Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. decembra 2021, 21:32
Čas čítania 0:40
Richard Balog

Farbou roka 2022 bude odtieň s názvom Very Peri, ktorý nemáš označovať ako fialovú. Je kombináciou modrej a červenej

Farbou roka 2022 bude odtieň s názvom Very Peri, ktorý nemáš označovať ako fialovú. Je kombináciou modrej a červenej
Zdroj: Pantone
KULTÚRA
Uložiť Uložené

Spoločnosť Pantone predstavila farbu, ktorú uvidíš v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov v rôznych podobách vrátane interiérových doplnkov a módy.

Farbou roka 2022 bude odtieň s názvom Very Peri, ktorý nemáš označovať ako fialový, uvádza vo vyhlásení spoločnosť Pantone. Je kombináciou modrej a červenej. 

Farbu vyrobili odborníci z americkej firmy Pantone, aby reprezentovala ich optimistické očakávania budúcnosti. Zároveň vraj povzbudzuje vynaliezavosť a kreativitu. Ide o zhrnutie aktuálnych pocitov, keď celý svet bojuje s pandémiou koronavírusu.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by PANTONE (@pantone)

Odporúčané
Značky Patek Philippe a Tiffany & Co. oslavujú 170. výročie partnerstva módnou spoluprácou roka v podobe limitovaných hodiniek    Značky Patek Philippe a Tiffany & Co. oslavujú 170. výročie partnerstva módnou spoluprácou roka v podobe limitovaných hodiniek 7. decembra 2021, 16:30

„Ako sa presúvame do sveta bezprecedentných zmien, výber PANTONE 17-3938 Very Peri prináša nový pohľad a víziu dôveryhodnej a milovanej rodiny modrých odtieňov. Farba prejavuje radostný postoj a dynamickú prítomnosť, ktorá podporuje odvážnu kreativitu a dôvtipné vyjadrenia,“ povedala výkonná riaditeľka inštitútu farieb Leatrice Eisemanová.

V rôznych podobách si môžeš vzorky odtieňu Very Peri kúpiť v online obchode spoločnosti Pantone. V ponuke nájdeš napríklad kľúčenku, šálku,  ale aj poznámkový blok. Uvidíme, ako zakomponujú farbu roka 2022 do svojich nových kolekcií módne značky či interiéroví dizajnéri. 

Ako môžeš vidieť v galérii, tento odtieň skvelo funguje aj na plátenných teniskách, šále, motýliku, župane či laku na nechty.

PantonePantonePantonePantone
Zobraziť galériu
(8)
Domov
Zdieľať
Diskusia