Štvrtok 24. 5. 2018 meniny má Ela

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Kenneth C. Zirkel

Mladí Slováci opúšťajú rodičov až vo veku takmer 31 rokov. V Európskej únii sme tretí najhorší

Ďalší z hromady prieskumov, z ktorých Slovensko nevychádza v dobrom svetle.

16. máj 2018, 1:02

Ďalší z hromady prieskumov, z ktorých Slovensko nevychádza v dobrom svetle.

Akoby to už bolo pravidlom, že pokiaľ sa vykoná akýkoľvek prieskum v Európskej únii, Slovensko skrátka nedopadne dobre. A ani tentokrát nezažijeme výnimku. České Hospodárske noviny na svojom Twitteri upozornili na len pár mesiacov starý prieskum od Eurostatu, ktorý zisťoval priemerný vek toho, kedy deti definitívne opúšťajú domácnosti svojich rodičov a vydávajú sa do sveta, do vlastného bývania, na vlastnú päsť.

 

Európsky priemer dosahuje 26 rokov, pričom najskôr sa sťahujú Švédi, Dáni, Luxemburci, Fíni a Estónci. Naši susedia v Českej republike sa pohybujú okolo stredných hodnôt, no Slovákom sa chce odsťahovať omnoho menej. Umiestnili sme sa totiž na tretej najhoršej priečke, pričom za nami skončili len mladí ľudia z Chorvátska a Malty.

 

Priemerný Slovák svoju domácnosť opustí až vo veku 30,8 rokov. Na vine to môže mať nedokonalá ekonomická situácia či napríklad astronomická cena bytov v hlavnom meste. Nie každý mladý človek si môže hneď po doštudovaní dovoliť hypotéku alebo bývanie v prenájme. Podmienky na poskytovanie hypoték sa navyše často sprísňujú, priemerný vek odsťahovania sa od rodičov sa zrejme tak skoro nezníži.

 

Mladí Slováci opúšťajú rodičov až vo veku takmer 31 rokov. V Európskej únii sme tretí najhorší

 

 

Zdroj: twitter.com, sme.skFoto: Eurostat Tagy: Slovensko, európska únia
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia1 komentár
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Ten Juro17. máj 2018, 17:31

ja som vypadol, keď som mal 25 a hneď do zahraničia, lebo však doma som nemal na nájom ani na hypáča. potom som sa vrátil keď som mal 27 na dva roky ku našim, to bol zabiják, toľko chľastu a fajčiva, čo som vtedy spratal.. a som celý deň prechrápal, som robil v štátnej správe a som tam chodil na konci už len na 4 hodiny a som dúfal, že ma vyhodia alebo niečo sa stane. nakoniec som odišiel do zahraničia a to bol vlastne vek, keď som odišiel definitívne od rodičov. čiže viac menej to sedí s tými údajmi z eurostatu.

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie