Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. apríla 2019, 15:02
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Medvedica bola za útoky na ľudí odsúdená na doživotie. V jej väzenskej cele sa nachádza aj bazén

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

V súčasnosti má byť už medvedica Katya veľmi krotká.

V jednej kazachstanskej väznici by si okrem niekoľkých stoviek nebezpečných kriminálnikov mohol nájsť aj medvedicu Katyu. Tá bola za dvojicu útokov na ľudí z roku 2004 odsúdená na doživotie. V súčasnosti si za mrežami odpykáva už 15 rok. Asi si povieš, že uväznenie zvieraťa môže len ťažko poslúžiť jeho náprave, však?

Ešte väčšou bizarnosťou je ale fakt, že zo 730 nebezpečných kriminálnikov je Katya jediným odsúdeným väzňom, ktorý dostal doživotie. Podľa portálu DailyMail medzi nimi možno nájsť vrahov, ktorých tresty nepresiahli ani 25 rokov odňatia slobody.

Ilustračná fotografia

medved vo vazeni
medved vo vazeni Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

Za 15 rokov strávených vo väzení sa mala stať medvedica menej agresívnou a viac priateľskou, pričom ju dokonca majú navštevovať aj ostatní väzni. Na rozdiel od ostatných väzňov nemá medvedica právo na styk s medvedím samcom, ale aspoň vo svojej cele disponuje bazénom.

Katya kedysi patrila trénerovi cirkusu, ktorý ju opustil ako mláďa. Medvedica sa za svoje agresívne správanie voči ľuďom mala dostať za mreže z dôvodu, že v jej okolí sa pre ňu nenašlo žiadne volné miesto v zoologickej záhrade. Miestnym väzňom robí prítomnosť medvedice radosť a pravidelne ju chodia kŕmiť jablkami či sušienkami.

Domov
Zdieľať
Diskusia