Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 5. 8. 2020 meniny má Hortenzia

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher
0
Viktor Kniš
24. február 2019, 19:09
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Najlepšie z Refresheru: Nicki Minaj klame, Slováci sa živia umývaním mŕtvol a predajom miliónových realít v NYC

Už tradične sme sa pozreli na výber toho najlepšieho z článkov na Refresheri, čo by si nemal za posledných 7 dní zmeškať.

Viktor Kniš
24. február 2019, 19:09
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Už niekoľko týždňov môžeš náš portál podporiť zakúpením Refresher+, vďaka ktorému môžeme tvoriť podstatne viac prémiového obsahu. Denne pracujeme na dlhých článkoch v rámci všetkých kategórií a okrem nich pridávame aj na frekvencii rozhovorov so zaujímavými Slovákmi. 

 

Zároveň nám je jasné, že nie vždy máš počas pracovného týždňa dostatok času a energie na to, aby si všetko sám pracne vyhľadal, a tak sme to urobili za teba. Aj dnes zhrnieme všetko dôležité, čo by nemalo ujsť tvojej pozornosti a už tradične pôjde o rozmanitý výber, aby si na svoje prišiel naozaj každý. Ak by ti to náhodou stále nestačilo, zvyšok nájdeš tu.

 


Rozhovor s organizátorom koncertu Nicki Minaj v Bratislave

Ošiaľ okolo zrušeného koncertu Nicki Minaj pokračuje. Ešte stále sa dozvedáme nové informácie, no všetko dôležité zhrnul samotný organizátor v našom rozhovore. Dozvieš sa, čo presne sa stalo a kedy sa celá situácia začala komplikovať.

 

Peniaze za lístky budú všetkým návštevníkom do posledného centu vrátené a to aj napriek tomu, že slovenskí promotéri z XL Promotions museli zaplatiť americkej raperke niekoľko stoviek tisíc eur. 

 

 

Rozhovor so Slovákom, ktorý sa živí umývaním mŕtvol

Vieš si predstaviť, že každé ráno prídeš do práce a namiesto počítača ťa čaká nová mŕtvola, ktorú musíš pripraviť na pohreb? Nuž, ani my. Aj preto sme oslovili na rozhovor Ladislava, ktorý nám prezradil, čo táto práca vlastne obnáša, aké sú jeho najhoršie zážitky a koľko si dokáže zarobiť. 

 

Dozvieš sa aj to, čo sa robí s odseknutými nohami alebo rozkúskovaným ľudským telom, prečo ľudia pri tejto práci pijú alkohol a ako je možné, že mŕtvoly vydávajú zvuky. Článok nie je vhodný pre citlivé povahy, ale tvoja zvedavosť bude pravdepodobne silnejšia. 

 

 

Kto bol zosnulý Karl Lagerfeld?

Najznámejší módny návrhár na svete Karl Lagerfeld nás pred pár dňami navždy opustil v požehnanom veku 85 rokov, status ikony a množstvo práce, ktorú za sebou zanechal, ho však robia nesmrteľným.

 

V rozsiahlom článku sme detailne spracovali jeho prácu a zásluhy, kvôli ktorým ho módny priemysel považuje za jedného z najdôležitejších módnych návrhárov na svete. Zároveň sme zmapovali aj zopár zaujímavostí a výrokov, ktoré ostanú navždy zachované.

 

 

Rozhovor so slovenskými lovcami duchov

Aj na Slovensku máme lovcov duchov. Títo ľudia to myslia naozaj vážne a vo svojom voľnom čase sa venujú nahrávaniu paranormálnych aktivít na na našom území a v blízkom okolí. Napriek tomu, že každý z nich má rozličné povolanie, všetkých ich spája túžba po dobrodružstve. 

 

V rozhovore sa dozvieš ako a prečo skupina Slovak Ghost Hunters (SGH) vznikla, aké sú skutočné povolania členov, aké prístroje používajú na záznam paranormálnych entít, či už niekedy videli naživo nejaké zjavenia a aké miesta navštívili. Samozrejme nám lovcovia duchov porozprávali aj zopár zážitkov.

 

 

Slovák, ktorý predáva v New Yorku luxusné byty

Naše životy sú nevyspytateľné a príbeh Slováka Rada Varcholu toto tvrdenie perfektne ilustruje. Do veľkého sveta sa vybral ako mladý chalan v roku 1992 a odvtedy vedel, že chce preraziť práve tam. Dnes je jedným z popredných predajcov realít a my sme sa s ním skontaktovali s otázkou, či by nás trochu nepustil do svojho života.

 

Dozvieš sa čosi viac o živote v NY, jeho práci, cenách aj celom trhu s realitami. Pre mnohých môže byť jeho americký sen obrovskou inšpiráciou, čo dokazuje aj jeho instagramový účet. 

 

 

Rozhovor s forenznou chemičkou Martinou, ktorá úspešne šíri vedu na internete

Martina Hestericová má 29 rokov a titul magistra má z Univerzity Komenského, no doktorát sa rozhodla urobiť vo Švajčiarsku. Určite aj preto, že podmienky pre vedu a výskum sú tam prospešnejšie ako u nás.  

 

Pracuje ako forenzná chemička v  Bazileji a svoje poznatky a pokusy z laboratória posiela ďalej do sveta v podobe príspevkov na Instagrame. Jedno jej video videlo 6 miliónov ľudí a o vede dokonca publikuje články aj na Slovensku. Dozvieš sa, o čom jej práca je aj ako dokázala spopularizovať vedu na sociálnych sieťach. 

