Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 22. 7. 2019 meniny má Magdaléna

hľadaj na refresheri

Odteraz si môžeš článok
uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Šport
6
Adam Novosad
8. február 2019, 21:01

Za zápas berie milióny, miluje umelé ženy a doma chová krokodíla. Karlos Vémola sedel v base, dnes je najväčšia česká hviezda MMA

Český bojovník žije extravagantný život, ktorý si naplno užíva.

Adam Novosad
8. február 2019, 21:01
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
6
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Najlepším českým MMA bojovníkom je Karel Vémola. Takýchto odvážnych vyhlásení sa samotný Karlos rozhodne nebojí. pretože má pocit, že v susednej Českej republike jednoducho neexistuje nikto, kto by mu mohol konkurovať. Skákali pritom doňho už mnohí.

 

Naposledy sa vo veľkolepom súboji stretol s Patrikom Kinclom, s ktorým boli výborní kamaráti, lenže Vémola jedného dňa vyhlásil, že je najlepším Čechom vo všetkých váhových MMA kategóriách a oheň bol na streche. Vémola si však s Kinclom poradil, aj keď sa Patrik stal prvým Čechom, ktorý s ním vydržal v zápase všetky tri kolá a prehral až na body. Predtým Vémola zvládol aj zápas s Ondrušom.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

V tomto článku sa dozvieš:
 • Prečo sa Vémola neobjaví na UFC v Prahe
 • Čím si privyrábal po odchode do Anglicka
 • Prečo v Anglicku skončil natvrdo vo väzení
 • Aký nečakaný koníček si v súkromí pestuje
 • Koľko peňazí dnes za svoje zápasy zarába
 • Aký typ žien mu najviac imponuje

 

Vémola je však známy svojím svojským prístupom k boju. Čo najskôr sa súpera snaží dostať na podlahu, kde už široko-ďaleko nemá konkurenciu a väčšinou nasleduje „Vémolica“ v podobe bleskového víťazstva.

 

Koniec koncov, Vémola rovnakým spôsobom vytrieskal aj svojho súpera na podujatí XFN 15, kde bojovali aj Rytmus s Marpom. V klietke sa mu postavil Flavio Rodrigo Magon, ale o pár desiatok sekúnd už ležal na podlahe a Vémola opäť potvrdil svoju prezývku Terminátor.

 

Vďaka súboju na XFN 15 sa o Vémolovi dozvedelo aj väčšie množstvo Slovákov, veď sme ťa o jeho výhre dokonca informovali v osobitnom článku, a tak sme sa rozhodli, že sa na Karlosa pozrieme trochu detailnejšie.

 

Bojovník sa netají tým, že miluje pozornosť a v súkromí ukrýva viacero koníčkov či zlozvykov, o ktorých si určite nevedel. Ani zďaleka však neukrýva svoju priateľku Lelu Ceterovú, ktorá mimochodom pochádza zo Slovenska a môže sa pochváliť niekoľkonásobnou plastickou operáciou pŕs, čo si patrične užíva.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Vémola je pre mnohých ľudí v susednom Česku fenoménom. Na druhej strane, u nás zostáva zahalený tajomstvom a väčšina bežných ľudí ani netuší o tom, čo zažil Karlos v Anglicku, kde v skutočnosti časť roka býva, a koľko vlastne za svoje súboje zarába.

 

Už onedlho sa v Prahe uskutoční oficiálny turnaj UFC. Po prvýkrát zavíta do českej metropoly a Vémola ešte koncom minulého roku vyhlasoval, že by sa na februárovej zápasovej karte chcel objaviť aj on. V januári sme sa nanešťastie dozvedeli, že Karlos sa do UFC tentokrát nevráti.

 

Neprišla mu ponuka so zmluvou, preto sa nedostal sa medzi bojovníkov v jednotlivých zápasoch, čo možno nie je na škodu, pretože ako už sám viackrát skonštatoval, momentálne ho dopredu poháňa najmä sen o tom, že sa do najprestížnejšej organizácie UFC organizácie na svete raz vráti. Aspoň bude môcť v tréningu pokračovať.

 

Bol vôbec prvým Čechom, ktorý si ju vyskúšal na vlastnej koži, a to už v roku 2010. V súťaži porazil Setha Petruzelliho aj Mikea Massenzia, ale dve prehry po sebe ho napokon zo súťaže v roku 2013 vyhnali. Je preto jasné, že sníva o návrate.

 

Životný štýl Vémolu sa však začal formovať dávno predtým, ako sa stal bojovníkom v UFC. Sám bez servítky uznáva, že bol problémové dieťa, ktoré neustále vyčíňalo a napokon bol spokojný, že zvládol hotelovku.

