Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
12. mája 2022, 9:54
Čas čítania 0:36
Viktor Kniš TASR

Matovič nechce zaplatiť pokutu za porušenie opatrení: Dokument má veľa strán, odvolám sa

NEWS IGOR MATOVIČ
Uložiť Uložené

Predseda OĽaNO Igor Matovič sa odvolá, 250-eurovú pokutu zatiaľ nezaplatí.

Minister financií a líder OĽaNO Igor Matovič zatiaľ nezaplatil pokutu 250 eur za nedodržiavanie protipandemických opatrení, ktorú mu udelil Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava. V prípade sa plánuje odvolať. Uviedol to v stredu po tlačovej konferencii.


„Nie, nezaplatil som, lebo som si to ešte poriadne neprečítal, ale viem, že mi nejaký prípis prišiel. Bolo tam tuším do 14 alebo 30 dní sa odvolať, takže určite sa odvolám a budem chcieť vedieť argumenty,“ reagoval Matovič. Povedal, že dokument mal veľa strán a musí si ho poriadne prečítať, odvolať sa však plánuje tak či tak.


„Zároveň sa budem pýtať, koľko pokút vymerali Robertovi Ficovi a podobným ľuďom, o ktorých vieme, že opakovane verejne porušovali pravidlá,“ doplnil.

Igor Matovič podľa RÚVZ porušil pandemické opatrenia opakovane. „Zo strany RÚVZ Bratislava bola Igorovi Matovičovi uložená za viacero porušení protiepidemických opatrení pokuta,“ povedala hovorkyňa.

Známy je prípad, keď nemal respirátor počas tlačovky na Úrade vlády SR, ale ani na svadbe

Domov
Zdieľať
Diskusia