Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. marca 2022, 20:30
Čas čítania 0:25
Kamila Šebestová

Mladej Ukrajinke sa podarilo dostať 12-ročnú sestru do bezpečia na Slovensko. Bojíme sa o rodičov, hovoria sestry vo videopríbehu

VIDEO RUSKO-UKRAJINSKÝ KONFLIKT UKRAJINA VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

12-ročnej Sofiji sa podarilo ujsť za svojou staršou sestrou na Slovensko. Pozri si dojímavý príbeh sestier Berezovských z Ukrajiny.

Viktorija a Sofija Berezovské pochádzajú z mesta Ivano-Frankivsk na Ukrajine. Staršej Viktoriji sa podarilo dostať 12-ročnú Sofiju na Slovensko. Ich rodičia však uviazli na západe Ukrajiny a pravidelne sa musia skrývať pred bombami v pivniciach a krytoch. 

„Bojím sa o rodičov, že tam zasa padne nejaká bomba. Dúfam, že sa vojna čoskoro skončí,“ hovorí 12-ročné dievčatko, ktorému sa podarilo ujsť na Slovensko. Stará sa oň jeho staršia sestra Viktorija, ktorá študuje architektúru v Košiciach. 

„Bojím sa o mojich rodičov strašne. No tak isto verím, že všetko dopadne dobre, lebo u nás fungujú sirény,“ hovorí 20-ročná Viktorija. Viac zo života ukrajinských sestier na Slovensku sa dozvieš v tomto videopríbehu.

Domov
Zdieľať
Diskusia