Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 18. 1. 2020 meniny má Bohdana

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Refresher - Rozhovory
74
Adam Novosad
Vladimír Mičuda
13. marec 2019, 18:28
Čas čítania: 8:38

Zuzana Čaputová: Chcem byť prezidentkou pre všetkých – ženy, mužov, Slovákov, ale i národnostné menšiny (Rozhovor)

Vyspovedali sme prezidentskú kandidátku Zuzanu Čaputovú, ktorú už v sobotu čakajú voľby.

Adam Novosad
Vladimír Mičuda
13. marec 2019, 18:28
Čas čítania: 8:38
Zuzana Čaputová: Chcem byť prezidentkou pre všetkých – ženy, mužov, Slovákov, ale i národnostné menšiny (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
74
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Slovensko čakajú najbližšiu sobotu prezidentské voľby. Už pred pár dňami sme ťa detailne oboznámili s dvoma kandidátmi, ktorí majú k postu prezidenta podľa viacerých prieskumov najbližšie. Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič sú si v mnohých oblastiach podobní, ale v mnohých diametrálne odlišní, a tak sme sa po prvotnom predstavení rozhodli oboch vyspovedať

 

 

Náš web nepatrí medzi tie spravodajské, pravidelne sa nevenujeme politickým témam, ale na druhej strane pociťujeme istú mieru spoločenskej zodpovednosti za to, ako naša krajina vyzerá a bude vyzerať.

 

Medzi našich čitateľov patrí veľké množstvo mladých ľudí, ktorým týmito rozhovormi chceme ponúknuť menší pohľad do sveta oboch kandidátov. 

 

 

Nešetrili sme ani jedného, vypytovali sme sa na silné aj slabé stránky jednotlivých kandidátov, politických strán či na súčasný stav slovenskej spoločnosti, a tak ti možno aj spovede Zuzany Čaputovej a Maroša Šefčoviča pomôžu v rozhodovaní.

 

Jedno je však jasné, v sobotu neseď doma a choď voliť. Slovensko sa bez tvojho hlasu nezaobíde. Odpovede kandidátov sme zároveň neupravovali, sú v plnom znení, bez gramatických a štylistických úprav.

 

V rozhovore so Zuzanou Čaputovou sa dozvieš:
 • Prečo sa chce Zuzana Čaputová stať prezidentkou
 • Kto jej financuje volebnú kampaň
 • Aké kauzy riešila okrem skládky v Pezinku
 • Čo hovorí na „hrádzu proti extrémizmu“
 • Prečo mladí ľudia odchádzajú zo Slovenska
 • Čo chce ponúknuť konzervatívnym voličom
 • Ako vníma situáciu LGBTI komunity na Slovensku

 

Zuzana Čaputová:

 

Prečo kandidujete za prezidentku?

 

Dlho som vôbec uvažovala o vstupe do politiky, to sa nakoniec udialo pred rokom v januári. Potom sa udiala strašná vec, zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu, archeologičku Martinu Kušnírovú. Táto udalosť pohla celým Slovenskom, ľudia si povedali, že sa toto nesmie opakovať a že sa musíme ako spoločnosť zmeniť k lepšiemu. Chcem sa na tejto zmene podieľať, preto kandidujem.

 

Čo vás kvalifikuje na post prezidentky?

 

Kandidatúra je pre mňa prirodzeným pokračovaním môjho životného príbehu služby ľuďom. Ako advokátka som bojovala v mnohých kauzách na strane bežných ľudí, ktorí sa nevedeli domôcť spravodlivosti. Prezidentská kandidatúra je pre mňa súčasťou môjho boja za spravodlivé Slovensko.

 

Chcem bojovať za ľudí aj naďalej, ešte s väčšou váhou. Kandidujem s istou ponukou a chcem osloviť čo najviac ľudí. Ide o ponuku v oblasti práva a spravodlivosti, ochrany životného prostredia a pomoci sociálne slabším skupinám ľudí, najmä seniorom. V spoločnosti cítim dopyt práve po téme spravodlivosti a férovosti, čo mi je blízke, v konečnom dôsledku je však na občanoch, ako na moju ponuku zareagujú. Verím, že kladne. :)

 

Ste občianska a nezávislá kandidátka, no zároveň ste podpredsedníčka strany Progresívne Slovensko. Ako to ovplyvňuje vašu kandidatúru?

 

Vďaka PSku som získala počiatočnú podporu a v hnutí sú ľudia, s ktorými zdieľam hodnoty. Netajím sa tým a snažím sa byť čitateľná. Zo strany hnutia však necítim žiadne tlaky, som plne autonómnou kandidátkou.

 

Zuzana Čaputová:

 

Ste nadstranícka kandidátka?

