politike. V súčasnosti pôsobí v prezidentskom paláci ako poradca Zuzany Čaputovej

 

 

My sme prezidentkinho poradcu navštívili priamo v Grasalkovičovom paláci, do ktorého nás z predného nádvoria cez veľkú ozdobnú bránu vpustila ochranka. Údajne ide o pomerne netradičný postup, keďže týmto vstupom prichádzajú poväčšine vzácne návštevy či delegácie. 

 

Prešli sme podobnou kontrolou ako na letisku, po nej sme sa presunuli do prezidentskej knižnice. Keďže poradca prezidentky zbožňuje kancelárske potreby, a predovšetkým spinky, jedny sme mu doniesli. Na otázku, či nás Peter Bátor môže zobrať aj do jeho kancelárie, s humorom odpovedal, že by nás musel potom zabiť.

 

Zábery z rozhovoru nájdeš aj v najnovších Freshnews:

 

V tomto rozhovore sa dozvieš:
 • Ako sa líši práca so Zuzanou Čaputovou a s Andrejom Kiskom
 • O akých súkromných informáciách sa rozprával s Angelou Merkelovou či Emanuelom Macronom
 • Prečo má Slovensko najlepšiu armádu na svete
 • Akú vtipnú príhodu zažil s našou prezidentkou
 • Prečo na Instagrame sleduje len novinárku Zuzanu Hanzelovú
 • Akého slovenského stand-up komika má najradšej
 • Čo si o jeho vtipných príspevkoch myslí Zuzana Čaputová
 • Zdieľanie ktorého influencera ho potešilo najviac
 • Kto si ho zablokoval na Instagrame

 

Poradca prezidentky Peter Bátor: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor)
Poradca prezidentky Peter Bátor: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor) Zdroj: Daniel Mikolášik/REFRESHER

 

Keď sme spolu prvýkrát telefonovali, povedali ste mi, aby som za vami prišiel do paláca, pretože máte ešte veľa povinností. Čo vás cez pracovný deň zamestnáva najviac?

Práca. V zásade v oblasti zahraničnej politiky, bezpečnosti a obrany. Vytváram podklady pre pani prezidentku, radíme sa o mnohých veciach, snažím sa naplniť jej očakávania. Medzi to patrí aj zháňanie množstva informácií, písania prejavov, príhovorov, analýz, manažovania vecí atď.

 

Posledné mesiace sa však venujete aj vášmu Instagramu. Sleduje ho aj naša pani prezidentka?

Pani prezidentka každé ráno sleduje médiá, ktoré sú dôležité pre jej prácu, takže niet sa čomu diviť, že sleduje aj mňa.

 

 

Čo si o vašich vtipných príspevkoch myslí?

Často sa úprimne zasmeje. Ako som povedal, my sme tu kreatívny kolektív a myslím si, že aj tie moje príspevky sú v istom zmysle kreatívne.

 

Najprv som sledoval jednu slovenskú influencerku, ale tá moju dôveru sklamala tým, že si ma zablokovala.

 

Ako vznikol nápad založiť ho?

Rád zakladám a Instagram je tiež jedna z vecí, ktorá sa dala založiť.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

Zatiaľ čo my študujeme mapu, kolega Plavčan (v pozadí) zistil, že zabudol vypnúť na hoteli žehličku... #ironman #somvyzehlil #starostiuradnika #registracnecislopostu #INST4392

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Bátor (@peter_bator_very_unofficial),

 

Sledujete len jednu osobu, novinárku Zuzanu Hanzelovú. Prečo?

Sledoval som inú osobu, ale moju dôveru sklamala tým, že si ma zablokovala. Zuzana mi ako jedna z mála verila ešte v čase, keď nik iný. Tiež bola prvým človekom, ktorý ma spropagoval. Ide o akúsi formu vďaky z našej strany.

 

Kto to bol? A prečo si vás zablokovala?

Jedna slovenská influencerka, ale nerád by som konkretizoval.

 

Nerozmýšľali ste nad tým, že by ste sledovali aj iných slovenských influencerov?

Nerozmýšľali.

 

Poznáte nejakých?

Áno poznám, niektorí nám aj pomáhajú, ale prvý je len jeden.

 

 

Je pre vás špecifický tzv. britsky humor, a teda suchý a sarkastický. Čo je vašou inšpiráciou?

To nie je inšpirácia, to je môj život, ktorý sa deje v reálnom čase.

 

Máte aj nejakého obľúbeného komika?

Áno, mám človeka, ktorý ma momentálne neskutočne fascinuje a volá sa Daniel Sloss.

 

Sledujete aj slovenský stand-up?

Áno. Priznám sa, že mám rád napríklad nemiestne vtipy Bekima. Jeho tzv. humor nôh je veľmi zábavný.

 

Pociťujete aj v osobnom živote, že ste rozkvitajúcou hviezdou na Instagrame?

Keď sa pozriete na moju tvár, tak ja nikdy nemôžem byť rozkvitajúci, a už vôbec nie hviezda.

 

A nestalo sa vám, že vás niekto na ulici oslovil a chcel sa odfotiť?

Na výlete vo Veľkej Fatre som bol na bicykli v lese a neskôr mi prišla správa, že ma tam niekto videl. Takže áno, pociťujem že ma začínajú ľudia spoznávať, ale to sú marginálne veci. Aj preto nosím so sebou karizblok, aby som sa mohol vždy podpísať. A tiež mám vždy pripravený vľúdny úradnícky úsmev na pútavú selfie.

 

Čakali ste, že budete mať taký úspech?

Nečakal, lebo ja veľmi nerád čakám.

 

Mojím Instagramom sme chceli poukázať aj na to, aká bublina sú sociálne siete. Na to, že aj s mojou tvárou sa dajú nabrať tisíce followerov.

