Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. mája 2019, 15:39
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Policajti zadržali 600 airbagov a škodu vyrátali na 150 000 €. Z trnavskej automobilky kradla súčiastky organizovaná skupina

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Muži zákona prichytili skupinu priamo pri vykladaní ukradnutých súčiastok.

Viac ako 50 policajtov sa podieľalo na akcii proti organizovanej skupine, ktorá systematicky kradla súčiastky priamo z automobilky. Skupina mužov vo veku od 22 do 46 rokov najskôr súčiastky vynášala z výrobnej haly, potom cez bránu a napokon sa všetko predávalo na čiernom trhu.

Akcia s krycím názvom „Chobotnica“ prebiehala v okresoch Trnava a Hlohovec, pričom muži zákona dohromady zadržali viac ako 600 kusov airbagov, ale aj množstvo finančnej hotovosti. Len na ukradnutých súčiastkach policajti odhadli škodu na 149-tisíc eur, zatiaľ čo ostatná škoda mala dosiahnuť takmer 300-tisíc eur.

Policajtom sa podarilo jednu časť skupiny zadržať práve vo chvíli, keď vykladali ukradnutý tovar z kamióna, a tak už páchatelia nemali možnosť zbaviť sa viny. Až 8 obvinených mužov bude svoje konanie ľutovať, pretože momentálne im za obzvlášť závažný zločin krádeže hrozí odňatie slobody na 10 až 15 rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia