Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
30. novembra 2023, 16:30
Čas čítania 5:56
Martin Adam Pavlík

Maturantka Aneta Růžičková robí cage girl: Tancujem už od piatich rokov, momentálne ma baví high heels dance (Rozhovor)

Maturantka Aneta Růžičková robí cage girl: Tancujem už od piatich rokov, momentálne ma baví high heels dance (Rozhovor)
Zdroj: Archív Anety Růžičkovej
ZAUJÍMAVOSTI CLASH OF THE STARS CAGE GIRL ŠOUBIZNIS ŠPORT
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Vyspovedali sme mladú študentku, ktorú môžeš poznať zo známej českej organizácie Clash of the Stars.

Ak si videl aspoň jeden turnaj českej organizácie Clash of the Stars, nemohol si ju prehliadnuť. 18-ročná študentka Aneta Růžičková robí cage girl a sprevádza zápasníkov do klietky.

V rozhovore pre Refresher nám prezradila, ako sa k tejto netradičnej práci dostala, a hovorí aj o svojich bohatých aktivitách mimo klietky. Vďaka jednej disciplíne má dokonca doma viacero medailí a pohárov. Povedala aj to, aké má plány do budúcna.   

Ak ťa zaujímajú lifestylové články, podpor nás a staň sa členom klubu Refresher+. Budeš si môcť prečítať rozhovory s viacerými inšpiratívnymi osobnosťami a ľuďmi z rôznych odvetví. V prípade, že sa chceš dozvedieť viac o práci cage girls, môžeš si prečítať rozhovory s Evinou Hájek alebo so Sandrou Šinovou.

Aneta Růžičková Clash of the Stars
Zdroj: Archív Anety Růžičkovej

Ľudia ťa poznajú najmä ako cage girl z organizácie Clash of the Stars. Môžeš priblížiť, ako si k tomuto netradičnému jobu dostala?

Clash of the Stars som sledovala už od prvého turnaja. Bola som tam osobne ako diváčka a bavilo ma to. Už vtedy som sa tak trocha zaujímala o svet MMA a na Facebooku som bola v rôznych skupinách, kde sa hľadajú ring girls alebo cage girls.

Odporúčané
Vyskúšala som metódu skorého vstávania, ktorú praktizujú miliardári. Sľúbila, že mi zmení život. Ako to dopadlo? Vyskúšala som metódu skorého vstávania, ktorú praktizujú miliardári. Sľúbila, že mi zmení život. Ako to dopadlo? 22. februára 2024, 14:30

Po čase som uvidela jeden inzerát aj do Clashu a povedala som si, že teraz prišla moja šanca. (smiech) Poslala som svoje fotky, zoznámila som sa s dievčaťom, ktoré robilo casting, a nakoniec to vyšlo, vzali ma. (úsmev) Stali sa z nás kamarátky a veľmi jej za to ďakujem.

Menej ľudí vie, že si stále na strednej škole a máš len 18 rokov. Ako túto prácu vnímajú tvoji rodičia?

Mama s tatinom vedia, že som trochu extravagantná a mám rada pozornosť. Hlavne mám rada herectvo a modeling a ide to vlastne všetko spolu ruka v ruke. Sú si toho vedomí, a preto ma podporujú.

Keď spomínaš herectvo, aké máš v tomto smere skúsenosti a ambície?   

Hrala som istý čas v divadle a stále pomáham pri niektorých projektoch. Napríklad, keď treba vymyslieť nejaký tanec na konkrétnu pieseň v predstavení. Nedávno som hrala v pripravovanom koprodukčnom fantazijnom filme Hagen. Je to niečo ako Hobit, hrali sme malých škriatkov. (smiech)

Čo sa týka ambícií, viem, že herectvo nie je príliš dobre zaplatené, a to ma aj trocha odrádza od toho, aby som to šla študovať napríklad na DAMU. Nie je to pre mňa úplne lákavé z hľadiska financií. Skôr ma baví žurnalistika, literatúra a čeština, preto by som chcela napríklad moderovať či mať vlastný podcast.

Clash ma vlastne dostal do povedomia ľudí, za čo som veľmi vďačná. Mám rada tú atmosféru, zábavu a možnosť užívať si to. 

Na turnajoch Clashu podľa tvojho tanca, ktorým tiež sprevádzaš zápasníkov do klietky, vidno, že s tancovaním máš skúsenosti. Môžeš priblížiť, akému druhu tanca sa venuješ a ako dlho?

