Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 24. 10. 2021 meniny má Kvetoslava

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom: Strieľali po nás džihádisti, ale za tie peniaze sa to neoplatí (Rozhovor) Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom:…
Sú známe prvé závery vyšetrovania smrteľnej streľby na natáčaní filmu s Alecom Baldwinom. Na pľaci nevedeli, že náboje sú ostré Sú známe prvé závery vyšetrovania smrteľnej streľby na natáčaní…
Alec Baldwin prvýkrát prehovoril o tragédii na pľaci. Mám zlomené srdce, vraví Alec Baldwin prvýkrát prehovoril o tragédii na pľaci. Mám…
Známy predajca kávy si musel zmeniť logo, pretože to predošlé bolo rasistické Známy predajca kávy si musel zmeniť logo, pretože to predošlé…
Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby prekazil oslavu narodenín jej dcéry. Povolenie filmárom nestačilo Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby…
Hviezda organizácie Oktagon MMA prekvapivo prestúpila k novovzniknutej konkurencii Real Fight Arena. Vec vraj už riešia právnici Hviezda organizácie Oktagon MMA prekvapivo prestúpila k…
Hudba - Slovensko

Momo: Za zrušené koncerty nežiadam kompenzáciu od štátu, nie som taký naivný (Rozhovor)

Slovenský raper Momo vydáva ďalší album, na ktorom podľa jeho slov už nenájdeme toľko battle rapu, pretože sa jeho život zmenil a autenticita mu nedovolí nahrávať to, čo práve nežije.

Viktor Kniš
11. október 2020, 14:11 Čas čítania: 12:28
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Momo: Za zrušené koncerty nežiadam kompenzáciu od štátu, nie som taký naivný (Rozhovor)
Hudba - Slovensko
2
Viktor Kniš
11. október 2020, 14:11
Čas čítania: 12:28

Momo: Za zrušené koncerty nežiadam kompenzáciu od štátu, nie som taký naivný (Rozhovor)

Slovenský raper Momo vydáva ďalší album, na ktorom podľa jeho slov už nenájdeme toľko battle rapu, pretože sa jeho život zmenil a autenticita mu nedovolí nahrávať to, čo práve nežije.

Viktor Kniš
11. október 2020, 14:11
Čas čítania: 12:28
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Momo: Za zrušené koncerty nežiadam kompenzáciu od štátu, nie som taký naivný (Rozhovor)

Momo spustil predpredaj svojho ďalšieho sólového albumu s názvom Extras, ktorý si môžeš už teraz objednať na Ruka Hore. „Vždy to bol pseudonym v prvej osobe, väčšinou sa to tak aj v rape robí, ale chcel som nazvať celú tú skupinu ľudí, ktorí sú so mnou a za mnou, pretože môj rap nie je iba v mojej osobe, ale o všetkých ľuďoch, ktorí tvoria môj kult osobnosti,“ vysvetlil raper Refresheru, čo sa za názvom skrýva. 

 

 

V rozhovore sme rozobrali aj jeho nedávne vyhlásenia o tom, že koronavírus neexistuje. „Verím, že to tu je, verím, že sa to vyskytlo, verím, že to je s**čka, ale neverím tomu, ako sa to prezentuje a na čo sa to to využíva. Najmä, čo sa týka obmedzovania slobôd,“ špecifikoval, ako svoje vyhlásenia myslel. 

 

Momo má na albume Ega, Tinu, ale aj Radikala či Sameya. Každý, koho oslovil, s ním bol ochotný na albume spolupracovať. Zároveň si petržalský raper myslí, že niektoré z jeho minulých kontroverzií vyliečil čas. 

  

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Prečo Momo popieral koronavírus a v akej forme podľa neho existuje
 • Prečo by Momo nežiadal podporu od štátu, aj keby bola nejaká k dispozícii
 • Z akého dôvodu sa rozhodol raper z bratislavskej Petržalky vydať album aj v období, keď nie je isté, či fanúšikovia budú ochotní podporiť ho kúpou
 • Ako vníma kauzu kradnutia beatov a či sa mu stalo, že rapoval do ukradnutej hudby

 

Momo: Za zrušené koncerty nežiadam kompenzáciu od štátu, nie som taký naivný (Rozhovor)
Zdroj: @andrej_brtan

Pred niekoľkými týždňami si sa na Instagrame rozčuľoval a povedal si, že podľa teba koronavírus neexistuje. Povedal si, že to je výmysel. Stále si to myslíš? 