 

Kandidujem na základe podpisov vyzbieraných od ľudí a som teda občianska kandidátka. Momentálne som členkou PS, viackrát som sa však vyjadrila tak, že v prípade zvolenia z hnutia vystúpim, pretože prirodzene chcem byť prezidentkou všetkých občanov a občianok, čiže prezidentkou nadstraníckou.

 

Ako vám finančne, materiálne či personálne pomáha strana? 

 

Konkrétne finančne mi hnutie PS prispelo 178 700 €. Financovanie kampane je voľne dostupné na transparentnom účte. Personálne mi pomáha mnoho dobrovoľníkov a podporovateľov aj z radov PSka.

 

Prispel vám niekto z firmy ESET na kampaň?

 

Áno. Konkrétne Anton Zajac 12. februára sumou 5 000 €.

 

Aj preto kandidujem, aby som ponúkla slušnú a konštruktívnu alternatívu všetkým, ktorí chcú, aby sa Slovensko zmenilo k lepšiemu - to je niečo, čo dosiahneme iba spoločne. 

 

Ak sa stanete prezidentkou, budete stále aktívna v strane PS?

 

Ak uspejem v prezidentských voľbách, z Progresívneho Slovenska vystúpim.

 

Poškodila vás nedávna kauza, v ktorej sa objavil pán Štefunko so svojou firmou?

 

Postavila som sa k tomu zodpovedne a jednoznačne som odpovedala na všetky otázky. Moju dôveru má, pretože išlo o firmu, v ktorej bol minoritným akcionárom bez možnosti ovplyvňovať jej chod. Zároveň z tejto firmy žiadnym spôsobom neprofitoval. Ak by sa ukázalo, že skutočnosti sú iné, žiadala by som od pána Štefunka vyvodenie osobnej zodpovednosti. Zatiaľ však má moju plnú dôveru, považujem ho za čestného človeka.

 

Vaša kampaň je založená na kauze Pezinská skládka a iné. Aké kauzy ste ešte riešili?

 

V rámci mojej práce som riešila viacero prípadov po celom Slovensku, kde sa ľudia okrem skládok bránili napríklad spaľovniam s pochybnými technológiami, rôznym hlučným a prašným prevádzkam, nezákonným vyhadzovom z práce – niekoľko prípadov nájdete na mojej facebookovej stránke.

 

Okrem environmentálneho aktivizmu som sa venovala aj iným drobnejším a individuálnym prípadom, napríklad deťom v sociálnej nevýhode či týraným a zneužívaným deťom. Zároveň sme s kolegami úspešne presadili množstvo legislatívnych zmien v oblasti participačných možností verejnosti, v oblasti ochrany životného prostredia či v oblasti justície – najznámejším takýmto prípadom je iniciatíva za zrušenie Mečiarových amnestií.

 

 

Spĺňa podľa Vás Robert Fico odborné a morálne predpoklady na to, aby sa stal ústavným sudcom?

NAČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK BEZPLATNE
Podpor tvorbu kvalitného obsahu
Roky tvoríme kvalitné autorské články, ktoré nikde inde nenájdeš. Ak chceš viac takýchto článkov, predplať si REFRESHER+ a dostaneš ďalšie výhody.
CHCEM PODPORIŤ

 

Nie. Roberta Fica by som za ústavného sudcu nevymenovala.

 

Funguje „hrádza proti extrémizmu", vďaka ktorej vznikla koalícia? Kotleba totiž naberá percentá.

 

Myslím, že oveľa lepšie než stavať hrádzu je ponúknuť alternatívu ľuďom, ktorí napríklad z frustrácie inklinujú k voľbe reprezentantov extrémnych síl. Aj preto kandidujem, aby som ponúkla slušnú a konštruktívnu alternatívu všetkým, ktorí chcú, aby sa Slovensko zmenilo k lepšiemu - to je niečo, čo dosiahneme iba spoločne. Lepšie než budovať hrádze je budovať mosty.

 

Zuzana Čaputová:

 

S Marianom Kotlebom by ste podľa svojich vyjadrení nerokovali a neuzatvárali žiadne dohody. Prečo?

 

Hodnoty, ktoré pán Kotleba a jeho strana reprezentuje, sú mi veľmi vzdialené - samozrejme, to platí o politickej reprezentácii ĽSNS, nie o ich voličoch. Tým by som rada ponúkla zmysluplnú alternatívu, ako som povedala v predošlej odpovedi.

 

Sú Kotlebovci fašisti?

 

Viacerí predstavitelia strany sú alebo boli stíhaní za extrémistické činy.

 

Je Slovensko skorumpovaná krajina?

