Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. októbra 2022, 18:30
Čas čítania 3:01
Dominik Vetrák

Nová časť House of the Dragon rozdelila divákov na dva tábory. Ide o najkontroverznejšiu epizódu od čias Game of Thrones

Nová časť House of the Dragon rozdelila divákov na dva tábory. Ide o najkontroverznejšiu epizódu od čias Game of Thrones
Zdroj: HBO
FILMY A SERIÁLY GAME OF THRONES HBO MAX HBO SERIÁLY HOUSE OF THE DRAGON NOVÉ SERIÁLY
Uložiť Uložené

9. epizóda bola úplne prvá v celej sérii, počas ktorej sme si povedali, že scenáristi neodviedli takú dobrú prácu.

Deviata epizóda prvej série House of the Dragon je nepochybne zatiaľ najkontroverznejšia. Ak si nechceš pokaziť prekvapenie, ďalej nečítaj, pretože budeme riešiť spoilery. Celá epizóda sa točí okolo toho, ako čo najefektívnejšie uskutočniť prevrat.

Odporúčané
Akú chorobu mal kráľ Viserys a v ktorých scénach herec Paddy Considine improvizoval? George R. R. Martin mu zložil veľkú poklonu Akú chorobu mal kráľ Viserys a v ktorých scénach herec Paddy Considine improvizoval? George R. R. Martin mu zložil veľkú poklonu 16. októbra 2022, 10:30

Alicent verí, že jej manžel Viserys si pred smrťou želal, aby sa kráľom stal jeho prvorodený syn Aegon. Dnešná epizóda nám však ukazuje, že na tom, čo Viserys povedal a nepovedal a na tom, ako to Alicent pochopila, vôbec nezáleží.

Malá rada kráľa totiž na čele s Ottom Hightowerom odhalila, že jej členovia sa na tento deň pripravovali celé roky a prevrat bol neodvrátiteľný. Nikdy nemali v pláne nechať vládnuť Rhaenyru a dokonca ju a jej rodinu chcú zabiť, len aby z jej línie neostal nikto živý, kto by si mohol robiť nárok na trón.

Anketa:
Po epizóde 9 som 
tím Black (Rhaenyra a spol.)
tím Green (Alicent a spol.)
tím Black (Rhaenyra a spol.)
96 %
1642 Hlasov
tím Green (Alicent a spol.)
4 %
71 Hlasov

Problémom však je, že Aegon, ktorý sa má stať kráľom, nečakane zmizol. Alicent poverila Aemonda a Colea, aby ho našli, zatiaľ čo jej otec Otto poveril rytierov Arryka a Erryka, aby ho našli skôr. Možno nechápeš, prečo sme boli svedkami takého dlhého pátrania a jeho významu. Alicent totiž chcela zabrániť tomu, aby jej otec Otto zmanipuloval Aegona a donútil ho vydať rozkaz zavraždiť Rhaenyru a jej rodinu.

Domov
Zdieľať
Diskusia