Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. decembra 2018, 11:48
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Slovenská pošta nahradila Ježiška obrovským Ježiskom. Chyba v liste deťom teraz zabáva ľudí na internete

ZAUJÍMAVOSTI SLOVENSKÁ POŠTA VIANOCE
Uložiť Uložené

Jeden mäkčeň a Vianoce nabrali nový dych.

Už od roku 1999 organizuje naša pošta roztomilý projekt Vianočná pošta. Deti aj mládež vďaka nej môžu napísať Ježiškovi list na adresu 99 999 Ježiško, prezradiť mu svoje priania a dúfať, že ich pod stromčekom splní.

Niet pochýb o tom, že projekt funguje veľmi dobre a každý rok vie potešiť tisíce detí, ktoré ešte na Ježiška veria, lenže pozorní rodičia si v roku 2018 všimli, že niekto urobil v ďakovnom liste od Ježiška nenápadnú chybičku.

Nejde o žiadnu katastrofu, ale chyba úplne mení význam slova, ktorým pomenúvame osobu prinášajúcu naše darčeky. Chýbajúci mäkčeň spôsobil, že sa z Ježiška stal obrovský Ježisko. Fotka listu z Vianočnej pošty sa objavila, ako to už býva zvykom, na facebookovej stránke Zomri po boku gigantického ježka s dievčatkom.

Najskôr nebolo úplne jasné, či náhodou nejde len o jednorazovú chybu, ale vďaka fotkám od rodičov v komentároch je jasné, že Ježiško sa na Ježiska premenil v každom liste odoslanom deťom.

Mnohí dokonca v komentároch priznali, že keď boli malí, aj oni považovali Ježiška za obrovského ježa, takže možno si len niekto vo Vianočnej pošte splnil svoje detské sny.

Nech už darčeky prinesie Ježiško či Ježisko, listy určite deti rozveselili, a tak sa na vtipnej chybičke môžeme zasmiať aspoň my dospelí.

Domov
Zdieľať
Diskusia