 

Slovensko je krajina s veľkým potenciálom, ktorý zatiaľ ostáva, žiaľ, do istej miery nenaplnený, a to čiastočne aj pre problémy s korupciou, ktorá sa vyskytuje na všetkých úrovniach verejnej správy. Sme štátom, kde mafiánske praktiky mocných ľudí v pozadí prerástli do niektorých inštitúcií.

 

Linky mnohých káuz siahajú k najvyšším funkciám v štáte a súdnictvo, polícia či prokuratúra nefungujú vždy tak, ako by mali alebo mohli. Sme štátom, kde sú ľudia unavení a frustrovaní nespravodlivosťou nášho systému, necítia, že spravodlivosť stojí na ich strane.

 

Ovládajú krajinu oligarchovia? Máte pocit, že spoločnosť ESET ovplyvňuje politické dianie na Slovensku?

 

Je nanajvýš nevhodné hádzať do jedného vreca úspešnú firmu ESET, ktorá robí dobré meno Slovensku po celom svete a oligarchov, ťažiacich z kontaktov na vplyvných ľudí aj vo vysokej politike.

 

Je veľmi smutné, že namiesto prinášania zodpovedných a konštruktívnych riešení problémov, ktoré trápia našu spoločnosť, sa hovorí o nejakých vplyvoch Georgea Sorosa na Slovensko.

 

Slovensko si podľa niektorých významných ukazovateľov pohoršilo v oblastiach ako sloboda médií, zdravotníctvo či úroveň školstva. Prečo sa zhoršujeme?

 

Hovoríme opäť o premrhanom potenciáli. Myslím, že na Slovensku sú ľudia, ktorí sú šikovní, vedia a chcú sa podieľať na zmene krajiny k lepšiemu, len musia dostať prednosť pred tými, ktorí sa obohacujú na úkor nás všetkých.

 

Mladí odchádzajú do zahraničia, sú unavení z toho, ako to na Slovensku funguje. V čom je problém?

 

Mnoho mladých ľudí vidí, ako to funguje vo vyspelejších krajinách a jednoducho túžia po kvalitnejšom živote. Treba však povedať, že dosť ľudí aj uvažuje o návrate a nezriedka ich ženie motivácia pomôcť svojej rodnej krajine. Za takýchto ľudí som veľmi vďačná a som presvedčená o tom, že aj vďaka nim môžeme Slovensko spoločne niekam posunúť.

 

Dá sa kvalita školstva a zdravotníctva porovnávať so západom?

 

Práveže sa musíme porovnávať s najlepšími. Slovensko dlhodobo zaostáva v rebríčkoch kvality vzdelávania spomedzi krajín OECD. Zároveň u nás množstvo ľudí zomiera na vyliečiteľné choroby a kvalita zdravotníctva dlhodobo nedosahuje adekvátnu úroveň v pomere k investovaným peniazom.

 

Mali by sme sa teda inšpirovať tým, čo už funguje v iných krajinách a prostredníctvom trpezlivej, vytrvalej a zodpovednej práce na komplexných riešeniach v rámci týchto oblastí sa postupne približovať vysoko nastavenej latke kvality.

 

Zuzana Čaputová:

 

Ako zmenila vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Slovensko?

 

Myslím, že všetci cítime, že veľmi. Je to, samozrejme, tragická udalosť, ktorej sme ako spoločnosť mohli možno predísť tým, že by sme neupadli do akejsi letargie, z ktorej nás muselo prebrať až toto. Potrebujeme si uvedomiť, že demokracia nefunguje na autopilota a teda je potrebné sa stále ďalej snažiť a zlepšovať.

 

Otvorená a súdržná spoločnosť totiž nie je niečo definitívne v tom zmysle, že raz to dosiahneme a máme vyhraté, je to proces, ktorý musíme kontinuálne podporovať tým, že budeme zveľaďovať a kultivovať samých seba a ľudí a prostredie okolo nás.

 

Ako mohlo dôjsť k vražde novinára v krajine Európskej únie?

 

To je otázka, ktorá ma asi nikdy neprestane znepokojovať, navyše mi v tejto súvislosti napadá, že „každá generácia má svoju obeť“, ako znie motto k filmu Ostrým nožom. Urobme, prosím, všetko, čo je v našich silách, aby sa toto už neopakovalo.

 

Dá sa dnes dôverovať polícii?

 

V polícii je množstvo kvalitných a čestných ľudí, ktorí majú radi Slovensko a skutočne chcú robiť česť heslu pomáhať a chrániť. Problém skôr vidím v politizácii vedenia polície. To je základná vec, ktorú potrebujeme zmeniť, ak chceme obnoviť dôveru ľudí v políciu.

 

Radšej budem pristupovať k úradu prezidenta s pokorou a pokojne priznám, že neviem všetko. Práve opatrný a rozvážny prístup môže byť naopak mojou výhodou.

 

Akú úlohu zohráva George Soros v slovenskej politike?