 

 

10 najkrajších slovenských moderátoriek 

Práca v moderátorov pred televíznou kamerou vyžaduje hneď niekoľko dôležitých vlastností.  Okrem nemalého talentu, rečovej vybavenosti a schopnosti pohotovo a vecne reagovať vyžaduje istú dávku šarmu a vizuálnej príťažlivosti. Toto je desiatka tých najkrajších spravodajských, televíznych či rozhlasových mien, ktoré môžu pokojne konkurovať aj svetovým modelkám.

 

 

Naozaj Michael Jackson sexuálne zneužíval deti?

Michael Jacskon patrí medzi najznámejších a najúspešnejších hudobníkov všetkých čias. Kráľ popu pomáhal formovať jednu celú generáciu a svojou otvorenosťou ovplyvňoval celý svet. Za posledných 50 rokov tu nebola osobnosť, ktorá by bola v jednom okamihu tak zbožňovaná a zároveň kontroverzná.

 

Sláva mu priniesla aj mnoho negatívnych káuz, ktoré budú zhrnuté v dokumentárnom filme a Jacksona do veľkej miery majú usvedčovať z pedofílie. Jeho život sme podrobne v článku zmapovali, aby si si pred masovou premiérou dokumentu dokázal o spevákovi utvoriť ucelený obraz.

 

 

Rozhovor s Jožom Pročkom

Už snáď legendárny zabávač Jožo Pročko z televíznych obrazoviek pred dlhším časom z ničoho nič zmizol. Nedávno sa nám ale pripomenul kritickým videom, ktoré malo 1,2 milióna videní. Teraz plánuje novú šou, v ktorej bude opäť nachytávať ľudí. Premýšľa, že by možno napálil aj bývalého premiéra.

 

V rozsiahlom rozhovore sme rozobrali aj to, ako spomína na svoje začiatky v televízii a nachytanie Mojsejovcov, čo si myslí o dnešnej slovenskej tvorbe, akí sú dnešní mladí ľudia a ako by mala vyzerať jeho tvorba na YouTube.

 

 

Kto bol mafián Juraj „Piťo“ Ondrejčák?

Skupina piťovcov bola kedysi označovaná za najmilitantnejší mafiánsky gang na Slovensku. Typické oblečenie, čierne Mercedesy a pištole značky Sig Sauer boli ich jasnými poznávacími znameniami. Začiatok konca prišiel v roku 2011, kedy bola počas najväčšieho zásahu v policajnej histórii Slovenska zaistená väčšia časť ich skupiny.

 

V našom článku sa dozvieš, prečo sa musel Ondrejčák oddeliť od gangu sýkorovcov a prečo boli vlastne piťovci označovaní za najmilitantnejšiu skupinu. Pozreli sme sa aj na spojenie Piťa so zavraždeným advokátom Ernestom Valkom a Danielom Lipšicom. 

 


Recenzia na film Ostrým nožom

Ostrým nožom je smutný príbeh, ktorý pracuje s emóciami diváka. Na jednej strane dojme, no na druhej sklame, pretože má potenciál vyburcovať v človeku hnev a túžbu po spravodlivejších zajtrajškoch. 

 

Kolegovia z Filmkultu sa bližšie recenziou pozreli na prácu mladého režiséra Teodora Kuhna. Ten natočil film inšpirovaný tragickou udalosťou a jej dopadmi na rodinu zavraždeného Daniela Tupého, od ktorej už uplynulo vyše 13 rokov a dodnes nie je za tento čin nikto odsúdený a nenesie zaň trvalé následky. 

 

 

Ak na Slovensku nedáš zaočkovať svoje dieťa, môžeš dostať pokutu 331 €

Očkovanie je preventívne opatrenie verejného zdravotníctva a ochránilo pred nebezpečnými infekčnými chorobami už milióny ľudí. Funguje ako pomôcka pre imunitný systém, pomáha mu naučiť sa zareagovať v prípade, keby sa stretol so skutočne vážnou infekčnou chorobou. Obranný systém si takpovediac „cvične“ vyskúša, ako sa má brániť.

 

Ako funguje očkovanie na Slovensku a čo všetko ti hrozí, ak nedáš svoje dieťa zaočkovať? Kompletne všetko dôležité sa dozvieš v našom článku.

 

 

Tekashi 6ix9ine: Zo Slovenska a albumu Haha Crew na svetový vrchol a do večného zabudnutia

Príbeh mladého amerického interpreta Tekashiho je obzvlášť pre slovenské rapové publikum veľmi špecifický. Všetko sa to začalo v roku 2014 na debutovom albume košickej Haha Crew a pokračovalo spoluprácou s Yakshom. Po množstve svetovo úspešných singlov bom 6ix9ine uväznený a aj keď dlho zapieral, nakoniec sa ku všetkému priznal. 

 

Aktuálne dokonca spolupracuje s políciou na objasnení všetkých prípadov a prokuratúra ho chce zbaviť obvinení. S najväčšou pravdepodobnosťou je toto absolútny koniec jeho kariéry a čo všetko ho ešte čaká sa dozvieš v rozsiahlom článku. 

 

 

Navštívili sme najdepresívnejšie mesto v Európe

Len kúsok od dôležitého letiska v Belgicku, kam denne prúdi desiatky lowcostových letov, vrátane tých z Prahy, sa nachádza 200-tisícové mesto Charleroi. V posledných dekádach sa stretáva s veľkou nezamestnanosťou, kriminalitou a chudobou.

 

Svojim zovňajškom sa pozvoľna pretvára v mesto duchov a návštevníci ho nie nadarmo označujú ako jedno z najdepresívnejších miest v Európe. Osobne sme nahliadli do mesta, ktoré ti svojou ospalosťou nedá spať.

 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.