Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. novembra 2021, 18:30
Čas čítania 1:33
Viktor Kniš

Ficovi ide o všetko, aj sa chce všetkým pomstiť, aj byť znova premiér. Preto sa trepe na chatu, tvrdí Juraj Šeliga zo Za ľudí

REFRESHER JURAJ ŠELIGA
Uložiť Uložené

Poslanec a člen klubu Za ľudí rozprával v rozhovore pre Refresher o aktuálnej politickej situácii aj postupnom rozpade strany Za ľudí.

Hosťom v diskusnej relácii Face to Face je bývalý podpredseda vlády a súčasný poslanec a člen klubu Za ľudí Juraj Šeliga. 

V tomto videu sa dozvieš:
  • Prečo si Šeliga myslí, že za zverejnením videí je niekto blízky Smeru. 
  • Ako vníma veci, ktoré Fico či Kaliňák rozprávajú na videu z chaty.
  • Či sa koalícia dohodla na voľbe generálneho prokurátora Maroša Žilinka dávno pred verejným vypočutím.
  • Prečo môže byť Žilinka toxický.
  • Prečo Juraj Šeliga zostáva v strane Za ľudí.
  • Ako vníma pochybné nominácie OĽaNO na dôležité posty.
  • Čo hovorí na aktuálny interrupčný zákon Anny Záborskej.

Načo sa budete trepať niekde na chatu do hory?

„Robert Fico nie je obeť. Moja domnienka je, že za tými videami je niekto, kto je blízky Smeru,“ hovorí Juraj Šeliga. Poukazuje na načasovanie aj aktuálny obsah komunikačnej stratégie strany Smer. „Keby to vymýšľali oni, nevyzeralo by to inak,“ dokončil myšlienku poslanec Za ľudí, ktorý zatiaľ nemá odpoveď na to, či bolo odpočúvanie na základe podozrení z pytliactva legálne. 

Trestným činom by podľa Šeligu mohlo byť, ak by Robert Kaliňák vypovedal niečo, čo nebola pravda. Nevie však zhodnotiť situáciu, lebo nepozná obsah výpovede bývalého ministra vnútra. 

„Je pre mňa desivé, že sa tam príliš často spomína Maroš Žilinka. Nezdá sa mi štandardné, že si generálny prokurátor vymieňa smajlíky s opozíciou,“ skonštatoval poslanec zo Za ľudí. 

Juraj Šeliga si myslí, že Fico a Kaliňák chodili na chatu za advokátmi obvinených, aby vysielali signály ľuďom, ktorí sú vo väzbe. „Načo sa budete trepať niekam na chatu do hory a pripíjať na chalanov,“ pýta sa rečnícky v rozhovore.

Dodal, že Fico sa snaží silou-mocou dostať opäť k moci. „Aj mu ide o všetko, aj sa chce pomstiť všetkým, aj chce byť naspäť premiér,“ povedal Šeliga.

Domov
Zdieľať
Diskusia