8. mája 2018, 18:30
Viktor Kniš

Slovensko si odnáša plný bodový zisk zo zápasu s Rakúskom!

ŠPORT SLOVENSKO

Prvé dva zápasy na hokejovom šampionáte 2018 nedopadli podľa našich predstáv a všetko sme si chceli vykompenzovať v stretnutí, do ktorého sme nastupovali ako favorit.

Slovenská hokejová reprezentácia podáva v posledných rokoch na majstrovstvách sveta a olympijských hrách doslova kolísavé výkony. Občas sa nám podarí prekvapiť najväčšich favoritov a potom zas príde zaváhanie s outsidermi. Nový vietor do kabíny mal priniesť zámorský tréner a my môžeme s pokojným svedomím povedať, že na hru slovenskej reprezentácie sa pozerá čoraz lepšie

Dokazuje to aj pôsobenie na aktuálne prebiehajúcom šampionáte v Dánsku, kde sa nám však zatiaľ s papierovo silnejšími súpermi podarilo získať len jeden bod. Netrpezlivo sme však čakali na zápas s Rakúskom, kde sa už očakával zásadnejší bodový zisk, keďže sme nastupovali ako favorit.

Rakúšania sú známi svojou bojovnosťou a húževnatosťou, ktorú začali presadzovať hneď v úvode stretnutia. Prvý gól zaznamenali už v druhej minúte a oheň bol na streche. Našťastie, zopár minút na to vyrovnal Haščák. Aj keď sme mali počas zvyšku tretiny herne navrch a dokázali sme sa častejšie presadiť strelecky, stav sa už nemenil. Druhé dejstvo prialo podstatne viac našej reprezentácii a okrem aktívnej streľby sme sa dočkali dvoch presných gólových zásahov - z hokejky Jaroša a Jurča

Neďaleko Slovenska vystúpi Travis Scott či Nicki Minaj. Na ktoré koncerty a festivaly sa oplatí ísť toto leto? (PREHĽAD) Neďaleko Slovenska vystúpi Travis Scott či Nicki Minaj. Na ktoré koncerty a festivaly sa oplatí ísť toto leto? (PREHĽAD) 16. apríla 2024, 12:30

V tretej tretine sme si dokázali náskok aj napriek kontaktnému gólu Schneidera udržať a naša reprezentácia stretnutie doviedla do úspešného konca. Do prázdnej bránky ešte stav upravil Krištof. Odnášame si teda plný bodový zisk, vďaka čomu sa výrazne zvýšili šance na postup. Do komentárov nám daj vedieť, čo hovoríš na dnešný výkon a ako tipuješ výsledok štvrtkového zápasu s Francúzskom.