Predná časť prevádzky patrí burgerom, vínu a káve, zadná časť holiacemu strojčeku a vode po holení. Majitelia prevádzky Remeslo hovoria, že tento koncept je ich kríž aj požehnanie – prirodzene totiž vyvoláva kontroverziu.
Nájdem si v burgeri vlas? A môžem jesť, kým ma strihajú? Majitelia barbershopu a burgrárne v jednom hovoria, že tieto otázky dostávajú najčastejšie. Nad nezvyčajným konceptom ľudia prirodzene dvíhajú obočie.
„Je to náš kríž aj požehnanie, pretože to, prirodzene, vyvoláva kontroverziu bez toho, aby sme spravili niečo škandalózne,“ hovorí Maroš Ihnát, majiteľ úspešnej siete barbershopov MMG Barbers a spoluzakladateľ Remesla. „Keďže dať si burger v holičstve je pre ľudí niečo nezvyčajné, viac sa o nás bavia.“
Prevádzka na frekventovanej Laurinskej ulici láka už zvonka vtipnými nápismi: „Vyholiť žemľu“, „Podstrihnúť croissant“ či „Víno po holení“. Predná časť patrí smash burgerom, vínu a káve, zadná časť – oddelená sklenenými dverami – holiacemu strojčeku a vode po holení. Kuchár s holičom sa však za celý deň nestretnú ani raz.
Majitelia hovoria, že po dvoch mesiacoch si držia skóre nula percent vlasov v jedle. „Vieme, že ak by sa to stalo, bol by to veľký problém, preto si na to dávame pozor. Ak porovnám túto prevádzku s našimi ďalšími jedenástimi holičstvami, tu je úroveň hygieny posunutá na úplný iný level,“ vysvetľuje Maroš Ihnát s tým, že šanca, že by si si našiel v burgeri vlas, je rovnaká ako v akejkoľvek inej reštaurácii.
„Na street food festivaloch ľudia sedia na chodníku a nik tam hygienu nerieši,“ dopĺňa spoluzakladateľ prevádzky Andrej Križan, ktorý v roku 2017 otvoril prvý food truck Chef´s Truck v Trnave.
„Nemôžem, ladím si žemľu“
Maroš Ihnát a Andrej Križan sú dlhoroční kamaráti, dnes už švagrovia. Obaja spolu vyrastali a vyvíjali sa v tom, čo im šlo najlepšie – Maroš po skončení školy pracoval vo veľkom prestížnom kaderníctve Pierrot a neskôr stál pri zrode úspešnej siete barbershopov MMG Barbers. Dnes má na starosti dvanásť holičstiev v šiestich slovenských mestách, vlastnú barberskú akadémiu a československé majstrovstvá v barberingu.
Andrej varil v reštaurácii Karlov dvor v Cíferi a neskôr v 4-hviezdičkovom hoteli vo švajčiarskom Davose. Po práci často nešiel s ostatnými na pivo, ale ostával v kuchyni a „ladil si žemľu“, ako sám hovorí. Už vtedy si pripravoval koncept, ktorý napokon otriasol ulicami Trnavy. V reštaurácii dokonca prehovoril manažéra, aby na nejaký čas zaradili do ponuky burger.
„Popri práci vo Švajčiarsku som chodil na Slovensko a pripravoval food truck. Chcel som, aby bol môj odchod plynulý a neostali sme bez príjmu,“ vraví Andrej. V roku 2017 vyšlo do ulíc prvé auto s burgermi a sendvičmi. Pre veľký úspech čoskoro pribudli ďalšie dva food trucky a Chef´s Truck sa stal miestnou legendou.
Päťročný pôrod
Obaja sa pravidelne stretávali a vzájomne sa tešili z remesla toho druhého – Maroš ho strihal, Andrej mu varil. Prvotný impulz na spoločné podnikanie prišiel ešte v roku 2016, keď Maroš hľadal so svojím tímom inšpiráciu v Amsterdame. Navštívili tam podnik Cut Throat, ktorý spájal barbershop s burgrárňou a pivárňou.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Prečo trvalo otvorenie prevádzky až päť rokov.
- Z akého dôvodu sa rozhodli kombinovať burgery s vínom a šampanským.
- Či nemali obavy zo záplavy „burgerovej“ konkurencie v hlavnom meste.
- Ako chutí ich najlepší burger a bao.
- Ktorý projekt v spolupráci s devínskymi potravinami Od našich im vôbec nevyšiel.