Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. septembra 2017, 23:13
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Milovníci katastrofických filmov, spozornite! Zamrznutí ľudia, zaplavené mestá či zdemolované budovy - to všetko nás čaká vo filme Geostorm

FILMY A SERIÁLY KATASTROFICKÉ FILMY
Uložiť Uložené

Katastrofické snímky len málokedy patria medzi špičku kinematografie (nájdu sa však žiarivé výnimky), ale svojich priaznivcov vedia potešiť.

Réžie Geostormu sa ujal producent Hviezdnej brány (1994), Dňa nezávislosti (1996) či Godzilly (1998). Skúsenosti so žánrovo podobnými (sci-fi, katastrofické) snímkami teda Dean Devlin rozhodne má. Matka príroda je mocná, ale kráľ Sparty Leonidas (Gerard Butler) nie je tiež žiadnym béčkom, a tak si to títo dvaja rozdajú ako sa patrí. Po vytvorení komplikovanej siete satelitov na kontrolu podnebia a jeho ochranu sa inteligentný systém obráti proti ľudstvu. Do toho samozrejme prichádza postava vedca, ktorého si zahrá Gerard Butler, aby daný satelitný program dal do poriadku, a tým nás všetkých zachránil.

Vo filme podľa všetkého nebudú chýbať mnohé apokalyptické zábery na ničenie našej obľúbenej planéty Zem (bodaj by sme ju neobľubovali, keď na nej žijeme), ale taktiež sa dočkáme aj humorných scén, ako napríklad únosu prezidenta (Andy Garcia). Vo filme okrem Butlera a Andy Garciu uvidíme hercov, ako Jim Sturgess (Cloud Atlas), Abbie Cornish (Limitless), Alexandra Maria Lara (Rush), Daniel Wu (The Man with the Iron Fists, Warcraft: The Beginning) či na Oscara nominovaného Eda Harrisa (The Hours, Apollo 13). Čo vravíte na najnovší trailer? Zaujal vás? Premiéra je stanovená na 19. októbra (říjen) 2017

Domov
Zdieľať
Diskusia