A ako som to presne povedal? Lebo tá výpoveď bola obsiahlejšia, ako len táto veta.

 

Tak to pokojne zopakuj, že čo si presne povedal a pridaj, čo si o tom myslíš teraz.

Povedal som, že neexistuje korona v tej podobe, ako nám sú informácie podávané. Myslím si to a som o tom presvedčený. Jednoduchý dôkaz toho je, že tie testy, ktoré sa robia na ľuďoch bez príznakov, tak nemajú absolútne žiadny dôkaz o tom, že či sú tí ľudia infekční, alebo nie. Sú to absolútne nekonkrétne čísla, s ktorými nás oboznamujú na dennej báze. V tomto zmysle koronavírus pre mňa neexistuje. 

 

Takže tu nie je?

Určite tu je, ale každý si to musí naštudovať, ako vie. Určite to nevnímam tak, ako sa to na nás valí z médií.

 

Čiže ty si myslíš, že keď ráno oznámia, že napríklad 9-tisíc testujú a 700-800 je nakazených, že sú to nerelevantné informácie?

Vôbec. Ja rozprávam o konkrétnych veciach, že tie testy, ktoré sa robia na ľuďoch, tak ak aj výjdu pozitívne, tak nie je štúdia o tom, čo ten test všetko predstavuje. To znamená, že môže ho mať pozitívny aj človek, ktorý nemá absolútne žiadne príznaky a neni dokázané tým testom vôbec, či je to infekčný človek a či je to roznášač. To znamená, že ak ten test určuje iba nepatrný zlomok koronavírusu v tele, neznamená, že je to šíriaci sa vírus, ktorý sa nekontrolovateľne šíri. V nepatrných zlomkoch sa v nás nachádza úplne akákoľvek baktéria. A tieto testy nie sú nijak overené, a to tvrdia odborníci, nie ja. 

 

A odkiaľ ty čerpáš informácie? 

Nie som zrovna nejaký hľadač, ale úplne bežne aj z hlavného prúdu sa valí na mňa aj táto informácia.

 

Ale teda nespochybňuješ to, že keď je niekto prenášač, že je to nezpečné, dobre tomu rozumiem?

Nie, to nespochybňujem vôbec, v žiadnom ohľade. Ja to myslím aj v tom zmysle, že aj chrípku má niekto a môže mať ťažký priebeh. 

 

Zo štatistík mortality za roku 2019 a 2020 vieme, že počet mŕtvych vo svete stúpol, WHO jasne deklaruje, že na chrípku zomrelo tento rok menej ľudí. WHO eviduje každoročne približne 290-tisíc až 650-tisíc obetí chrípky ročne. Koronavírus prekonal túto métu za približne pol roka.Ja napríklad Svetovej zdravotníckej organizácii neverím. Ja osobne, Roman Grigely, nemám žiadnu dôveru v tú organizáciu. 

 

Momo: „Zrušili sa mi všetky hrania, takže som nevystupoval. Hlavne na jar sa mi zrušili koncerty po albume a tie, ktoré sa presunuli na jeseň sa zrušili tiež. Odrezalo mi to tieto príjmy.“

 

Na to máš dôvod? 

Lebo ja neverím tomu, čo sa prezentuje ako nejaký holý fakt. Vždy je aj druhá strana mince. Tie organizácie majú pre nás akože akú dôveryhodnosť? To nie je organizácia najušľachtilejších doktorov zeme.

 Kto by ti musel povedať, ako to presne je, aby si tomu veril? 