 

Aj keď sa ako malý fagan problémom nevyhýbal, dnes dokonca organizuje semináre pre policajtov, kde ich učí, ako spacifikovať potenciálnych agresorov. Bojovým umeniam a zápaseniu sa venoval od detstva, a tak odišiel do Anglicka, kde boli podmienky na tréning boj oveľa prívetivejšie. Trénoval, zamestnal sa tam ako vyhadzovač a práve vďaka tomu dostal šancu bojovať na profesionálnej úrovni.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Jedného dňa sa v nočnom klube v londýnskej štvrti Tottenham pobili dvaja muži, Vémola však incident vyriešil, vyviedol ich von a až potom zistil, že išlo o MMA bojovníkov. Všimol si ho jeden manažér a dal mu šancu vstúpiť do sveta profesionálnych bitiek v klietke, pričom Karlos svojich prvých 7 zápasov vyhral. Sám hovorí, že v ten moment, keď ukončil šarvátku dvoch bojovníkov, sa z nikoho stal niekto.

 

Medzitým si privyrábal rôznymi spôsobmi. Pravidelne sa zúčastňoval na ilegálnych súbojoch po celom Londýne. Rád spomína na to, že za výhru v takomto pouličnom boji zobral víťaz 500 libier, čo sa mu vždy k výplate hodilo. Často ale bojoval s pochybnými existenciami, z ktorých musel svoje peniaze za výhru prakticky vymlátiť. Vraj v týchto pouličných súbojoch ani raz neprehral.

 

Nevedno, kým sa však nechal inšpirovať, keď v Anglicku skončil na rok vo väzení. Málokto vie, že Vémola si musel odpykať trest za to, že neodviedol dane za svoje zárobky. On sám sa vždy obhajoval so slovami, že nemal dobrý manažment a nedával si pozor na to, ako nakladá s peniazmi, za čo z neho vraj sudca spravil exemplárny prípad.

 

Dane neodviedol zo zárobkov presahujúcich 150-tisíc eur a aj keď nejde o žiadnu závratnú čiastku, za ktorú by množstvo známych osobností končilo vo väzení, Vémola svoj prípad neuhral ani na podmienku. Natvrdo ho posadili do basy na jeden rok, ale za dobré správanie vyšiel po pol roku.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Keď sa ho v rozhovoroch pýtali, ako svoju neprítomnosť vysvetľoval svojim deťom, keďže má malého syna aj dcéru, ktorých vychováva mama v Anglicku, tak priznal, že v ich očiach bol na tréningovom kempe v USA.

 

Sám sa smeje, že jeho syn svojim spolužiakom často rozpráva o tom, ako sa otec Karlos živí. Jednoducho odvrkne, že jeho otec mláti ľudí za peniaze. Bohémsky životný štýl však nie je jednoduché udržiavať najmä v čase, keď sa Vémola pripravuje na zápasy. Vtedy svoje deti nevidí aj niekoľko mesiacov vkuse.

 

Vďaka svojej presvedčivej bojovej technike sa venoval aj práci ochrankára. Za svoju kariéru mal sprevádzať Michaela Jordana, 50 Centa či speváčku Mel B a ochraňoval aj Arabov, ktorí v Londýne vlastnili klenotníctvo. Možno aj od nich sa nechal inšpirovať, keď si formoval svoj vlastný životný štýl, lásku k exotickým zvieratám či bohémskym autám.

 

 

A tak svoju záľubu dokazuje aj dnes. Svedčia o tom už dve časti známej českej internetovej relácie Ukáž káru, kde sa Vémola s radosťou objavil. Donedávna jazdil na štyroch autách, ktoré mal umiestnené v Anglicku a v Česku, keďže žije na striedačku v obidvoch krajinách.

 

Zrejme najextravagantnejším vozidlom vo vozovom parku je výrazný Hummer H2. Na ňom Vémola bez problémov jazdí aj v bežnej premávke, a teda nejde o auto na špeciálne príležitosti. Karlos si potrpí na pozornosť, a tak niet divu, že sa po Česku premáva v Hummeri.

 

 

Za riekou Moravou garážuje ešte unikátny Ford Mustang. V Anglicku si zase potrpí na luxus, a tak si zadovážil Bentley Continental GT so 651 koňmi a BMW X6, ktoré si kúpil z dôvodu, že chcel konečne auto bez toho, aby tak hlasno hučalo.

 

Vtipne vyznieva príhoda Vémolu o tom, ako si zadovážil anglickú poznávaciu značku X6 UFC dávno predtým, než vôbec mal peniaze na poriadne BMW X6. Jazdil s ňou preto na starej trojke či audine a až po čase, keď zarobil dosť peňazí, si ju konečne mohol umiestniť na auto svojich snov.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Od Arabov, ktorých strážil v Anglicku, zrejme nenachytal len lásku k exotickým autám, ale aj exotickým zvieratám. Ako tvrdý chlap si Vémola potrpí na poriadny zverinec, lenže nenašiel by si uňho doma hromadu bojových psov. Zopár chlpáčov síce chová, ale venuje sa aj zbieraniu motýľov.