 

Je veľmi smutné, že namiesto prinášania zodpovedných a konštruktívnych riešení problémov, ktoré trápia našu spoločnosť, sa hovorí o nejakých vplyvoch Georgea Sorosa na Slovensko. Je to nezodpovedné a nepoctivé a berie nám to energiu, ktorú by sme mohli investovať radšej do riešení.

 

Podporujete protesty Za slušné Slovensko?

 

Zúčastnila som sa na všetkých, lebo považujem za veľmi dôležité ukázať slušným spôsobom tým, ktorí dostali krajinu do takéhoto stavu, že už stačilo. Mala som aj svoj osobný dôvod, keďže s Jánom Kuciakom sme spolupracovali na niektorých prípadoch tzv. Únosu štátu. Práve ich odhaľovanie sa mu stalo osudným.

 

Čo vaša kandidatúra ponúka konzervatívnym voličom?

 

Chcem byť prezidentkou pre všetkých - ženy, mužov, Slovákov, ale i národnostných menšín, Maďarov, Rómov, Rusínov, pre mladé rodiny i seniorov. Všetkým ponúkam to, čo som uviedla vyššie - prioritou je idea spravodlivej a férovej krajiny, ktorej občania a občianky tvoria otvorenú a súdržnú spoločnosť, v ktorej má každý možnosť prežiť dôstojný a plnohodnotný život.

 

Myslím, že to je ponuka, ktorá osloví (skoro) každého, konzervatívnych voličov nevynímajúc. Každopádne budem plne rešpektovať hodnotové nastavenie konzervatívcov, treba však povedať, že kresťanstvo a liberalizmus tak, ako ho vnímam ja, sa navzájom nevylučujú - najvyššou hodnotou kresťanstva je láska, dôležitý je aj súcit, a to platí aj v mojom živote. Tieto hodnoty zdieľam napríklad aj s emeritným arcibiskupom Róbertom Bezákom, ktorý podporil moju kandidatúru.

 

Ste rozvedená. Máte pocit, že vám to v rámci oslovenia konzervatívnych voličov uškodilo?

 

Úprimne, neviem. Volíme si však prezidentku a nie prvého pána a ja ako kandidátka do týchto volieb idem s konkrétnou ponukou. Verím, že to je pre ľudí dôležitejšie ako môj „rodinný stav“.

 

Manželstvo je v ústave definované ako zväzok muža a ženy. Mali by mať právo uzatvárať manželstvá aj páry rovnakého pohlavia?

 

Čo sa týka LGBTI ľudí, predovšetkým som za rešpektovanie individuálnych práv. Inštitút manželstva je ústavne zadefinovaný ako zväzok muža a ženy, zároveň je však potrebné nájsť formu, ktorou sa upravia vzťahy osôb rovnakého pohlavia a teda poskytnúť právnu istotu dvom milujúcim sa ľuďom.

 

Aby sme aj im umožnili prežiť spoločný život dôstojne, plnohodnotne a v šťastí. Štát by preto v tomto smere nemal klásť prekážky. Ostatne, ako nedávno povedal pápež František, Boh stvoril ľudí s istou dispozíciou, a tak ich má prijať aj spoločnosť.

 

Politickí oponenti vám vyčítajú, že máte málo skúseností. Vraj ste len „neznáma dievčina" a po nástupe do funkcie by ste nemohli ísť hneď na summit. Je to oprávnená kritika?

 

Radšej budem pristupovať k úradu prezidenta s pokorou a pokojne priznám, že neviem všetko. Práve opatrný a rozvážny prístup môže byť naopak mojou výhodou.

 

Zuzana Čaputová:

 

Poškodzuje vás v kampani to, že ste žena?

 

Myslím, že ženy majú na veci trochu iný pohľad a iným spôsobom pristupujú k riešeniu problémov, nechcem však ani generalizovať, ani vytvárať z týchto volieb akýsi súboj pohlaví. Verím, že som v prvom rade dobrá kandidátka a že ľudí oslovím svojou ponukou v oblasti práva a spravodlivosti, ochrany životného prostredia a pomoci marginalizovaným skupinám, najmä seniorom.

 

Ak by do druhého kola postúpili Maroš Šefčovič a Štefan Harabin, koho by ste volili a podporili?

 

Podporila by som Maroša Šefčoviča.

 

Aké silné stránky má podľa vás Maroš Šefčovič?

 

Maroš Šefčovič je kvalitný diplomat a dokáže sa v tomto priestore hýbať. Vadí mi, že sa ale nevie vyjadriť kritickejšie k javom ako korupcia a zneužívanie moci, ktoré do veľkej miery reprezentuje strana SMER-SD, ktorá ho nominuje a platí mu kampaň.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
32
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.