Opustený hotel, zničené budovy a nekonečné hromady odpadu naozaj nevytvárajú dobrý dojem.
História Kamenného námestia v Bratislave siaha až do predchádzajúcich storočí, no súčasnú podobu dostalo až za predrevolučnej éry. Ešte za socializmu nieslo názov Kyjevské námestie, podľa čoho získala názov aj majestátna budova na jednom z koncov travertínovej dominanty námestia. Hotel Kyjev kedysi dokázal pohodlne ubytovať stovky návštevníkov, teraz však béžová opacha len chátra a slúži ako masívna reklamná plocha pre gigantické bannery, ktoré možno vidieť zo stoviek metrov ďaleko.
Kamenné námestie je pritom podľa niektorých názorov tým absolútnym geografickým centrom Bratislavy a od tých turisticky najatraktívnejších lokalít sa nenachádza ďaleko. Obrovský supermarket v podzemí a na prízemí travertínovej stavby navyše láka cudzincov na spoľahlivý nákup, čo prakticky znamená, že každý, kto príde navštíviť Bratislavu, sa tak-nejak nemá ako vyhnúť tragickému dojmu, ktorým Kamenné námestie a jeho okolie pôsobí. Domáci Bratislavčania si už na stav jedného z najcentrálnejších námestí hlavného mesta už zrejme zvykli, to však ani zďaleka neznamená, že je tým pádom problém vyriešený.
V decembri 2016 sme ťa článkom informovali, že sa opäť rozvírili vlny plánovania premeny Kamenného námestia, čo len dokazuje, že si mesto problém uvedomuje. Spoločnosť Lordship ohlásila plánované obchodné centrum či promenádu a v súčasnosti vlastní mnoho okolitých pozemkov. Decembrové novinky vtedy naznačovali, že aktívne práce na projekte by mohli začať už štartom roka 2017, no ako môžeš spozorovať, nič také sa nestalo.
Ako pripomienku na fakt, že s jednou z najvyhľadávanejších oblastí celého Slovenska naozaj treba niečo robiť, si môžeš pozrieť fotografie z aktuálnej stavby hotela Kyjev, ktorý momentálne len chátra, no i jeho nevábneho okolia. Vstup doňho je nevzhľadne zakázaný a budova nemá žiadne absolútne využitie a dokonca nie je ani vyprataná.