Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. marca 2024, 9:30
Čas čítania 6:05
Denisa Šútorová

Zubárka Ivana: Pacienti chcú byť dokonalí, mnohým picháme botox. Pastu Kim Kardashian neodporúčam (Rozhovor)

Zubárka Ivana: Pacienti chcú byť dokonalí, mnohým picháme botox. Pastu Kim Kardashian neodporúčam (Rozhovor)
Zdroj: Z archívu Ivany Pučekovej
ZDRAVIE TRENDY ZDRAVIE
Uložiť Uložené

Ivana Pučeková nám porozprávala o aktuálnych trendoch v stomatológii. Aký má názor na bielenie, grillz či zubné šperky?

Stomatológia má v posledných rokoch čoraz bližšie k estetickej medicíne. O najnovších trendoch v zubárstve nám v rozhovore porozprávala stomatologička MDDr. Ivana Pučeková, ktorá pôsobí na zubnej klinike Viktorident vo Zvolene.

„Novinky, ktoré na trhu momentálne evidujeme, nie sú len funkčnou, ale aj estetickou záležitosťou. V rámci stomatológie dnes hľadáme harmóniu výzoru celej tváre a našu prácu podporujeme estetickou medicínou,“ hovorí exkluzívne pre Refresher.

Aké sú momentálne trendy v stomatológii, nám porozprávala MDDr. Ivana Pučeková, ktorá pôsobí na zubnej klinike Viktorident.
Aké sú momentálne trendy v stomatológii, nám porozprávala MDDr. Ivana Pučeková, ktorá pôsobí na zubnej klinike Viktorident. Zdroj: Archív Ivany Pučekovej

V Refresheri informujeme o zdraví za pomoci študovaných odborníkov a relevantných zdrojov. Ak náš chceš podporiť v našom úsilí, spravíš tak, keď sa staneš členom Refresher+ klubu. Podobné články nájdeš v téme Zdravie.

Sú aj v zubnom lekárstve nové trendy?

V posledných dvoch rokoch evidujeme súhru stomatológie a estetickej medicíny. Výplňové materiály, ktoré sa používajú napríklad na lifting alebo ošetrenie vrások, vieme už využiť aj v ústnej dutine. Prvým zo základných materiálov v estetickej medicíne je kyselina hyalurónová (HA). Má hydratačné účinky a podporuje mladiství vzhľad. 

Odporúčané
Lekárka z celebritnej estetickej kliniky: Kedysi ženy prichádzali s fotkami Kim Kardashian, dnes s Bellou Hadid (Rozhovor) Lekárka z celebritnej estetickej kliniky: Kedysi ženy prichádzali s fotkami Kim Kardashian, dnes s Bellou Hadid (Rozhovor) 19. apríla 2024, 9:30

V ústnej dutine ju využívame pri black triangles, čo sú tmavé trojuholníkové priestory, ktoré sa nachádzajú najmä vo frontálnom (prednom – pozn. redaktorky) úseku medzi zubami.

„Dávam si pozor na povahu pacientov. Veľakrát sa mi stalo, že ku mne prišiel nový pacient a hneď v prvých vetách sa mi začal sťažovať na svojho predošlého zubára v zmysle on je taký, zle mi to spravil. Nie je to pekné a je to dosť časté, treba si uvedomiť, že každý máme svoje limity a aj zubár je len človek. Okrem toho každý lekár chce pre teba to najlepšie,“ hovorí pre Refresher MDDr. Ivana Pučeková.
„Dávam si pozor na povahu pacientov. Veľakrát sa mi stalo, že ku mne prišiel nový pacient a hneď v prvých vetách sa mi začal sťažovať na svojho predošlého zubára v zmysle on je taký, zle mi to spravil. Nie je to pekné a je to dosť časté, treba si uvedomiť, že každý máme svoje limity a aj zubár je len človek. Okrem toho každý lekár chce pre teba to najlepšie,“ hovorí pre Refresher MDDr. Ivana Pučeková. Zdroj: Archív Ivany Pučekovej

O čosi prekvapivejším materiálom v stomatológii je aj botox. Ako ho využívaš?

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 155433 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Aké priaznivé účinky či riziká majú botox a kyselina hyalurónová v zubnom lekárstve.
  • Či estetické zákroky v stomatológii preplatí poisťovňa.
  • Ako si zachovať biely chrup aj v prípade, že si neodpustím kávu.
  • Čo si stomatologička myslí o zlatých korunkách či tzv. grillz, ktoré nosí A$AP Rocky či Beyoncé.
  • Akú procedúru odporúča pre detských pacientov, ktorí sa ťažko ošetrujú.
  • Aký efekt Ivana dosiahla, keď kvôli prieskumu vyskúšala pastu Kim Kardashian.
Domov
Zdieľať
Diskusia