Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. marca 2020, 11:24
Čas čítania 0:54
Martin Mičuda

Koenigsegg predstavil prvé Mega-GT na svete. Má 4 miesta, trojvalec a 1 727 koní!

Koenigsegg predstavil prvé Mega-GT na svete. Má 4 miesta, trojvalec a 1 727 koní!
Zdroj: <a rel="nofollow noopener" target="_blank" href="https://news.cision.com/koenigsegg/r/the-new-koenigsegg-gemera--the-world-s-first-mega-gt-and-koenigsegg-s-first-for-four,c3051480" onclick="gaTrack('article', 'bottom', 'source');">cision.com</a>
TECH
Uložiť Uložené

Prvý 4-miestny model švédskej športovej automobilky je na svete.

Koenigsegg je jedna z mála značiek, ktorá na zrušenom autosalóne v Ženeve využila svoj pripravený stánok na online prezentáciu. Jej hlavným hrdinom bol úplne novy model Gemera, ktorý po dizajnovej stránke akoby ani do portfólia švédskej značky nepatril. Istými detailmi však hlási svoju príslušnosť k modelom Regera, Agera a hlavne niekdajšiemu CC.

Švédi o novinke hovoria nielen ako o svojom prvom 4-miestnom modeli, ale zároveň ako o prvom vozidle typu Mega-GT na svete. Ak si myslíš, že ide len o akýsi počítačový výtvor, tak sa mýliš, lebo v tejto podobe chystajú vyrobiť až 300 kusov. I keď to tak možno nevyzerá, v skutočnosti je vo veci 4-miestny hyperšport s 3-metrovým rázvorom, ktorý spĺňa všetky bezpečnostné predpisy. Svedčí o tom aj prítomnosť viacerých asistenčných systémov.

Domov
Zdieľať
Diskusia