Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 23. 4. 2021 meniny má Vojtech

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?

Robert Fico nevie vysvetliť, kde spí a priznal stretnutia s N. Bödörom. Toto je 10 fatálnych chýb a toxických kontaktov šéfa Smeru

Roberta Fica dnes môže trápiť mnoho momentov z minulosti. Nie sú to len stretnutia s Norbertom Bödörom, Jaroslavom Haščákom či mafiánom Antoninom Vadalom, ale aj bytová otázka a vražda Jána a Martiny.

5. február 2021, 14:30 Čas čítania: 12:21
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Politika
2
Viktor Kniš
5. február 2021, 14:30
Čas čítania: 12:21

Robert Fico nevie vysvetliť, kde spí a priznal stretnutia s N. Bödörom. Toto je 10 fatálnych chýb a toxických kontaktov šéfa Smeru

Roberta Fica dnes môže trápiť mnoho momentov z minulosti. Nie sú to len stretnutia s Norbertom Bödörom, Jaroslavom Haščákom či mafiánom Antoninom Vadalom, ale aj bytová otázka a vražda Jána a Martiny.

Viktor Kniš
5. február 2021, 14:30
Čas čítania: 12:21
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok

Robert Fico nedávno pripustil, že sa minimálne raz stretol s Norbertom Bödörom v centrále Smeru – len pár dní predtým ako zobrali Mariana Kočnera do väzby. Priznanie prišlo krátko po výpovedi bývalej štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti Moniky Jankovskej. Tá vypovedala, že oligarchu z Nitry stretla na Súmračnej, keď išla za Ficom. 

 

Spájajú ich aj ďalšie konkrétne momenty – potvrdené telefonáty na Ficov sekretariát, údajná účasť N. Bödöra v centrále Smeru počas volebnej noci, návšteva expremiéra v hoteli Zlatý kľúčik a koniec koncov aj tučné zákazky pre Bonul.

 

 

Ak by bola spolupráca s Norbertom Bödörom jediný problém Roberta Fica, pravdepodobne by naďalej mohol oduševnene na tlačovkách hovoriť, že vplyvný podnikateľ je politickým väzňom, podobne ako to vyhlasuje o bývalom špeciálnom prokurátorovi Dušanovi „62:0“ Kováčikovi. 

 

Robert Fico však počas svojej politickej kariéry stretol oveľa viac toxických ľudí a s niektorými z nich mohol mať v minulosti aj užší kontakt. Či už priamo, alebo sprostredkovane – napríklad cez Máriu „bola som u Merkelovej“ Troškovú. 

 

Dvakrát sa pokúsil z vysokej politiky odísť, nepodarilo sa mu však vyhrať prezidentské voľby ani obsadiť post šéfa ústavného súdu.  

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Prečo Fico priznal strenutie s Bödörom a aké ďalšie prepojenia medzi nimi existujú
 • Ako je Fico prepojený s odsúdeným mafiánom Vadalom
 • Prečo už Kiska nie je jediný činiteľ, čo tvrdí, že Slovensko bolo počas vlády Fica mafiánsky štát
 • Komu všetkému ďakoval Fico za kus dobre odvedenej práce
 • Aké momenty z jeho kariéry naznačujú, že mohol mať problém s alkoholom
 • Čo bolo zatiaľ posledným „klincom do rakvy“ pre Roberta Fica

 

Xénia Makarová z Nadácie Zastavme korupciu: „Z káuz expremiéra považujeme za kľúčové najmä kauzu nahrávky, kde respondent spomína, že zohnal peniaze vlastnou hlavou, stretnutie Roberta Fica s Jaroslavom Haščákom v konšpiračnom byte známe z kauzy Gorila, kde spolu dlho dopodrobna rozoberali politické a voličské stratégie, ale tiež opakované podozrenia z užívania neprimerane vysokého majetku.“

 

Zdroj: TASR - Marko Erd

1. Cola s Haščákom

Robert Fico nemal rád kávu, kofeín teda prijímal iným spôsobom. Krátko po tom, ako si hlas podobný expremiérovi vypýtal „obyčajnú Colu“, už prišla reč na zobchodovanie postu ministra zdravotníctva.

 

Z konverzácií vyplýva, že finančná skupina Penta má o kreslo záujem, keďže veľká časť jej podnikania sa zameriava práve na nemocnice a lekárne.

