Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
25. júna 2022, 15:37
Čas čítania 0:46
Martin Adam Pavlík

Slovensko čakajú ďalšie extrémne horúčavy. Teplota sa môže vyšplhať až na 36 °C

Slovensko čakajú ďalšie extrémne horúčavy. Teplota sa môže vyšplhať až na 36 °C
Zdroj: Refresher/Jakub Šuvada
ZAUJÍMAVOSTI POČASIE SHMÚ SLOVENSKO SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené

Vysoké teploty môžeme očakávať na väčšine územia.

Len včera sme informovali o tom, že v Iráne padol nový tohtoročný teplotný rekord. Namerali tam viac než 50 stupňov Celzia. Vysoké horúčavy sužujú však celú Európu (napríklad vo Francúzsku minulý týždeň vyhlásili na celom území varovanie pred horúčavami a v niektorých regiónoch namerali až 40 stupňov Celzia).

Výnimkou nie je ani Slovensko. Po dažďoch a búrkach prídu ďalšie horúčavy. Údajne udrú už v nedeľu 26. júna, píše Plus jeden deň. Práve vtedy sa môže najvyššia denná teplota najmä na západe a juhozápade vyšplhať na 34 stupňov.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: Refresher/Jakub Šuvada


V pondelok môžeme očakávať oteplenie o jeden stupeň a nasledujúce dni môže byť dokonca až 36 stupňov Celzia. Podľa klimatológa Pavla Faška zo Slovenského hydrometeorologického ústavu je takéto počasie v júni nezvyčajné. 

„Nie je to štandardná situácia v celej strednej Európe, ale na druhej strane treba pripomenúť, čo sa dialo pred týždňom v západnej a juhozápadnej Európe, aj v Česku, kde takúto vlnu horúčav mali už vtedy,“ povedal pre denník Faško. 

„Ďalší týždeň to bude horšie, teploty budú vyššie, je však otázne, či budú dosahovať 36 alebo 37 stupňov,“ dodal klimatológ. Najvyššie hodnoty namerali meteorológovia tento rok na Slovensku už 20. júna. Teplota sa vyšplhala až na 34,6 stupňa.

Domov
Zdieľať
Diskusia