Asi by to muselo byť niečo, kde by som medzi riadkami nečítal tie pochybnosti, ktoré tam zatiaľ stále nájdem. Ak by neboli pochybnosti, a ľudia by boli zavalení chorobou, a bolo by to brutálne a neboli by spochybnené všetky tieto veci okolo, dôveroval by som tomu naplno. 

 

Tak to uzavrime.

Verím, že to tu je, verím, že sa to vyskytlo, verím, že to je s**čka ale neverím tomu, ako sa to prezentuje a na čo sa to to využíva. Hlavne, čo sa týka obmedzovania slobôd.

 

Videl som, že rúška nosíš. Aký máš na toto názor?

Na toto mám úplne jednoduchý názor. Ak ľudia chcú byť zdraví, musia dbať o svoju imunitu. Keď budú žrať ráno točenú a potom si dajú borovičku, potom im handra cez ksicht nepomôže. 

 

 

Tak dôležité je, že aj keď si dáš točenú, vďaka rúšku je veľká pravdepodobnosť, že to nechytíš vôbec.

Či chytíš vírus je podľa mňa o imunite. Ak by sme mali nejaké po**či respirátory všetci, že nevdýchneme absolútne nič, tak okej. To, či sa nakazíš, je podľa mňa o tom, akú máš imunitu. 

 

Na toto sú výskumy. Keďže sa koronavírus prenáša kvapôčkami, rúška, aj tie chirurgické, určite pomáhajú.

A ušetríš ľudí, keď to máš ty. Ja tomu rozumiem, má to nejaký vplyv. Ale či človek bude chorý, je o imunite, nie o handre. 

 

Momo: Za zrušené koncerty nežiadam kompenzáciu od štátu, nie som taký naivný (Rozhovor)
Zdroj: Momo

Dôležité je, že rúško nosíš aj ty.

Nebudem trčať z radu, nosím ho. Nosím ho všade, kde je to treba, ale keď chcú robiť osvetu medzi obyvateľstvom, aby ľudia boli zdraví, tak by mali hovoriť o posilňovaní imunity. 

Sleduješ politiku? Resp. vieš, kto rozhoduje aj o týchto veciach, o ktorých sa bavíme?

Článok pre predplatiteľov REFRESHER+
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOMUŽ MÁM PREDPLATNÉ: PRIHLÁSIŤ SA
alebo Odomkni 1 článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 89423 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Či Momo sleduje politiku a koho by volil, ak by boli predčasné parlamentné voľby.
 • Ako sa tvoril album, v čom bol proces rovnaký a v čom naopak úplne iný.
 • Ako vyzeral výber hostí.
 • Či je už Momo umiernenejší, či ho dokáže ešte niečo vytočiť a či je niečo, čo ho v súčasnosti naozaj hnevá.
 • Ako vníma kauzu kradnutia beatov, a či sa mu stalo, že rapoval do ukradnutej hudby.
 • Ako mu ide písanie knihy a či ju chce Momo naozaj vydať.
 • Ako vníma momentálne  žánrovú rozmanitosť a súťaživosť v rape.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy hudba
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom: Strieľali po nás džihádisti, ale za tie peniaze sa to neoplatí (Rozhovor) Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom: Strieľali po…
Sú známe prvé závery vyšetrovania smrteľnej streľby na natáčaní filmu s Alecom Baldwinom. Na pľaci nevedeli, že náboje sú ostré Sú známe prvé závery vyšetrovania smrteľnej streľby na natáčaní filmu…
Alec Baldwin prvýkrát prehovoril o tragédii na pľaci. Mám zlomené srdce, vraví Alec Baldwin prvýkrát prehovoril o tragédii na pľaci. Mám zlomené…
Známy predajca kávy si musel zmeniť logo, pretože to predošlé bolo rasistické Známy predajca kávy si musel zmeniť logo, pretože to predošlé bolo…
Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby prekazil oslavu narodenín jej dcéry. Povolenie filmárom nestačilo Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby…
Hviezda organizácie Oktagon MMA prekvapivo prestúpila k novovzniknutej konkurencii Real Fight Arena. Vec vraj už riešia právnici Hviezda organizácie Oktagon MMA prekvapivo prestúpila k…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.