Tancujem veľmi dlho, už asi od piatich rokov. Tancovala som vlastne skoro všetko. Disco, hiphop v rámci tanečnej skupiny a momentálne ma dosť baví high heels dance, teda tanec na vysokých opätkoch. Je to len koníček, v poslednom období ma však viac než tanec baví gym, respektíve fitness.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Anet Růžičková (@anetaa_ruzickovaa)

Ako to, že si v Clashi, berú tvoji spolužiaci a spolužiačky v škole?

Našťastie mám inteligentné spolužiačky. (smiech) Po prvom Clashi za mnou prišli a vraveli, že boli na mňa pyšné a vraj to je super. V triede to teda je úplne skvelé. Mám tam svoje kamarátky, ktoré ma vedia podržať. Čo sa týka okolia, je to rôzne. Ľudia vo fitku si zo mňa občas uťahujú, ale nepovedala by som, že to je niečo príšerné.

Odporúčané
Horsefeathers odštartoval totálny zimný výpredaj. Využi 50 % zľavy, ušetri stovky eur a buď ready na budúcu lyžiarsku sezónu Horsefeathers odštartoval totálny zimný výpredaj. Využi 50 % zľavy, ušetri stovky eur a buď ready na budúcu lyžiarsku sezónu 19. februára 2024, 11:30

Celkovo to moje okolie vzalo dobre, na to, že pochádzam z relatívne malého mesta. Clash ma vlastne dostal do povedomia ľudí, za čo som veľmi vďačná. Mám rada tú atmosféru, zábavu a možnosť užívať si to. S obdivom vždy sledujem, ako to všetko vzniká a každým turnajom rastie záujem diváka či pribúda ľudí, ktorí chcú ísť do Clashu.

Aneta Růžičková Clash of the Stars
Zdroj: Archív Anety Růžičkovej

Nepíšu ti muži po turnajoch na sociálnych sieťach nejaké bizarné správy či ponuky? 

Práveže mi chodia len pekné správy, a to si čítam naozaj všetko. Počítam však s tým, že môže prísť hocičo. V každom prípade ja viem, čo robím a ako sa prezentujem na sociálnych sieťach, takže možno aj preto mi žiadne zlé správy nechodia.

Tvoja práca je nevyhnutne spätá s MMA, aj keď ty sa, samozrejme, biť nemusíš. Si však fanúšička bojových športov?

Áno, dosť ma bavia.

Aj nejaké trénuješ?

Nie, nie, keďže sa tvárou prezentujem, tak na ňu nerada dostávam. (smiech)

Aneta Růžičková Clash of the Stars
Zdroj: Archív Anety Růžičkovej

Máš obľúbených zápasníkov?

Mám rada Conora McGregora. Keď o ňom vyšla na Netflixe dokumentárna séria, veľmi som sa potešila. Mám tiež rada Karlosa Vémolu. Baví ma, akú šou vie spraviť. Uznávam ho.  

A čo zápasníčky?

Priznám sa, že ženské MMA ma príliš nebaví. To je na mňa dosť drsné. (smiech)

Na tvojom Instagrame vidno, že sa venuješ fotomodelingu. Plánuješ v budúcnosti vyskúšať aj súťaž krásy?

Premýšľam nad tým, ale keďže som ešte len v maturitnom ročníku, má to čas. Chcem sa teraz najmä zlepšovať v tom, čo ma baví. A mám pocit, že na niektoré veci treba dozrieť. Toto je jedna z nich. Chcem najskôr nazbierať potrebné skúsenosti.

Aneta Růžičková Clash of the Stars
Zdroj: Kononenko Olga

Podľa Instagramu máš viacero ďalších aktivít. Údajne si inštruktorka snowboardingu a máš spravený certifikát. Ako si sa dostala k tomuto a čo k tomu bolo treba podstúpiť?

Vždy som bola vedená k športom. Hneď ako to bolo možné, šla som na lyže, na korčule a podobne. Snowboarding ma hneď chytil a baví ma na tom aj to, že jednoducho menej ľudí snowboarduje, než lyžuje. Plus rada skúšam nové veci.

