Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. apríla 2021, 8:34
Čas čítania 1:05
Viktor Kniš

Moderátor TA3 vysmial Matoviča: Zmluva o Sputniku je ako jeho diplomovka – nečítal ju, ale verí, že je v poriadku

NEWS IGOR MATOVIČ
Uložiť Uložené

Igor Matovič v rámci tlačovej konferencie o okolnostiach okolo nákupu vakcíny Sputnik V priznal, že zmluvu nečítal. Moderátor TA3 Peter Bielik preto v rámci relácie Téma dňa prirovnal zmluvu k diplomovke expremiéra.

Igor Matovič na tlačovej konferencii o Sputniku V priznal, že zmluvu medzi Slovenskom a Ruskom nečítal, pretože podľa neho nie je jeho úlohou, aby študoval desiatky strán. 

„V Rusku omnoho viac záleží na osobnom kontakte, čestnom slove a pohľade do očí ako na tom, ako to napíšu právnici. Kontrakt urobíte na 95 percent, keď si poviete, že to platí. Je úlohou právneho oddelenia ministerstva zdravotníctva, aby to urobili tak, aby dobre bolo,“ povedal Matovič.

Na tieto slová bývalého predsedu vlády zareagoval aj moderátor TA3 Peter Bielik, ktorý v rámci úvodných slov vo svojej diskusnej relácii Téma dňa skonštatoval, že zmluva o Sputniku je ako jeho diplomovka – nečítal ju, ale verí, že je v poriadku. 

Domov
Zdieľať
Diskusia