Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 5. 7. 2020 meniny má Cyril, Metod, Sviatok svätého Cyrila a Metoda

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
8
Dominik Vetrák
Daniel Michalík
17. december 2015, 20:06
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Očakávané a krvavé horory, ktoré nás budú strašiť v roku 2016

Vybrali sme pre vás desiatku nami najočakávanejších hororov budúceho roka.

Dominik Vetrák
Daniel Michalík
17. december 2015, 20:06
Očakávané a krvavé horory, ktoré nás budú strašiť v roku 2016
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
8
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

December, mesiac rekapitulovania, Star Wars, rebríčkov a predstavovanie nového roka. Už tradične sme si pre vás pár takýchto článkov pripravili, no a neplánujeme zaostať ani tento rok. Prečítať ste si už mohli prvý diel najočakávanejších filmov roka 2016, takisto aj náš výber seriálov, no a čaká nás ešte zoznam animákov a komiksoviek. Dnes sa ale budeme venovať hororom. Článok berte ako zoznam, nie ako rebríček. Na čo sa teda tešíme?

 

1. The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist (réžia: James Wan, 9. jún 2016)

Musím uznať, že čo sa týka hororov, James Wan je môj najobľúbenejší režisér a je jeden z mála, ktorý stále dokáže natočiť kvalitnú atmosférickú duchárčinu. Veď po jeho Dead Silence, The Conjuring a Insidious filmoch nemôžete nesúhlasiť s faktom, že je to práve on, ktorý drží tento žáner pri živote. Po dvojke už spomínaného Insidious si rozhododol dať pauzu a vybral si Fast & Furious 7, čo nás všetkých prekvapilo. Sme však radi, že sa opäť vracia k hororu, konkrétne k vydarenému Conjuringu, ktorý sa odohráva v neskorých rokoch 20. storočia. Príbeh zachytáva manželov Warrenovcov, ktorí vyšetrujú paranormálne javy a stretnú sa aj so zlou bábikou Annabelle. Čo Wan chystá pre pokračovanie? Isté je, že sa vráti Vera Farmiga spolu s Patrickom Wilsonom (Wan si ho zrejme obľúbil, keď ho obsadil do väčšiny svojich filmov). Hovorí sa, že by v príbehu malo ísť o spojitosť s prípadom vrážd v Amityville, ktoré aj inšpirovali snímku s rovnakým názvom v roku 1979. Podľa názvu už vieme, že dej bude zasadený do mestečka Enflield. Pre Wana je isté, že môžeme očakávať poriadnu porciu paranormálnych javov.

 

Očakávané a krvavé horory, ktoré nás budú strašiť v roku 2016

 

2. Patient Zero (réžia: Stefan Ruzowitzky, 22. september 2016)

Režisérske meno je síce neznáme, ale tomuto Rakúšanovi sa podarilo do svojho nového hororu obsadiť hviezdy ako Natalie Dormer (ktorá sa objaví v januárnom The Forest), Stanley Tucci (The Hunger Games) alebo Matt Smith (Doctor Who). V snímke znova zavítame do postapokalyptického sveta ničeného nákazou (obohratý námet, ale stále sa k nemu tvorcovia vracajú), kde jeden človek má schopnosť s nakazenými ľuďmi komunikovať v ich novej reči. Spoločne sa so skupinkou preživších vydá hľadať prvého nakazeného a spoločne s ním aj liek. Celkovo sa o filme vie len veľmi málo, ale sme zvedaví, či sa zaradí do skupiny nadpriemerných postapo-zombie kúskov.

