Kam sa v skutočnosti podel David?
Deti postupne rastú, rozprestierajú svoje krídla a postupom času dostanú chuť vyletieť z rodičovského hniezda a vydať sa spoznávať svet. Po strednej škole odídu na univerzitu, alebo začnú pracovať v inom meste a rodičia, aj keď smutní, si uvedomia, že ich dieťa je už dospelým človekom a potrebuje ich čoraz menej a menej. Matka s otcom sa však o svoje ratolesti budú navždy strachovať a o to viac v časoch, keď sa vydávajú na dobrodružné cesty na druhý koniec sveta, ako to bolo aj v prípade amerického študenta Davida Sneddona zo štátu Utah.
Písal sa rok 2004 a David Sneddon, vtedy študent Brigham Young University v rodnom USA, sa vybral na výlet do Číny. V auguste rovnakého roku mal David zdolávať turistické výzvy v malebnom kaňone Tiger Leaping Gorge, lenže odkedy ho 14. augusta 2004 videli posledný raz vychádzať z reštaurácie neďaleko kaňonu, odvtedy o ňom neboli žiadne správy ani informácie a David bol dokonca označený za mŕtveho. O necelé dva týždne neskôr sa mal stretnúť so svojím bratom na letisku v Južnej Kórei, no na stretnutie nikdy nedorazil a okamžite bolo po ňom vyhlásené pátranie. Čínska strana začala vyšetrovanie jeho zmiznutia a nakoniec usúdila, že David pravdepodobne zomrel niekde v kaňone, avšak telo sa nikdy nenašlo, a tak jeho rodičia v kútiku duše celých 12 rokov verili, že ich syn žije a po zverejnení najnovších informácií to zrejme aj je pravda.
David sa možno aj vybral na túru do kaňonu, ale domov nikdy nedorazil preto, že ho s najväčšou pravdepodobnosťou po ceste uniesli muži zo Severnej Kórey. Príbeh ako z akčného filmu plného konšpiračných teórií tu ani zďaleka nekončí, pretože David nebol unesený len tak z rozmaru. Podľa zverejnených informácií si ho Severokórejčania vybrali kvôli znalosti kórejčiny, ku ktorej sa dostal počas pôsobenia na mormonskej misii v Južnej Kórei a taktiež aj rodnej angličtiny. A neuveríš nám asi ani to, že angličtinu mal v Severnej Kórei učiť nikoho iného ako samotného Kim Čong-una, ktorý však v tom čase nebol vodcom KĽDR, ale iba nástupníkom svojho otca. Kim Čong-un dostával už v detstve kvalitné vzdelanie, veď študoval vo Švajčiarsku, a tak niet divu, že do svojich služieb potreboval dostať aj zahraničného tútora, ktorý by ho vzdelával pred nástupom do čela KĽDR.
Keď sme spomínali, že Davidovi rodičia nikdy neuverili verzii so smrťou ich syna, tak sme si nevymýšľali, pretože jeho otec s matkou po celý ten čas burcovali svoje okolie a dokonca chodili po Južnej Kórei, Číne a Japonsku. Dostali sa aj do oblasti, kde mal ich syn zmiznúť a rozdávali letáky s jeho podobizňou, dúfajúc, že sa čírou náhodou nájde niekto, kto ho v ten osudný rok videl a vedel by im povedať, čo sa mu skutočne stalo. Ich snaha vyšla navnivoč a nedozvedeli sa vôbec nič nové, lenže získali na svoju stranu aspoň niekoľkých amerických politikov. Tí začali vyvíjať úsilie, aby sa Spojené štáty americké pokúsili o Davidovom osude zistiť pravdu a vo svetle posledných správ padlo rozhodnutie začať v Severnej Kórei pátranie po tomto nezvestnom mužovi.
Ktovie, či ešte aj dnes David spomína na svoju biologickú rodinu a najmä rodičov, pretože od jeho zmiznutia prešlo už 12 rokov a taký dlhý čas v izolácii mohol pokojne spôsobiť, že už nemá chuť sa vrátiť späť domov. Nové informácie hovoria o tom, že v súčasnosti David žije priamo v hlavnom meste Pchjongjang a pokračuje vo vyučovaní angličtiny, z Kim Čong-una však už presedlal na miestne deti. Údajne sa už stihol aj oženiť a splodiť dve deti, takže keby sa mu aj s rodinou podarilo vrátiť domov, jeho rodičia by sa určite potešili vnúčatám, o ktorých ani netušili. Príbeh tohto Američana sa teda ešte ani zďaleka neskončil a len čas ukáže, či sa v Severnej Kórei podarilo vypátrať skutočne strateného Davida, alebo dostali jeho rodičia iba falošnú nádej a vymyslený príbeh.