Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. júna 2023, 13:40
Čas čítania 0:43
TASR

Ekvádorčanka, ktorá sa zobudila na vlastnom pohrebe, zomrela. Pochovajú ju už druhýkrát

ZAUJÍMAVOSTI POHREB
Uložiť Uložené

Osudnou sa jej stala mozgová príhoda.

Sedemdesiatšesťročná Ekvádorčanka, ktorú vyhlásili za mŕtvu a následne sa prebrala počas svojej poslednej rozlúčky, po siedmich dňoch strávených na jednotke intenzívnej starostlivosti zomrela, oznámila v sobotu jej rodina. Informovala o tom agentúra AP.


Jej syn Gilberto Barbera Montoya spresnil, že k úmrtiu Belly Montoyovej došlo v nemocnici ešte v piatkových večerných hodinách. Ekvádorské ministerstvo zdravotníctva vo vyhlásení potvrdilo, že zomrela v dôsledku cievnej mozgovej príhody, a zdôraznilo, že počas svojho pobytu v nemocnici bola „pod stálym dozorom“.


Barbera Montoya ďalej uviedol, že od úradov stále nedostal žiadne vysvetlenie v súvislosti s tým, že jeho matku predtým vyhlásili za mŕtvu. Sestra zosnulej ženy podala v prípade oficiálnu sťažnosť a požiadala o zverejnenie identity lekára, ktorý pred týždňom konštatoval Montoyovej smrť. Jej rodine bol dokonca vydaný úmrtný list.


Ekvádorčanka sa následne 9. júna počas svojho pohrebu po piatich hodinách strávených v rakve zobudila a začala búchať do jej stien. Incident sa odohral v dome smútku v meste Babahoyo približne 208 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Quito.


Ekvádorské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že na prešetrenie spôsobu vydávania úmrtných listov zo strany dotknutej nemocnice zriadilo technickú komisiu.

Domov
Zdieľať
Diskusia