 

Zaujali ste aj mnohých známych influencerov, ktorí vás spropagovali. Kto vás prekvapil najviac?

Naposledy ma veľmi milo prekvapila pani Cifrová Ostrihoňová videom v jej instagramovom príbehu, takže týmto ju chcem veľmi pekne pozdraviť a poďakovať. Ale v zásade ma teší každá podpora.

 

 

Onedlho prekročíte hranicu 10-tisíc followerov, aký je váš aktuálny ciel, ktorý chcete dosiahnuť?

Cieľ je taký tajný pol na pol. Prízemným cieľom je dobehnúť tú, ktorá si ma zablokovala. Ale nepoviem jej meno. Preto polotajný. Chcel som poukázať aj na to, aká bublina sú sociálne siete, a že aj s mojou tvárou sa dá nabrať toľko followerov. Ešte stále som šokovaný.

  

Považujete sa teraz za influencera?

Som rád, ak ma považujú iní, lebo vtedy sa nemusím sám. A ako úradník som vždy rád, keď niekto niečo urobí za mňa. Ale keď sa pani prezidentka stotožňuje s tým, čo jej v rámci mojej práce poradím, a následne to povie verejne, tak to môže mať veľký dopad na občanov Slovenska, tak vtedy trochu infuencerom som. Avšak influencer, ktorého nik nepozná.

 

Keby ste však niekedy v budúcnosti mali desiatky alebo stovky tisíc followerov, začali by ste riešiť aj také veci, ako spolupráce so značkami a platené partnerstvá?

Veľmi by som chcel mať vlastné spinky s potlačou. Bol by som rád, keby sa toto raz podarilo. A mám aj veľký plán do budúcna – zošívačku s vlastným logom. Lebo aj úradníci majú sny.

 

Poradca prezidentky Peter Bátor: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor)
Poradca prezidentky Peter Bátor: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor) Zdroj: Denisa Bodková/REFRESHER

 

Neozvali sa vám už nejaké firmy kvôli spolupráci?

Jedna sa ozvala, ale ukázalo sa, že len chcela pozametať dvor. Tak som to nateraz odmietol, ale nezanevrel.

 

Vo vašich príspevkoch sa často objavujú spinky, až sa z toho stalo meme. Ako to celé vzniklo?

Vzniklo to asi o dvanástej v noci keď sme po veľmi náročnom dni v Paríži sedeli na pive a potrebovali sme sa v tých horúčavách aspoň nadýchnuť. Tam prišlo k tomu, že som taký unavený, že by som si išiel pospinkať. Odvtedy sa to so mnou vlečie.

 

Nejde len výlučne o zábavný profil. Aj „bežným“ ľuďom totiž približujeme zákulisie prezidentského úradu.

 

Posielajú vám fanúšikovia spinky poštou?

Áno elektronickou. Dostávame veľa fotiek so spinkami a aj sme spravili takú malú výzvu na Instagrame, nech nám ľudia pošlú fotky, ako dokážu spinky kreatívne využiť. Už je to asi tretí týždeň, čo nám chodia rôzne zaujímavé príspevky. Ja za odmenu posielam hlavičkový papier, gravírovaný. Tiež elektronicky.

 

Na Instagrame ste vždy vtipný a odľahčený. Viete si predstaviť, že by ste na profile niekedy vystupovali aj serióznejšie?

Pri mojej váhe sa o odľahčenosti ťažko dá hovoriť, ale ďakujem za kompliment. Cítim sa vzletne. Ale priznávam, že tam je aj taký skrytý a serióznejší zámer, priblížiť ľuďom zákulisie prezidentského úradu takouto uletenou formou.

 

Prečo sa na vašich príspevkoch skoro vôbec neusmievate?

Článok pre predplatiteľov REFRESHER+
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOMUŽ MÁM PREDPLATNÉ: PRIHLÁSIŤ SA
alebo Odomkni 1 článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 68848 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Ako sa líši práca so Zuzanou Čaputovou a s Andrejom Kiskom
 • O akých súkromných informáciách sa rozprával s Angelou Merkelovou či Emanuelom Macronom
 • Prečo má Slovensko najlepšiu armádu na svete
 • Akú vtipnú príhodu zažil s našou prezidentkou
 • Akou špeciálnou previerkou musel prejsť
 • Kvôli čomu býva v práci pod tlakom
 • Čo si myslí o Trumpovej politike

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Denisa Bodková/REFRESHER
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy refresher
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Spievajú a sú bez rúšok, policajný prezident im sľuboval prekvapenie. Na proteste v Rimavskej Sobote je vyše 2000 ľudí Spievajú a sú bez rúšok, policajný prezident im sľuboval prekvapenie.…
Michal inštaluje okná na mrakodrapoch: Keď mi z omrznutej ruky zliezli nechty, chcel som skončiť. Potom prišla výplata (Rozhovor) Michal inštaluje okná na mrakodrapoch: Keď mi z omrznutej ruky…
Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin americkej reportérke Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin…
Mia Khalifa: Bola som naivná, zraniteľná a ovplyvniteľná. Pornokariéru vraj ľutuje a chce pomôcť chrániť ženy Mia Khalifa: Bola som naivná, zraniteľná a ovplyvniteľná.…
Divoká súlož a ukájanie bez hanby pred plnou spálňou súťažiacich. Latinskoamerické Too Hot to Handle stráca všetky zábrany Divoká súlož a ukájanie bez hanby pred plnou spálňou súťažiacich.…
Plačková a René obchodovali s kokaínom, tvrdia policajti z NAKA. Odpočúvali ich, doma im našli 6 telefónov a cudzí občiansky Plačková a René obchodovali s kokaínom, tvrdia policajti z NAKA.…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.