 

Robert Fico a Jaroslav Haščák sa podľa prepisov aj zvukovej nahrávky, ktorej autenticita zatiaľ nebola potvrdená, údajne bavili o politike aj o zdravotníctve. Do bytu vraj chodil aj už zosnulý František Határ, Ficov asistent, ktorého médiá označovali za „predĺženú ruku“ predsedu strany. Határ mal žiadať Jaroslava Haščáka o peniaze pre ľudí zo Smeru.

 

Nahrávka mala vzniknúť v rokoch 2005, resp. 2006, reálne však kauza prepukla až v momente, keď uzrel svetlo sveta jej prepis v roku 2011. Jeho zverejnenie vtedy spustilo masové protesty „Gorila“. Kauza sa však týkala najmä vtedajšej vládnej SDKÚ-DS, naopak Smeru v predčasných voľbách v roku 2012 vôbec neublížila – Fico vtedy suverréne vyhral a Smer mohol vládnuť sám. Gorila opäť ožila v októbri 2019, keď dostali médiá anonymný email s 39 hodinovým audiom. V skutočnosti kauzu oživil Marian Kočner, u ktorého počas domovej prehliadky našli voľne pohodený USB kľúč s kópiou nahrávky.

 

Ešte živšia je kauza od zadržania bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorý kauzu Gorila zobral pod svoje krídla. Aj keď je stále otázne, či niekedy príde na vyšetrovanie obsahu nahrávky, minimálne z obchodovania s ňou je dnes Jaroslav Haščák obvinený po masívnom zásahu NAKA v sídle Penty. 

 

Až tento moment a dopytovanie novinárov zahnalo Roberta Fica do situácie, kedy takmer vykričal, že Coca-colu na Vazovovej pil. Jediné, čo Haščák môže polícii o Robertovi Ficovi vyšetrovateľom povedať je, či to bola normálna alebo diétna kola, myslí si trojnásobný expremiér. „Ak je Gorila pravdivá, vôbec ma nezaujíma, že Haščák dal niekomu peniaze, aby si spis kúpil. Mňa zaujíma, koľko ukradli pri privatizácii a ako si to tam za druhej Dzurindovej vlády delili,“ vyhlásil Fico.

 

Podľa Xénie Makarovej z Nadácie zastavme korupciu však správanie Roberta Fica naznačuje, ako skutočnosti kauzu vníma: „Kauza Gorila určite naznačuje mnoho podozrení najmä v oblasti efektívneho nakladania s verejným majetkom. V každom prípade, vytrvalosť, s akou expremiér odmietal roky vôbec reagovať na otázky, či v tom byte bol, pil kolu a diskutoval s Haščákom naznačuje, že to pre neho aj stranu Smer nie je príjemná téma,“ uviedla Makarová z NZK. 

 

2. Noro, Bonul, šéf, šéfino

V roku 2012, keď Smer získal vo voľbách vyše 40 %, zabezpečovala ochranu ich volebnej centrály bezpečnostná firma Bödörovcov – Bonul.  Robert Fico navštívil večierok Bonulu v roku 2014 a následne tam chodil pravidelne.

 

Šéf Smeru koncom novembra 2020 nevylúčil, že Norbert Bödör bol aj v sídle strany na Súmračnej. V snahe ubrániť sa priznal, že práve syn Miroslava Bödöra Norbert má vo firme Bonul dôležité slovo.

 

„Nevylučujem, že pán Bödör mohol byť v Smere, pretože sme spolupracovali s touto veľkou súkromnou bezpečnostnou službou v minulosti, pokiaľ išlo o poskytovanie služieb na veľké podujatia,” reagoval Fico na Jankovskej výpoveď, ktorá tvrdí, že keď išla za Ficom v roku 2018, práve od neho odchádzal N. Bödör.  

 

Najmä Kočnerova Threema ukázala, že vzťah Norberta Bödöra a Roberta Fica mohol byť veľmi intenzívny. V šifrovanej komunikácii ho oslovujú ako „šéf“. „Všetci členovia vlády, keď som bol predsedom vlády, aj vtedy aj teraz ma nazývajú šéf, šéfino, šéfinko. Môžete si teda vybrať, ktoré z týchto slov sa vám najviac páči,“ reagoval v septembri 2019 Robert Fico na údajný kontakt s oligarchom z Nitry. 

 

 

O prepojeniach Smeru a bezpečnostnej služby Bonul z Nitry dnes už nehovoria len kamarátske stretnutia a lukratívne miliónové zakázky.

