Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. februára 2018, 12:00
Čas čítania 0:00
Martin Mičuda

Autom roka 2018 na Slovensku je nádherná Kia Stinger. Škoda sa prekvapivo nedostala ani do top trojky

TECH KIA
Uložiť Uložené

Z víťazstva sa teší najrýchlejší, najluxusnejší a najkrajší model značky Kia.

Je každoročnou tradíciou, že okrem celosvetovej a európskej ankety o titul Auto roka nechýbajú ani lokálne súťaže v jednotlivých krajinách. Zatiaľ čo európska anketa COTY, teda Car of The Year, ktorú možno považovať v našich končínách za najrelevantnejšiu, spozná svojho víťaza pre rok 2018 až v úvodný deň autosalónu v Ženeve, na Slovensku už medzičasom domáceho víťaza poznáme.

V zmysle pravidiel 15-členná porota tvorená motoristickými novinármi sprvoti vybrala 9 finalistov, z ktorých napokon vzišiel jediný víťaz - Autom roka 2018 na Slovensku sa stala Kia Stinger. Úplne nový model značky, ktorý zaujme nielen vydareným dizajnom, ale aj parádnou technikou pod kapotou získal v ankete 95 bodov. Druhé miesto obsadil nový Opel Insignia (77 b) a na treťom mieste sa umiestnila najnovšia generácia Suzuki Ignis (59 b). Vskutku prekvapivo, najmä na domáce pomery, Karoq od Škody skončil až na štvrtom mieste (58 b). Ďalej nasledovala Honda Civic (25 b), Citroën C3 Aircross (17 b), Alfa Romeo Stelvio (17 b), Audi A8 (17 b) a finálnu deviatku uzavrel Hyundai Kona (10 b).

Autom roka 2018 na Slovensku je nádherná Kia Stinger. Škoda sa prekvapivo nedostala ani do top trojky
Zdroj: www.facebook.com
Domov
Zdieľať
Diskusia