 

 

3. The Strangers 2 (réžia: Marcel Langenegger, 2. december 2016)

Možno si pamätáte jednotku z roku 2008, ktorá sa osvedčila ako decentné home-invasion béčko (z radu hororov ako The Purge alebo You're Next). Ako zabijakov sme videli ľudí v maskách, ktorí si vyhliadli mladý manželský pár stvárnený Scottom Speedmanom (Underworld) a Liv Tyler (Lord Of The Rings). Napriek svojej krátkej stopáži film ponúkol tiesnivú atmosféru, kde maskovaní zabijaci hlavnú dvojicu poriadne potrápia. Napriek slabšiemu a zmätenejšiemu koncu ide o horor, ktorý vás neunudí. Ja osobne by som dvojku nečakal, ale tvorcovia sa o to predsa len pokusia. Tentokrát sa príbeh zameria na štvorčlennú rodinku, ktorá bola vysťahovaná zo svojho domu kvôli finančným problémom. Objavia sa aj traja votrelci a dosť možné je aj obsadenie Liv Tyler. Premiéra nás však čaká až o rok.

 

Očakávané a krvavé horory, ktoré nás budú strašiť v roku 2016

 

4. Leatherface (réžia: Alexandre BustilloJulien Maury, 2016)

Medzi ďalšími tu máme aj prequel na Texas Chainsaw Massacre, kde by sme sa mali vrátiť do obdobia vraha menom Leatherface a pozrieť sa na jeho teenagerské obdobie života. Na dobu, kedy bol ešte mladý, ale zato poriadne krutý k svojmu okoliu. Spolu s troma ďalšími spolubývajúcimi ujde z psychiatrickej nemocnice, unesie mladú sestričku a vydá sa na životnú cestu, ktorú dokumentujú ďalšie filmy z tejto série (a že ich je veľa). Začne ho však prenasledovať muž práva. O obsadení vieme len to, že uvidiíme Lili Taylor (The Conjuring) a Stephena Dorffa (Brake). Dátum premiéry zatiaľ nie je známy, ale prvý plagát sa už dostal na svetlo sveta.

 

Očakávané a krvavé horory, ktoré nás budú strašiť v roku 2016

 

5. A Man In The Dark (réžia: Fede Alvarez, 26. august 2016)

Fede Alvarez, ktorý si na krk zobral remake filmu Evil Dead z roku 1981, prichádza s novinkou nesúcou názov ,,Muž v tme". Síce jeho posledný hororový počin rozdelil ľudí na dva tábory, treba uznať, že nešlo o zlý celovečerák. Tentokrát okrem režírovania pracoval aj na scenári. Pozrieme sa na skupinku teenagerov, ktorí sa rozhodnú vykradnúť dom slepému mužovi. Myslia si, že to bude hračka, no mýlia sa. Z kontextu je teda viac než isté, že nepôjde o normálneho človeka. Slepca si zahrá Stephen Lang (záporák z Avatara), medzi inými sa objavia aj Jane Levy (Evil Dead remake), Dylan Minnette (Goosebumps) alebo taký Daniel Zovatto (It Follows). Námet znie celkom zaujímavo, tak uvidíme, čo tvorcovia vymyslia. Alvarez naposledy využil poriadnu brutalitu a rýchle tempo. Veď tí, čo ste nové Evil Dead videli, viete, o čom je reč.

 

6. Amytiville: The Awakening (réžia: Franck Khalfoun, 2016)

Režisér výborného hororu Maniac s Elijahom Woodom (LOTR) prichádza s duchárskym hororom, ktorý sa prezentuje dnes už trocha otrepaným "based on a true story". Ukážka každopádne dáva nádej na zaujímavý kúsok, ktorý by nemusel slávnej hororovej sérii urobiť hanbu. Dej hovorí o rodinke, ktorá sa presťahuje do domu na Long Islande, v blízkosti odporúčaného lekárskeho strediska. Syn matky Joan je totiž po autohavárii v kóme a práve tu mu majú pomôcť. Ako to už ale býva zvykom, kóma syna nebude ich najväčším problémom. 