 

„Je zrejmé, že Kočner koná spoločne s Norbertom Bödörom v prospech politickej strany Smer. Podľa komunikácie je ochotný vždy pomáhať Robertovi Ficovi, je mu verný, obetuje sa pre Smer, navrhuje a podniká kroky na to, aby sa strana Smer udržala pri moci, a to aj za vlastné peniaze...“ píše sa v správe vyšetrovateľa o Threeme z roku 2019, ktorú získal Denník N.

 

Norbert Bödör je dnes obvinený zo zosnovania organizovanej zločineckej skupiny vysokopostavených policajtov, ktorých mal riadiť. 

 

Členovia zločineckej skupiny odovzdávali všetky informácie Bödörovi a ten ich „podľa vlastného záujmu ďalej odovzdával ďalším nepovolaným osobám pre účely ich následného využitia, najmä v prospech členov politickej strany Smer, ktorí takto získavali neoprávnené výhody v politickom súboji,“ píše sa v uznesení o vznesení obvinenia, ktoré má redakcia Refresheru k dispozícii.  

 

10 fatálnych chýb, toxických kontaktov a starostí Roberta Fica: Po 30 rokoch vo vysokej politike neodpovedá na otázku, kde býva
Zdroj: Refresher

3. Talianska domácnosť na úrade vlády

Článok pre predplatiteľov REFRESHER+
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOM
alebo Odomkni 1 článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 93725 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Prečo Robert Fico dostatočne nevysvetlil údajnú nahrávku medzi ním a členom talianskeho podsvetia Antoninom Vadalom
 • Aký vzťah mala Ficova asistentka Mária Trošková a Antonin Vadala
 • Prečo bolo podľa šéfa SIS  Slovensko za vlády Fica mafiánskym štátom
 • Ako Fico nedokáže vysvetliť ani po dlhých rokoch, kde býva
 • Ako sú jeho nocľahy prepojené na údajných mecenášov Smeru
 • Komu každému ďakoval za kus dobrej roboty