 

Zdanlivo nespojiteľná aktivita s MMA bojovníkom ho už roky napĺňa a zbierku má ako v Anglicku, tak aj v Česku. Inak tomu nie je ani pri rybách. Karlos obľubuje morské živočíchy, takže v jeho akváriu nájdeš žraloka či sumca.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Nie je to ani zďaleka všetko. Pri pohľade na Instagram rýchlo pochopíš, že Vémola chová aj krokodíla. Ba čo viac, svojmu veľkému krokodílovi nedávno kúpil kolegu v podobe mláďaťa, pretože chcel krokodíla zaobstarať aj synovi.

 

Keď príde reč na plat, ani v tejto oblasti sa Vémola ničoho nehanbí. Kedysi v rámci UFC v Amerike zarobil za jediný zápas 100-tisíc dolárov, ale od tejto čiastky je situácia v Česku na kilometre vzdialená. Vo viacerých rozhovoroch od svojho návratu zo zahraničia späť domov objasnil, ako vyzerajú výplaty českých MMA bojovníkov.

NAČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK BEZPLATNE
Podpor tvorbu kvalitného obsahu
Roky tvoríme kvalitné autorské články, ktoré nikde inde nenájdeš. Ak chceš viac takýchto článkov, predplať si REFRESHER+ a dostaneš ďalšie výhody.
CHCEM PODPORIŤ

 

Za prvý zápas v Česku zinkasoval 250-tisíc korún, čo je v prepočte približne 10-tisíc eur, ale to bolo pred viac ako štyrmi rokmi. Odvtedy sa scéna posunula dopredu a s ňou aj výplaty. V roku 2017 sa pobil s Petrom Ondrušom, ktorého mimochodom uškrtil, a za svoj výkon zinkasoval „niečo medzi pol miliónom až miliónom vrátane bonusov“, lenže túto čiastku si musel s Ondrušom rozdeliť.

 

Zrejme nie rovným dielom, ale aj tak. Minulý rok už však vyhlásil, že v súčasnosti si za zápas pýta čiastky v miliónoch českých korún, takže sa postupne približuje k výplate z UFC.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Lela Ceterová (@playmate_lela),

 

Napokon sa dostávame aj k téme, ktorá možno mnohých fanúšikov zaujíma najviac. Karlos Vémola sa nikdy netajil tým, že miluje extravagantné ženy. Nevadia mu umelé prsia či pery, práve naopak, sám sa riadi heslom, že čím extravagantnejšia žena, tým lepšie.

 

Samozrejme, vystriedal niekoľko partneriek, o čom svedčia aj dve deti, ale momentálne si užíva vzťah so slovenskou playmate Lelou Ceterovou zo Žiliny. V minulosti sa objavila aj v Playboyi, pôsobila ako oficiálna hosteska vo Formuli 1 a vyštudovala dokonca magisterské štúdium.

 

Vémola jej dokonca pred Vianocami sľúbil ako darček nové silikónové prsia, pretože poznamenal, že on prirodzenú krásu pokojne prenechá iným a radšej si bude užívať svoju vylepšenú blondínu, ktorá mu najviac vyhovuje. Lela si poprsie nechala vylepšiť hneď niekoľkokrát.

 

Vémolu so slovenskou playmate nespojil osud, ale Instagram. Raz sa od kamarátky dozvedel, že o ňom Lela vraj často rozpráva, tak jej napísal. Ona mala v tom čase priateľa, ale prekážky boli onedlho prekonané a vzťah mohol začať. Nebyť sociálnych sietí, Karlos by možno na Slovenku nenarazil. Nežiarli však, tvrdí, že ak žena chce odísť, tak odíde aj keby muž urobil čokoľvek.

 

 

Vtipne napokon vyznieva úprimné priznanie bojovníka, keď sa ho fanúšikovia pýtali na to, ako zvyčajne trávi Vianoce a či si vychutnáva tradičný šalát a rybu. Zareagoval, že si môže dať maximálne pi*u a nie šalát, najskôr bude zase jesť kuracie prsia s brokolicou.

 

Vtedy mu do súboja na XFN 15, kde bojovali Rytmus s Marpom, zostávalo len pár dní, takže si životosprávu nemohol pokaziť bláznivým vianočným prejedaním. A ako Vémola oslavuje víťazstvá? Vraj sa vždy ožerie ako bomba, odíde v sobotu a naspäť sa vráti v utorok, čím si vynahrádza fakt, že počas tréningového obdobia sa alkoholu nemôže ani dotknúť.

Pridaj sa k tým, ktorí nas podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
17
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.