Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
18. augusta 2021, 11:50
Čas čítania 1:19
Tímea Krauszová

„Ťa zničím.“ Online potraviny broja proti očkovaniu, blokujú Horalky a dissujú diskutérov

NEWS HOAXY OČKOVANIE
Uložiť Uložené

Od 16. augusta sú všetky produkty firmy Sedita odstránené z ponuky online potravín.

Pomerne nový e-shop so sídlom vo Zvolene už pred mesiacom vyhlásil, že nepodporuje rozdeľovanie ľudí. „V našej predajni obsluhujeme aj naďalej očkovaných, neočkovaných, testovaných, netestovaných, s rúškom, bez rúška,“ znie oznam online potravín na Facebooku. Teraz si zobrali na mušku zrejme najobľúbenejšie slovenské oblátky.

Horalky ani iné produkty od Sedity už nepredávajú

Od 16. augusta sú všetky produkty firmy Sedita odstránené z ponuky online potravín. Firma, ktorá doručuje v Detve, vo Zvolene a v Banskej Bystrici, sa tak rozhodla po tom, čo majiteľ Sedity Pavol Jakubec prehovoril o výhodách pre zaočkovaných. 

Architekt a tiež člen zoskupenia I. D. C. Holding Pavol Jakubec pracuje už desiatky rokov v cukrovinkárskom priemysle. V rozhovore pre Denník E okrem iného vyjadril svoju podporu nápadu s výhodami pre zaočkovaných. „U nás sa síce mnohí nezaočkovaní sťažujú, že sú diskriminovaní, ale jednoducho platí to, že kto je zaočkovaný, nech si slobodne ide, kam chce, no kto nie je, nech sedí doma. Lebo ak to takto ošetrené nebude, tak nastane opak: zvýhodňovaní budú nezaočkovaní ľudia, keďže nemusia nič robiť pre svoju slobodu,“ povedal v rozhovore vetu, ktorú facebooková stránka obchodu vytrhla z kontextu.

Odporúčané
Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) 10. augusta 2023, 14:16

Argumentujú tým, že sú proti akejkoľvek diskriminácii. „My nechceme, aby slovenská firma skrachovala, chceme len ukázať majiteľovi, aby dával pozor na svoje výroky, ktoré sú diskriminačné,“ píšu. 

Podporujú protesty, pri online podpore nešetria sarkazmom ani agresivitou

Už v minulosti hovorili o apartheide v kontexte očkovania a opatrení pre nezaočkovaných. Odmietajú diskrimináciu, na Facebooku dokonca priznávajú, že materiálne podporujú aj protestujúcich občanov. Protesty prebiehali najmä v Bratislave, pričom dav žiadal zrušiť opatrenia, odvolať vládu aj prezidentku a ďalšie veci.

Stránka je plná tvrdení popierajúcich fakty alebo problematických výrokov. Kontrolka sa rozbliká aj pri čítaní komentárov. Napríklad pod týmto príspevkom admin píše, že apelujú na zákazníkov, aby nosili rúška a mali vydezinfikované ruky pri preberaní nákupu len pre prípad, že by ich prišiel skontrolovať hlavný hygienik Mikas. „Máme slabý asfalt, aby sa cesty nepoškodili.“

online potraviny
Zdroj: Facebook/reprofoto

Na upozornenie, že spájajú apartheid, ktorý bol v jadre rasovým problémom, s očkovaním, zas odvetil, že ovláda sedem jazykov, a odporúčal komentujúcemu naštudovať si cudzie slová.

Domov
Zdieľať
Diskusia