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: TASR - Marko Erd Tagy: robert fico
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
1 KVÍZ: Matematické a logické hádanky, ktoré potrápia tvoju hlavu
2 Pohojdávanie či párovanie s inou aktivitou. Toto sú 4 techniky, pri ktorých si podľa prieskumu ženy naplno užijú sex
3 Z Cambridgea mi napísali, že v dôsledku brexitu sa moje školné zvyšuje z 9 250 na 31 827 libier ročne, hovorí stredoškolák Richard
4 Jake Paul znovu vyzýva Conora McGregora na súboj. Smiešny idiot, vynadal mu na revanš šéf UFC Dana White
5 Spoznala ho cez Tinder, znásilnil ju u seba doma: Myslela som si, že je to moja vina, už viem, že to nie je pravda (Rozhovor)
1 KVÍZ: Matematické a logické hádanky, ktoré potrápia tvoju hlavu
2 VIDEO: V Spojených štátoch polícia zastrelila 16-ročné afroamerické dievča ozbrojené nožom. Zverejnili ďalšie zábery
3 Jake Paul znovu vyzýva Conora McGregora na súboj. Smiešny idiot, vynadal mu na revanš šéf UFC Dana White
4 Ukrajina je pripravená na vojnu s Ruskom, bude bojovať do posledného muža, vyhlásil prezident Zelenskyj
5 Muž 15 rokov nechodil do práce, ale výplata mu každý mesiac cinkla na účet. Dokopy zarobil vyše 500-tisíc eur
1 Viliam, ktorý zmizol na mieste spájanom s brutálnou vraždou v Martine, bol nezvestný viac než dva mesiace. Našli ho mŕtveho
2 Národný bezpečnostný úrad varuje: Zachytili sme významné ransomvérové útoky na slovenské ciele
3 Do ZOO s testom, do kostola bez. Vláda spresnila opatrenia, ktoré budú na Slovensku platiť od pondelka
4 VIDEO: Kotleba po odvedení syna od exmanželky: „Bude jedna fotka malého bez môjho dovolenia, tak ste vybavení“
5 Na PornHube prerážajú porno youtuberi. Mladý pár nám prezradil, koľko si amatérskymi videami dokáže zarobiť
1 Viliam, ktorý zmizol na mieste spájanom s brutálnou vraždou v Martine, bol nezvestný viac než dva mesiace. Našli ho mŕtveho
2 Erik Žibek z Pána profesora: So seriálovou priateľkou by som v reálnom živote nikdy neskončil (Rozhovor)
3 VIDEO: Opitý Slovák skočil rovno pod auto. Vodič nemal šancu zastaviť
4 Stand-up komička Simona: Rytmus nezaútočil len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré so sebou nie sú spokojné (Rozhovor)
5 Má vôbec zmysel pozerať Slovanov? Príbeh seriálu poriadne nenaštartoval ani po 4. časti a je čoraz nudnejší
Viac z témy politika
VIDEO: Kotleba po odvedení syna od exmanželky: „Bude jedna fotka malého bez môjho dovolenia, tak ste vybavení“VIDEO: Kotleba po odvedení syna od exmanželky: „Bude jedna fotka malého bez môjho dovolenia, tak ste vybavení“
Eduard Heger spravil gramatickú chybu v odkaze hneď počas prvej návštevy Českej republikyEduard Heger spravil gramatickú chybu v odkaze hneď počas prvej návštevy Českej republiky
Ukrajina je pripravená na vojnu s Ruskom, bude bojovať do posledného muža, vyhlásil prezident ZelenskyjUkrajina je pripravená na vojnu s Ruskom, bude bojovať do posledného muža, vyhlásil prezident Zelenskyj
Viac článkov
Sponzorované články
Európa chce byť do roku 2050 prvým uhlíkovo neutrálnym kontinentom. Čo pre to môžeš urobiť ty?Európa chce byť do roku 2050 prvým uhlíkovo neutrálnym kontinentom. Čo pre to môžeš urobiť ty?
10 tipov pre začínajúceho podnikateľa. Ako môžeš ušetriť a získať financie na podnikanie?10 tipov pre začínajúceho podnikateľa. Ako môžeš ušetriť a získať financie na podnikanie?
Zažiar eleganciou s Michael Kors!Zažiar eleganciou s Michael Kors!
Viac článkov
Ďalšie news
včera o 21:23
Davida Dobrika bývalý kolega obvinil z toho, že ho mohol zabiť. Po kauze so znásilnením sa americký milionár musí znovu obhájiť.
včera o 20:28
včera o 19:20
Prvý trailer pre Conjuring 3: Diabol ma donútil urobiť to. V novej časti sa udejú nevysvetliteľné vraždy.
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Robert Fico bude znovu kandidovať na post šéfa Smeru: Vyzerajú trápne a smiešne, sú to zradcovia, komentoval odídencovRobert Fico bude znovu kandidovať na post šéfa Smeru: Vyzerajú trápne a smiešne, sú to zradcovia, komentoval odídencov
Robert Fico o odchode poslancov Smeru: Národ má rád zradu, ale nenávidí zradcov. To ja som urobil z Pellegriniho premiéraRobert Fico o odchode poslancov Smeru: Národ má rád zradu, ale nenávidí zradcov. To ja som urobil z Pellegriniho premiéra
Robert Fico sa nechal znovu zvoliť za predsedu Smeru, chrbát mu budú kryť synovec Roberta Kaliňáka a Ľuboš BlahaRobert Fico sa nechal znovu zvoliť za predsedu Smeru, chrbát mu budú kryť synovec Roberta Kaliňáka a Ľuboš Blaha
Fico o Matovičovi: Okradol nás o miliardy, lebo sa fotil na motorke Fico o Matovičovi: Okradol nás o miliardy, lebo sa fotil na motorke
Fico chce referendum o predčasných voľbách. Na Slovensku sa podľa neho popierajú ľudské právaFico chce referendum o predčasných voľbách. Na Slovensku sa podľa neho popierajú ľudské práva
Robert Fico vidí ako svojho možného nástupcu v Smere Erika KaliňákaRobert Fico vidí ako svojho možného nástupcu v Smere Erika Kaliňáka
Fico tvrdí, že každému poslancovi s Covid-19 hrozí až 10 rokov basy, ak dnes príde do parlamentuFico tvrdí, že každému poslancovi s Covid-19 hrozí až 10 rokov basy, ak dnes príde do parlamentu
Eduard Heger tvrdí, že oficiálny výsledok rokovaní o ukončení krízy povedia v pondelokEduard Heger tvrdí, že oficiálny výsledok rokovaní o ukončení krízy povedia v pondelok
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.