Odporúčané
Slovenka Sarah hviezdi v LA: Kamoši odpadli z toho, že som stretla Travisa Scotta. Billie Eilish na mňa vyplazila jazyk Slovenka Sarah hviezdi v LA: Kamoši odpadli z toho, že som stretla Travisa Scotta. Billie Eilish na mňa vyplazila jazyk 17. februára 2024, 9:30

Ten kurz som si robila ešte v sedemnástich rokoch a trvalo to jeden týždeň. Bola som dokonca uvoľnená zo školy. Avšak čo sa týka samotnej práce inštruktorky, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, keďže som to ako neplnoletá nemohla robiť. Tento rok to však už plánujem využiť.

Šachy sú môj život. Hrám ich od štyroch rokov, kedy som šla na krúžok v škôlke. Zapísala ma tam mama. Odvtedy hrám šachy každý týždeň.

Okrem týchto všetkých vecí sa venuješ aj šachu, čo je popri tom všetkom celkom netradičná záľuba. Aké máš v tomto smere úspechy a kto ťa k tomu viedol?

Šach je môj život. Hrám od štyroch rokov, kedy som šla na krúžok v škôlke. Zapísala ma tam mama. Odvtedy hrám šach každý týždeň. Dostávala som pravidelné lekcie. Učili sme sa otvorenie hry, preberali sme rôzne partie, dostávali sme diagramy a podobne. Potom som jazdila na turnaje. Mám doma veľa medailí a pohárov. Nazbieralo sa to. Umiestnila som sa aj na majstrovstvách Českej republiky. Bola som tam trikrát.

Ako všetky tieto aktivity dokážeš stíhať popri škole a koľko si vďaka nim vieš vlastne zarobiť?

Snažím sa, ako môžem. Je to náročné najmä v tom, že nie som z Prahy, ale z Tábora a cestovanie mi zaberie dosť času a tiež časť toho, čo zarobím, miniem práve na to. Cesta do Prahy mi trvá hodinu a pol vlakom. Občas musím chodiť aj taxíkom, ktorý tiež niečo stojí. Je to celkom finančne náročné a veľa ľudí si moju prácu dosť idealizuje. Len tu v Tábore nie sú pre mňa skoro žiadne poriadne možnosti. 

Aneta Růžičková Clash of the Stars
Zdroj: Archív Anety Růžičkovej

Si celkom aktívna aj na Tiktoku, kde v krátkych videách vravíš rôzne zaujímavosti z rôznych oblastí. Na základe čoho si vyberáš témy?

Nebavilo ma robiť klasické tiktokové videá, kde iba hovoríš text piesne, tak, aby to sedelo s hudbou. Pripadalo mi to trápne. Chcela som si nájsť niečo špecifické, za čo sa nebudem hanbiť, keď si to pozriem s odstupom času. Zistila som, že ma zaujíma vesmír a že ma všeobecne baví ľuďom niečo vysvetľovať, tak som to skĺbila dohromady.   

Venuješ sa aj v týchto videách aj filmom, konkrétne hororom. Je to tvoj obľúbený žáner?

Áno.

Aký máš obľúbený horor?

Texaský masaker motorovou pílou.

Starý zo sedemdesiateho štvrtého alebo nový?

Rozhodne starý, tie nové sú hrozné. (smiech) Mám rada celkovo staré slashery.

Odložme teraz na chvíľu žarty bokom. Keďže ťa čaká o pár mesiacov veľká udalosť, musím sa ťa na záver spýtať, bojíš sa maturity?

Veľmi, veľmi sa bojím. (smiech) Snažím sa, učím sa, len je to popri mojich záľubách naozaj ťažké skĺbiť dohromady. Som si vedomá, že vzdelanie je dôležité, ale mám rada svoje aktivity pomimo a nechcem sa ich vzdať.

Z ktorého predmetu máš najväčší stres?

Som na ekonomickej škole, kde máme aj účtovníctvo a to je teda dosť ťažké, čiže asi z toho. 

Kam chceš ísť na vysokú školu? 

Určite chcem ísť ďalej študovať, keďže si tým predĺžim mladosť. (smiech) Stále však premýšľam nad tým kde a neviem sa rozhodnúť.

A premýšľaš už nad tým, čomu sa chceš v budúcnosti primárne naplno venovať?

To je otázka, nad ktorou premýšľam v poslednom čase skoro stále. (smiech) Najviac ma to tiahne k už spomínanému moderovaniu. Už tu v Tábore, keď máme nejaké menšie akcie, moderujem a veľmi ma to baví. 

Aneta Růžičková Clash of the Stars
Zdroj: Archív Anety Růžičkovej
Domov
Zdieľať
Diskusia