Hennessey, tuner, ktorý sa pýši najmä modelom Venom GT, prichádza s úpravou pre Viper najnovšej generácie.

Hennessey, tuner, ktorý sa pýši najmä modelom Venom GT, prichádza s úpravou pre Viper najnovšej generácie. Hneď na úvod treba povedať, že 5. generácia modelu Dodge Viper, respektíve po novom už len SRT Viper, je miernym predajným sklamaním. Dodge totižto oznámil, že skrz nízky dopyt po novinke, znižuje aj výrobnú produkciu. A to už je čo povedať, najmä keď jeden z najväčších konkurentov, najnovší (Chevrolet) Corvette je na tom presne opačne.
Možno práve preto sa americká spoločnosť Hennessey snaží vylepšiť práve tento americký model, ktorý po úprave nesie názov Venom 700R. SRT Viper s desaťvalcovým motorom a objemom až 8,4 litra posilnil zo 640 na 705 koní. Okrem toho narástol aj krútiaci moment na 942 N.m. Podiel na tom majú nové hlavy valcov, nové zvody, špeciálny katalyzátor a použitie športového vzduchového filtra od firmy K&N. Z nuly na 96 km/h akceleruje za 3,1 sekundy a dosiahne až na rýchlosť 345 km/h.
Po dizajnovej stránke sa toho veľa nezmenilo, i keď Hennessey tvrdi, že ponúka nové karbónové aerodynamické doplnky. Nové sú ľahšie disky kolies, päťbodové pretekárske pásy či nastaviteľný podvozok. Ceny zatiaľ neboli zverejnené, avšak zverejnené boli informácie, podľa ktorých by mala prísť i 1000-koňová verzia.





