Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
19. októbra 2021, 20:42
Čas čítania 0:57
Ema Stanovská

Na ropnej plošine postavia 3 hotely, 11 reštaurácií a horskú dráhu. Saudská Arábia otvorí prvý zábavný park s ropnou tematikou

NEWS ŽIVOTNÉ PROSTREDIE
Uložiť Uložené

Krajina park opisuje ako „prvú turistickú atrakciu inšpirovanú ropnými plošinami“.

Saudská Arábia sa síce pokúša znížiť svoju závislosť od ropy, no nebráni jej to v tom, aby svoj ropný priemysel využila ako inšpiráciu na novú turistickú atrakciu. Blízkovýchodná krajina oznámila, že na ropnej plošine s rozlohou 150-tisíc štvorcových metrov postaví „extrémny park“ a letovisko v jednom. Informoval o tom portál CNN.

Park postavený v Perzskom zálive bude pozostávať z troch hotelov, jedenástich reštaurácií a adrenalínových atrakcií, ako je horská dráha, bungee jumping a zoskok s padákom. Krajina ho opisuje ako „prvú turistickú atrakciu inšpirovanú ropnými plošinami“.

Začiatkom októbra krajina zverejnila vizualizácia a promovideo, ktoré láka na vodné športy a dobrodružné aktivity. „Tento projekt je jedinečnou turistickou atrakciou, od ktorej očakávame, že priláka turistov z celého sveta,“ píše sa v stanovisku Verejného investičného fondu Saudskej Arábie, ktorý park financuje. 

Nový zábavný park je súčasťou stratégie, ktorá ma za cieľ zmeniť Saudskú Arábiu na top špičkovú turistickú destináciu. Portál CNN upozorňuje, že hoci krajina každoročne láka milióny pútnikov do Mekky, konzervatívne zákony obmedzujúce slobodu žien a znepokojujúca história ľudských práv z nej zrejme nespravia najobľúbenejšiu medzinárodnú destináciu.

Domov
Zdieľať
Diskusia