Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Aktivuj si predplatné na pol roka zadarmo s ČSOB
26. júla 2021 o 21:17
Čas čítania 0:42
Adam Novosad

Testy bude treba v supermarketoch, straší Saková. Začnite radšej chrániť zdravie ľudí, reaguje ministerstvo

Diskutovať
Uložiť Uložené

Denisa Saková ako podpredsedníčka Hlasu-SD publikovala status, podľa ktorého bude do supermarketov treba test. Zavádza pritom.

„Vďaka vládnej koalícii do supermarketu iba s testom,“ napísala po schválení očkovacieho zákona počas víkendu podpredsedníčka strany Hlas-SD Denisa Saková v statuse na Facebooku. Jej príspevok však má jeden háčik – nie je pravdivý, informujú Aktuality.sk.

V schválenej novele zákona neexistuje časť, podľa ktorej by musel ktokoľvek do predajní ako supermarkety vstupovať len s negatívnym testom. Zákon iba vytvoril podmienky, na základe ktorých bude môcť hlavný hygienik vyhláškou upraviť, kde bude test v budúcnosti potrebný.

Denisa Saková
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Na vstup do základných obchodov testy nikdy nebude treba, zhodli sa počas víkendu predstavitelia vládnej koalície, avšak Denisa Saková si zákon vysvetlila po svojom. „Pani poslankyňa Saková nevie, o čom hovorí, alebo jednoducho klame,“ upozornil na jej status poslanec SaS Ondrej Dostál.

Pridaj sa do Refresher Clubu
Základné
5 €
Účtuje sa raz za 4 týždne
1,25 € / Týždeň
Prístup k exkluzívnemu obsahu
Prístup k benefitom (150 kreditov)
Menej reklám
Benefity vo forme zliav na beauty, fashion alebo šport
Vstupenky na koncerty, festivaly alebo do kina
PPV kódy
Polročné - 23 %
32,5 € 25 €
Účtuje sa každých 6 mesiacov
0,96 € / Týždeň
Prístup k exkluzívnemu obsahu
Prístup k benefitom (900 kreditov)
Menej reklám
Benefity vo forme zliav na beauty, fashion alebo šport
Vstupenky na koncerty, festivaly alebo do kina
PPV kódy
Zdieľanie obsahu kamošom a kamoškám
Ročné - 23 %
65 € 50 €
Účtuje sa raz za rok
0,96 € / Týždeň
Prístup k exkluzívnemu obsahu
Prístup k benefitom (2 000 kreditov)
Úplne bez reklám
Benefity vo forme zliav na beauty, fashion alebo šport
Vstupenky na koncerty, festivaly alebo do kina
PPV kódy
Zdieľanie obsahu kamošom a kamoškám
Všetky možnosti členstva Mám zľavový kód
Dokončením súhlasím s pravidlami a podmienkami portálu Refresher.
Odporúčané
22-ročná Alexandra pracuje ako sous-chef v Micheline: Ak ma niekto nerešpektuje, opýtam sa ho, prečo tu je 22-ročná Alexandra pracuje ako sous-chef v Micheline: Ak ma niekto nerešpektuje, opýtam sa ho, prečo tu je 25. februára 2026 o 10:35
Odporúčané
Fenomén „tajných bi“: Mnohí ženatí muži experimentujú s mužmi, podľa odborníčky môže ísť iba o zvedavosť Fenomén „tajných bi“: Mnohí ženatí muži experimentujú s mužmi, podľa odborníčky môže ísť iba o zvedavosť 23. februára 2026 o 11:30
Odporúčané
Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne otvorila nový program. Priláka najmä autičkárov Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne otvorila nový program. Priláka najmä autičkárov 18. februára 2026 o 13:00
Domov
Zdieľať
Diskusia