Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. júla 2021, 19:47
Čas čítania 0:40
Daniel Mikolášik TASR

Grécko zrejme zavedie povinné očkovanie pre niektoré povolania. Väčšina obyvateľov tento krok schvaľuje

Grécko zrejme zavedie povinné očkovanie pre niektoré povolania. Väčšina obyvateľov tento krok schvaľuje
Zdroj: Ivan Romano/Getty Images
NEWS GRÉCKO OČKOVANIE
Uložiť Uložené

Podľa väčšiny Grékov je zavedenie povinného očkovania z etického hľadiska prijateľné.

Grécka vláda vo štvrtok uviedla, že budúci týždeň oznámi rozhodnutie týkajúce sa povinného očkovania proti koronavírusu pre špecifické skupiny profesií, informovala agentúra Reuters.

„Vláda dostala závažné odporúčanie od národnej bioetickej komisie na povinné očkovanie pre špecifické skupiny profesií,“ uviedla hovorkyňa gréckej vlády Aristotelia Peloniová s tým, že budúci týždeň vláda ohlási dôležité rozhodnutie v súvislosti s povinným očkovaním.

Odporúčané
Lengvarský: Žiadne povinné očkovanie sa na Slovensku nechystá. V Sme rodina podľahli podľa OĽaNO tlaku antivaxerov Lengvarský: Žiadne povinné očkovanie sa na Slovensku nechystá. V Sme rodina podľahli podľa OĽaNO tlaku antivaxerov 1. júla 2021, 18:06

Grécka bioetická komisia pritom len minulý mesiac odporučila zaviesť povinné očkovanie pracovníkov v zdravotníctve a v zariadeniach starostlivosti o seniorov iba ako „poslednú možnosť“, ak sa ukáže, že snaha o podporu očkovania v krajine nebola úspešná.

Domov
Zdieľať
Diskusia