Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
2. októbra 2020, 20:11
Čas čítania 1:37
Dominik Vetrák

Tvorca pôvodnej Mafie Daniel Vávra kritizuje remake. Čo mu vadí, ako plánoval ukončiť Mafiu 2 a aký scenár mal pre Mafiu 3?

TECH
Uložiť Uložené

Daniel Vávra sa rozpovedal o remaku Mafie aj svojej práci na trilógii.

Daniel Vávra sa nedávno zúčastnil charitatívneho streamu so známym českým streamerom Agraelusom a objavil sa aj v relácii U kulatého stolu. Z oboch rozhovorov a streamov sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií. 

Vávra potvrdil, že scenár pre Mafiu 2 bol po jeho odchode z 2K Games zmenený. Sám Vávra tvrdí, že jeho odchod bol náhly, no bolo za ním viacero faktorov, ktoré mu ďalej nedovolili v štúdiu pracovať. Tvorca pôvodnej Mafie nešiel do hĺbky, no prezradil, že Vita a Joea nemal Henry vôbec zradiť.

Odporúčané
Recenzia: Remake Mafie je technický nepodarok, ktorý však okúzli príbehom a skvelými cutscénami Recenzia: Remake Mafie je technický nepodarok, ktorý však okúzli príbehom a skvelými cutscénami 1. októbra 2020, 14:30

Mal ich zradiť Falcone, ktorý tak dúfal, že sa navzájom vyvraždia. Taktiež to bolo odlišné s koncami. Pôvodne mali byť hneď štyri v závislosti na tom, ako si hru hral, no aj to sa nakoniec zmenilo. Dvojka mala pritom vyjsť 2 roky po jednotke a na PC. 2K Games však chcelo hru na konzoly, čo jej vývoj značne predĺžilo. 

Vávra poodhalil aj pôvodné plány pre Mafiu 3. Príbeh sa mal odohrávať v rovnakej dobe ako v hre, ktorú sme nakoniec dostali. Všetko ostatné sa ale podľa Vávru zmenilo. Hrať sme mali za 2 rôzne postavy, policajta a mafiána. Tento scenár ale šéfovia v 2K zamietli a nakoniec vytvorili hru, s ktorou nebol spokojný takmer nikto. 

Vávra okrem informácií o dvojke a trojke ponúkol aj svoj názor na remake. Pochválil množstvo pridaných detailov a rozoberanie spoločenských problémov v rádiu. Uchvátila ho aj grafická stránka a vizuálne spracovanie Lost Heaven.

Nadšený však už nebol zo strieľania. Podľa jeho slov ho bolo až príliš a príbeh aj hra sa tak stali až príliš akčnými. Rovnako tak kritizoval jazdný model. Podľa neho je riadenie vozidiel príliš jednoduché a pohodlné. 

Nepotešili ho ani niektoré príbehové zmeny. Tvorca nového scenáru podľa Vávru nepochopil myšlienku hry o priateľstve, keď chýba aj ikonická hláška přátelství je sračka. Rovnako tak sa mu nezdá, ako upravili Sáru.

Na jednej strane je uvedomelá žena s citom pre boj za práva žien, ktorá pomáha ľuďom. Dobre pritom vie, že Tommy zabíja ľudí a vôbec jej to nevadí. To podľa Vávru nedáva zmysel, v čom aj má pravdu. 

Remake Mafie mohol scenár a príbeh prepísať oveľa viac. Venovali sme sa tomu aj v našej recenzii. Nová verzia sa až príliš dizajnovo a štrukturálne viaže na originál, čo jej škodí vo viacerých aspektoch. Scenár pridal postavám pár dialógov, no zmien je len minimum a moderná verzia lepšieho príbehu by potrebovala oveľa viac zmien. 

Počuť Ice Cuba na konci Mafie 1 je naozaj
bizarné. Ako mohlo toto byť schválené, je aj nad naše chápanie

Domov
Zdieľať
Diskusia