 

Očakávané a krvavé horory, ktoré nás budú strašiť v roku 2016


7. The Forest (réžia: Jason Zada, 8. január 2016)
Natalie Dormer (Game of Thrones) sa 
dostane na najpodivnejšie miesto na našej planéte. Teda, tak to tvrdia minimálne Japonci o lese Aokigahara, ktorý sa nachádza pod známou horou Fudži. Ten je známejší pod prezývkou Les samovrahov a pre lepšiu predstavu, na tomto mieste sa ročne spácha najväčšie množstvo samovrážd hneď po Golden Gate Bridge. Natalie stvárni mladú Američanku, ktorá je nútená les navštíviť kvôli nečakanému zmiznutiu jej dvojčaťa práve v tejto lokalite.  Vo filme sa objaví aj Taylor Kinney (Zero Dark Thirty) a podľa traileru nás čaká zaujímavý horror/thriller. V ňom dominuje hlavne veta „stay on the path“, ktorej neupočúvnutie bude mať doslova vražedné následky. Mladé dievča si ale skalopevne ide do tmavého lesa po pravdu o svojej sestre, čo sa nepáči zavraždeným a mučeným dušiam naveky uväznených na tomto mieste. 

 


8. Witch (réžia: Robert Eggers, marec 2016)

Tvorcovia filmu Čarodejnica (The Witch) rozhodli zamotať príbeh tak, že istú rodinku presťahovali zo svojho útulného domu niekam na opačnú časť krajiny, kde sa z nich stali susedia rozľahlého lesa. Už ten les nemôže veštiť nič dobré, keďže kto by chcel bývať hneď vedľa hustého lesného porastu a spomedzi stromov zanedlho začnú vychádzať zvláštne javy. Najskôr zmizne malé dieťa a potom sa môžeš aj ty pripraviť na poriadnu dávku bláznivých udalostí, ktoré ti v hlave určite ešte nejaký ten deň pri zaspávaní zostanú. Či sa dočkáme aj slovenskej premiéry, ešte zďaleka nie je isté, no ku filmu sa tak či tak dostaneme. 


9. Rings (réžia: Javier Gutiérrez, 1. apríl 2016)
Veľkým lákadlom bude angažovanie Johnnyho Galeckinesmelého fyzika z Big Bang Theory. Po jeho boku uvidíme pomerne neznámych nováčikov ako napríklad príťažlivú Matildu Lutz či sympaťáka Alexa Roea. O deji je známe iba to, že sa odohráva 13 rokov po skončení druhej časti a môžeme sa s veľkou pravdepodobnosťou domnievať, že o mrazivý terror nič-netušiacich divákov sa opäť postará tajomná Samara z videokaziet. Ak ste videli aspoň jednu časť, respektíve akúkoľvek paródiu (tak treba Scary Movie), viete, o čom približne bude aj toto pokračovanie. 

 

Očakávané a krvavé horory, ktoré nás budú strašiť v roku 2016
10. The Boy (réžia: William Brent Bell, 22. januára 2016)

Lauren Cohen čoby Maggie z The Walking Dead si zahrá v The Boy postavu menom Greta. Tá sa snaží utiecť od svojej zlej minulosti, a tak v jednej anglickej dedinke zoberie prácu opatrovateľky pre jeden bohatý manželský pár. Jej úlohou je strážiť ich osemročného syna, ktorý v skutočnosti nie je živý a jeho telo je len prázdna schránka vo forme bábiky. Bol jej ponechaný zoznam prísnych pravidiel, ktoré musí počas ich neprítomnosti dodržiavať a pred odchodom ju varujú, že ich zanedbanie môže viesť k niečomu strašnému. Takže už asi viete, čo nás čaká. 

 


Tradične vám priestor pre diskusiu nechávame v komentároch. V ankete môžete dať vedieť, na ktorý horor sa tešíte najviac.

Vámi najočakávanejší horor je:
Amytiville
112 hlasov
Leatherface
230 hlasov
Rings
460 hlasov
The Forest
246 hlasov
The Boy
343 hlasov
Conjuring 2
1205 hlasov
A Man in the Dark
63 hlasov
Witch
191 hlasov
The Strangers 2
76 hlasov
Patient Zero
66 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: imdb.com, movieweb.com Tagy: horor, top 10, horory
Ohodnoť článok
82
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.